REAL 100 Hz vs. 100 Hz Dual Scan

BeyerBrown

New member
@adam-ant:

Źródła o tak niskim (50Hz) odświeżaniu to chociażby najzwyklejsza telewizja nadawana w systemie PAL. Również te nadawane cyfrowo i w rozdzielczości HD mają 50Hz. W takiej sytuacji włącza się system 100Hz i nie ma możliwości ręcznego jego wyłączenia. Pomaga jedynie wymuszenie wyższego odświeżania (np. 60Hz) w urządzeniu podpiętym do TV (mówię na przykładzie serii 6). Jeżeli w PS3 i innych urządzeniach które podłączysz będziesz miał możliwość wyboru pomiędzy 50 a 60Hz to nie masz powodu do zmartwień, że w tym drugim przypadku coś niepożądanego będzie się działo na ekranie. Warto też konsolę podpiąć do wejścia HDMI 2 i nadać jej nazwę "PC". Zmniejsza input laga do minimum, bo zostają wyłączone zbędne 'ulepszacze' obrazu. Poznać to idzie po tym, że większość opcji odpowiedzialnych za regulację obrazu będzie zablokowana. Warunkiem jest jednak wymuszenie 60Hz w komputerze/konsoli.

Co do tego czy model serii 7 ma faktycznie lepsze 100Hz, to nie mogę tego potwierdzić, bo nie widziałem tego TV w akcji. Prawdopodobnie tak.
Myślę, że warto dopłacić te kilkaset zł, bo nawet jeżeli te "Real 100Hz" które ma w specyfikacji to radosna twórczość speców od marketingu, to na pewno zyskuje się możliwość oglądania filmów z pendrive'a (złącze Wiselink Pro). Seria 6 takiej możliwości nie ma (ma zwykłe Wiselink), a bardzo przydałaby mi się ta opcja...
 
Ostatnia edycja:

adam-ant

New member
N-ka 50Hz

Czyli oglądając np N-kę włączy się w modelu 656 dual 100Hz i... no właśnie, podobno kiepsko to wygląda właśnie z uwagi na dual 100Hz. Czy ktoś może się wypowiedzieć jak sygnał 50Hz wygląda pod względem płynności i jakości na 656, a jak na 756?
 

klaus71

New member
Bez reklam
756 ma zasadniczo poprawiony problem z false contouringiem jaki występuje w 656
i ponoć płynność tez jest lepsza dla sygnału 24p ale to cię nie interesuje
 

BeyerBrown

New member
Dzisiaj w sklepie RTV miałem przyjemność oglądać plazmę Samsunga serii 7 (PS-50A756). Piszę nie bez powodu słowo "przyjemność" bowiem to dopiero na tym TV nie zaobserwowałem konturowania się obrazu - wszystko wyświetlało się idealnie gładziutko i z właściwą gradacją kolorów/odcieni (szczególnie zwracałem uwagę na twarze - bo to na nich najbardziej to widać) w czasie szybkiego ruchu na ekranie.
Tak więc potwierdzam, że te "Real 100Hz" jest jak najbardziej prawdziwe :D
 

adam-ant

New member
Dzięki za cenną opinię, BeyerBrown. Zanim ten wątek się pojawił myślałem, że moja decyzja już zapadła i kupię A656, ale wygląda na to, że trzeba jednak porównać A656 z A756 i pewnie wyjdzie na to, że warto dołożyć te kilka stówek.
 

adam-ant

New member
Z tego co wiem, to A756 ma identyczny pobór prądu jak A656, czyli 550W, a te 750W jest po prostu wyssane z palca. Czytałem niedawno w innym wątku, że Samsung miał tę informację poprawić na swojej stronie i na polskiej stronie rzeczywiście jest już 550W. Nie wiem jak na innych.

A 550W? Cóż... to wartość maksymalna. Średnia to około 300-350W. Jak dla mnie ok.
Tym bardziej, że A756 kosztuje teraz co najmniej 5300zł, a to i tak za dużo jak na mój budżet. W serii ósmej widzę zatem szansę na obniżkę serii siódmej :-D
 
Do góry