Raty 0%

qmamczacze

New member
witam, mam pytanko odnoście rat 0% w mediamarkt, czy ktoś ma doświadczenie z zerowymi ratami, na ile miesięcy można dostać, czy trzeba ubezpieczać kredyt itd .....

właśnie wracam z mediaexpert gdzie tak reklamowane 50 rat 0% okazuje się 3-4 ratami a później dochodzi oprocentowane i ubezpieczenia ..... cena wzrasta niebotycznie ... jeżeli mediamarkt jest nie dla idiotów to napewno mediaexpert jest ... przynajmniej szefostwo mediaexpert tak myśli !!

chce kupić tv a nie lubię mrozić kasy

może ktoś z Was dostał 0 ??
 
Ostatnia edycja:

korabek

New member
W MM wciskają ubezpieczenie, ale nie musisz brać i broń się przed tym. Masz prawo odmówić. Jeżeli raty w reklamie są 0%, to nie płacisz nic więcej. Brałem dwukrotnie na 20 rat i spłaciłem dokładnie tyle, ile wynosiła wartość zakupionego sprzętu. Chociaż, jak to z bankami - nie ma nic za darmo. Pewnie prowizja ukryta była w cenie. Tak, czy inaczej bądź czujny.
 

qmamczacze

New member
wielkie dzięki za szybką odpowiedź, do MM mam 120 km (ostrołęka) więc jechać żeby się dowiedzieć że dochodzi do "0" 400-600 zł średnio mi się uśmiecha.

po wizycie w mediaexpercie (50 rat 0) !@@%!$@#W@$! im w oko kłamcom, nie chcę się znowu naciąć

najlepsze jest to, że Pani powiedziała że dochodzą ubezpieczenia bo bank się boi na dłuższe terminy dawać żeby nie stracić, a ja zapytałem to dlaczego jesteśmy już po decyzji banku a Pani nawet mnie nie spytała o dochody i zatrudnienie .... jak by bank się bał to by najpierw to sprawdzał :D
 

qmamczacze

New member
ja kilka razy brałem w sygma (np. fotojoker itd) też zawsze 0 było 0

ale teraz zwątpiłem ;/ mam nadzieję że w MM dadzą te prawdziwe 0
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Jak kupowałem opony w norauto to też "nie dało się" bez ubezpieczenia. Ale napisałem wypowiedzenie ubezpieczenia, przefaksowałem i dostałem nowe formularze na czystą kwotę za sprzęt. W mm podobnie możesz zrobić. :)
 

inuictus

Member
Właśnie w RTV EURO AGD raty są w Sygma Banku i tam dokładnie są raty 0%, oczywiście proponowali ubezpieczenie kredytu, ale jest ono dobrowolne i z niego zrezygnowałem. Sam obecnie spłacam 20 rat za TV.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

slako35

New member
Najlepiej poszukać sobie taniego kredytu gotówkowego, i kupić sprzęt w sklepie internetowym, wtedy będą raty 0%. Kredyt najlepiej nie dłużej niż 24 miesiące.
 

qmamczacze

New member
TV panasonic-tx-p50st60e już zakupiony w MM na ratki, co prawda bank dał na 18 miesięcy maks pomimo dobrej zdolności, ale prawdziwe 0%

zdecydował się jeszcze na ubezpieczenie w sklepie za 360 zł na 5 lat od wszystkiego, nawet jak 3 dni przed końcem przypadkowo spadnie ze ściany wymieniają na nowy :D ... oby nie spadł ;)
 

qmamczacze

New member
niby w umowie jest dokładnie napisane ze wymieniają na sprzet taki sam lub tej samej klasy, mysle że i tak zarabiają na tym bo ile osób się odwazy zaryzykować i rozwalic działający sprzęt cały czas mając w głowie obawy ze moze nie wymienia ... myslę że procentową i tak są na duuuużym plusie
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja nie kupowalem w MM, co nie zmienia faktu ze w 2 lub 3 roku, mozesz "zrzucic" tv z szafki i dostac 100/80% wartosci, to jest i tak o niebo lepsza opcja, jak sprzedaz tv. Przyjmijmy ze kupujemy tv za 10tys. po 2,3 latach, jest warty na wolnym rynku (jako uzywany) gora 4tys. to jest max, wiem bo sprzedawalem nie raz. Nijak sie to ma do 10/8tys. ktore dostaniemy. Nawet wliczajac koszt ubezpieczenia.
Idac dalej, dajmy na to ze chcemy sprzedac tv, w 4 roku, to dalej mamy 6tys. z ubezpieczenia, natomiast w przypadku sprzedazy, nie wiecej jak 2-3tys.
To wszystko oczywiscie, jak ktos jest kombinatorem.
Natomiast sytuacja diametralnie sie zmienia, jak faktycznie mamy dzieci, tv jest narazony na uszkodzenia. Ja osobiscie, chcialby dostac w 5 roku uzytkowania, jak tv faktycznie mi spadnie (lub sie zepsuje) 4tys.
Dla mnie sprawa jest prosta.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Ja tylko piszę że MM ma swoją własną gwarancję nazywa się ona GWARANCJA PLUS
Np Avans, Media Expert, Euro mają gwaranta Hestie i tam w 5 roku w zależności od towaru dostaje się 80-100% wartości ale i to ubezpieczenie jest droższe
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywisie, nic nie mowie. Dobrze ze wkleiles tabelke, bo to nieco rozjasnia sprawe, im wiecej wiemy na ten temat, tym lepiej.
Ja nie jestem po zadnej stronie, nie neguje, ale tez nie bede zachwalal. Trzeba samemu ocenic sytuacje.
 

Rafal7

Banned
Moj znajomy na laptopa i zaczął mu się strasznie mulic aż wreszcie nie dało się na nim nic zrobić,padł w nim dysk wymieniłem i działa.Kolega rozszerzył gwarancje na laptopa do 5 lat.Przed wymiana dysku poszedł do rtv euro agd gdzie go kupił i przedstawił cala sytuacje co sie dzieje z laptopem,oczywiście podstawowa gwarancja dobiegła końca i urządzenie było pod dodatkowa gwarancja,miły Pan (zaznaczam ze miły)podasz koledze nr telefonu gdzie ma zadzwonić (czyli ubezpieczyciel) i przedstawić cala sytuacje i powiedział ze jak będą się pytać kiedy laptop się popsuł to żeby powiedział ze dzień wcześniej bo jeżeli powie ze dłużej niż dwa dni wstecz to mu nie uwzględnia dodatkowej gwarancji.
Także psucie czegoś na sile bo dadzą nowe jest ryzykowne,ja wiem jedno nic nikt nie da za darmo nie da a na pewno bank czy ubezpieczyciel,te dwie instytucje maja przynosić zyski.
 

BigDeal

New member
Dokładnie bank/ubezpieczyciel sa nastawione na zysk ,nie na działalnosć charytatywną .Nawet jeśli klient nie musi nic płacić więcej za sprzęt po za ceną sklepową w co akurat nie bardzo mi sie chce wierzyć . To sklep płaci za nas bankowi czy firmie ubezpieczeniowej , a odbija to sobie na wyższej marży.
 
Do góry