Ranking tunerów HD

kolbol

New member
Z tego forum zainteresowała mnie marka Technisat, a konkretnie HD S2X gdyż ma podwójną głowice co zapewnia nagrywanie i oglądanie innego programu lub nagrywanie dwóch programów,a to podstawa mając dekoder z twardym dyskiem.Jak ktoś ma ten model to proszę o obiektywną opinie czy jest wart swojej ceny.
 

ernet

Active member
Bez reklam
TECHNISAT DIGIT HD8-SX - Mój TYP

Już się na nirgo zdecydowałem,ale są ogromne problemy z jego dostępnością. Znalazłeś jakiś sklep ?
 

ernet

Active member
Bez reklam
TechniSat Digit HD8-SX- PRAWIE KUPIŁEM ;-(

Witam, wybaczcie,ciężko pracuję więc i czasu mało do czytania. Dziś sprzedawca zademonstrował mi (NIE)działanie tego Tunera ( z EPG na C+ z MODUŁ SECA CYFRA+, Aston Crypt 2.23 ). Załamałem sie.Dosłownie. Pewnie znacie ten przypadek; EPG wczytuje się długo. Gdy się zmieni kanał-tak samo. Gdy się powróci do poprzedniego, już z wczytanym (niby) EPG- sytuacja się powtarza ( nie zapamiętuje już wczytanego EPG ). Sprzedawca ( uczciwy do bulu ) dodał,że ustawianie nagrywania przez EPG nie ma sensu z w/w powodów, tz. że po ustawieniu na rózne programy nic się nie nagra, no możę oprócz jednego,pierwszego ( o ile zostawi przy wyłaczeniu Tunera na tym kanale ). Panowie, bardzo chcę kupić ten model, ale.... załmałem sie.
1) Jak ustawiać nagrania ? Każdy program wpisywać ręcznie ? Można tak to zrobić ?
2) Jak mieć satysfakcję z Tunera z ( z modułem ) ok.1500 zł gdzie trzeba poznawać program z gazety, a nie przeglądać w EPG. CO ROBIĆ ?!
ps. pOWIEDZIAŁ TEŻ,ŻE TEN PROBLEM DOTYCZY wszystkich TUNERÓW NIE POCHODZĄCYCH ORYGINALNIE OD CYFRY+ ?

Jeszcze jedno-poza tematem. Czy ktoś miał okazję porównać jakośc obrazu tego Technisata z Pace 500 od C+ ?
 

VonKris

New member
Przetestowalem okolo 30 tunerow HD w cenie do 400 euro i zdecydowanie najlepszym wyborem dla Cyfry+ i Polsatu sa tunery Opticum HD9600 lub S20, Vantage serii HD i GI S980. Nie wspominam o Fergusonie bo dwa tunery jakie od nich mialem byly najbardziej awaryjne ze wszystkich testowanych wiec nie moge ich polecac. Pozostali producenci, czyli TechniSat, Humax, Pace, Topfield czy Kathrein traktuja polski rynek z "wielkim powazaniem", stad problemy z prawidlowym wczytywaniem EPG, napisami ekranowymi, polskimi czcionkami i wsparciem dla klientow w Polsce.
 

Marcin1984

New member
mała pomyłka

Drogi Kolego,

Jesteś w wielkim błędzie pisząc

" Pozostali producenci, czyli TechniSat, Humax, Pace, Topfield czy Kathrein traktuja polski rynek z "wielkim powazaniem", stad problemy z prawidlowym wczytywaniem EPG, napisami ekranowymi, polskimi czcionkami i wsparciem dla klientow w Polsce."

Śmiem twierdzić że nigdy nie testowałeś dekoderów TechniSat.
Po pierwsze nie ma żadnych problemów z wczytywaniem EPG.
Po drugie strona kodowa dla napisów ekranowych (TXT, DVB) działa rewelacyjnie, wyświetlane są wszystkie polskie znaki, to samo tyczy się Menu ekranowego czy też samego wyświetlacza dekodera!
Jeśli chodzi o wspieranie polskiego rynku to też nie widzę problemu - specjalnie pojawiły się wersję z "X" przygotowywane specjalnie pod polski rynek, zresztą wersję bez "X" również wyświetlają polskie znaki poprawnie.

A z tego co mi wiadomo to Ernet czeka juz na HD8-SX, poniższy post był wynikiem nie wiedzy sprzedawcy.

Tyle w temacie.



pozdrawiam
M.
 

VonKris

New member
Szanowny Kolego.
Mialem w lecie ubieglego roku DigiCorder S2 a obecnie mam (wlasnie go sprzedaje) Digit HD8+. Zarowno ten z ubieglego roku jak i ten nowy ma problemy z zapamietywaniem EPG, wyswietla polskie czcionki ale nie zawsze - dosc czesto pojawiaja sie "krzaczki" zamiast liter zarowno w EPG jak i w napisach DVB, a poniewaz mieszkam w Niemczech to kilka razy pisalem i dzwonilem do serwisu TechiSata - zawsze z tym samym skutkiem: jako wytlumaczenie problemu slyszalem, ze to wina polskich nadawcow ktorzy wciaz cos zmieniaja a TechniSat nie bedzie pisal specjalnych softow dla Polski...
Nie jestem milosnikiem zadnej marki i nie przywiazuje sie do tunerow... wrecz zmieniam je jak rekawiczki, dlatego byc moze niczego nie gloryfikuje ani nie potepiam. Po prostu pisze o tym czego sam doswiadczylem...
To tyle w tym temacie.
Pozdrawiam
Kris
 

ernet

Active member
Bez reklam
A z tego co mi wiadomo to Ernet czeka juz na HD8-SX, poniższy post był wynikiem nie wiedzy sprzedawcy.
Tyle w temacie.
pozdrawiam M.

Dokładnie tak było ! Sprzedawca miał,hm, niedokładnie ustawiony ten dekoder. Powiem więcej, nawet nie wiedział o funkcji, która( do zaznaczenia w Menu ) powoduje,że EPG jest nie tylko pełne,ale i zawsze aktualne. I to było powodem mojego poprzedniego posta. I właśnie z pomocy technicznej Technisata uzyskałem odpowiedź, co/jak trzeba ustawić.Od 2 dni jadę po tym dekoderze po całości wszystko jest OK.
EPG- bez problemów. Nagrywanie SD/HD na Penie-bez problemów. Jakość obrazu-powalająca. Support Technisata błyskawiczny z serii dziś pytanie ( telefon do działu technicznego ) i "on line" - odpowidź. Nie żałuję ani grosza wydanego na ten ( drogi)sprzęt.. no ale zawsze jes jest tańsza Arriva :mrgreen:Więc nie proponujcie mi wymiany na Wasze dekodery innej marki :D
 
Ostatnia edycja:

kazik74

New member
Technisat HD8-S

Mam pytanie do użytkowników tunera Technisat HD8-S współpracującego z modułem AstonCrypt C+. Mam taki oto problem. Podczas oglądania tv, co jakiś czas ( praktycznie raz dziennie ) obraz zostaje zatrzymany na około 5 -10sekund a na ekranie wyświetle się komunikat: "inicjalizacja modułu CAM". Czy to jest działanie normalne? Czy można temu jakoś zaradzić?
Sprzedawca, jak również producent ( pomoc techniczna Technisat ) nie udzielili mi praktycznie żadnej odpowiedzi. Sprzedawca wymienił mi moduł AstonCrypt na inny - nie pomogło, zalecił sprawdzenie modułu w obydwu slotach - nie pomogło. Producent zalecił zaktualizowanie softu - też nie pomogło. Czy ktoś z Was miał podobny problem?
 

ernet

Active member
Bez reklam
Mam pytanie do użytkowników tunera Technisat HD8-S współpracującego z modułem AstonCrypt C+. Mam taki oto problem. Podczas oglądania tv, co jakiś czas ( praktycznie raz dziennie ) obraz zostaje zatrzymany na około 5 -10sekund a na ekranie wyświetle się komunikat: "inicjalizacja modułu CAM". Czy to jest działanie normalne? Czy można temu jakoś zaradzić?
Sprzedawca, jak również producent ( pomoc techniczna Technisat ) nie udzielili mi praktycznie żadnej odpowiedzi. Sprzedawca wymienił mi moduł AstonCrypt na inny - nie pomogło, zalecił sprawdzenie modułu w obydwu slotach - nie pomogło. Producent zalecił zaktualizowanie softu - też nie pomogło. Czy ktoś z Was miał podobny problem?
U mnie takie objawy nie wystęouja.

Spokojnie i po kolei.Rozumiem,że masz Moduł AstonCrypt 2.23.
1) Sprawdź to przez Manu Technisata.
Jeśli tak, to myślę,że ktoś z ( działu technicznego )Technisata Ci jednak pomoże.
 

kazik74

New member
Technisat HD8-S

Moduł mam AstonCrypt 2.22 kupiony w czerwcu 2009
W menu tunera pojawiają się następujące informacje:
Application version: 2.2200B
Hardware version: 1.0100
Cicas Version: 1.0003
Boot version: 2.2200
CA version: Aston 2.0r14
 

Marcin1984

New member
Szanowny Kolego.
Mialem w lecie ubieglego roku DigiCorder S2 a obecnie mam (wlasnie go sprzedaje) Digit HD8+. Zarowno ten z ubieglego roku jak i ten nowy ma problemy z zapamietywaniem EPG, wyswietla polskie czcionki ale nie zawsze - dosc czesto pojawiaja sie "krzaczki" zamiast liter zarowno w EPG jak i w napisach DVB, a poniewaz mieszkam w Niemczech to kilka razy pisalem i dzwonilem do serwisu TechiSata - zawsze z tym samym skutkiem: jako wytlumaczenie problemu slyszalem, ze to wina polskich nadawcow ktorzy wciaz cos zmieniaja a TechniSat nie bedzie pisal specjalnych softow dla Polski...
Nie jestem milosnikiem zadnej marki i nie przywiazuje sie do tunerow... wrecz zmieniam je jak rekawiczki, dlatego byc moze niczego nie gloryfikuje ani nie potepiam. Po prostu pisze o tym czego sam doswiadczylem...
To tyle w tym temacie.
Pozdrawiam
Kris

Witam,

1. W menu EPG wybieramy programy dla których EPG ma być zapamietywane.
2. HD8+ jest przeznaczony tylko i wyłącznie pod rynek niemiecki!. Oficjalnie nie kupisz tego modelu w Polsce.

pozdr.
M.
 
Do góry