ranking odtwarzaczy chip.pl

drjones

Member
Wobec tego czy jest (jeśli znacie to pokażcie lub zaprezentujcie swój) jakiś wiarygodny ranking ?

Ranking na iboum.com. Możesz wybrać wg użytkowników wg autorów wortalu a do tego sprawdzić ile głosów oddano na każdy sprzęt po nałożeniu tego na siebie + Twoje wymagania dot. sprzętu otrzymasz w miarę wiarygodny ranking.

W tym rankingu wg mnie tylko Egreat jest deko przereklamowany. Inna bajka że u nas NOWYCH Egreatow na Sigmach po prostu nie ma jeszcze i nie ma jak tego zweryfikować.
Do tego warto przeglądać MPC Club gdzie co miesiąc jest aktualizacja rankingu.

Jak zbierzesz to do kupy to w rankingu masz tak na prawdę dostępnych w Polsce kilka playerów:
- cała seria Dune (po barbarzyńskich cenach),
- Popcorn Hour A i C,
- Ac Ryan Play On+ (z nowych chipem DD+),
- Egreat Sg-1A (na sigmie niedostępny póki co i to model bezdyskowy),
- Mede8er (z nowych chipem DD+),
ewentualnie
- Xtreamer Sidewinder.
A z modeli bezdyskowych:
- WD TV Live (i Live Plus),
- Asus R1.

Generalnie ceny całego sprzętu są w Polsce trochę zawyżone (dalej robimy za III świat) ale idzie wytrzymać. Z ofert to właściwie tyle. Pozostałe modele to raczej egzotyka. W rankingu brak póki co Asusa HD2, EG-S1B i kilku innych ale to raczej czołówka nigdy nie będzie. Reszta to już kwestia kasy.
Acha, jeszcze jedno, dane na iboumie rzadko są aktualizowane razem z aktualizacja softu w playerach, więc część uwag trzeba samemu zweryfikować.
 

Horhe Ortega

New member
W takim razie szkoda że na tych też sponsorowanych zagr. forach zabrakło miejsca dla Hyundaia i obsługa .txt nie odgrywa żadnej roli.Tu dla wielu jest to + , a o takiego Mede8er z DD+ pytają gdzie taki kupić bo ten + robi istotną różnicę.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
a o takiego Mede8er z DD+ pytają gdzie taki kupić bo ten + robi istotną różnicę.

Ciekaw jest tej "istotnej" różnicy.

Dysponuję jednym playerem z RTD1073DD+ (Ariva DVD150), dwoma z RTD1073DD (Traxdata i HiMedia HD300A) i żądnych różnic. Te ostatnie pod względem funkcjonalności są po prostu lepsze, bo mają dłużej rozwijany firmware, z mniejszą liczba bugów. Pewnie tak będzie jeszcze długo.

DD+ to tak naprawdę tylko poprawiony bezstratny streaming formatów HD Audio (DTS-HD MA/Dolby TrueHD), obsługa USB 3.0 i właściwie tyle, poza fajerwerkami w GUI i zabawkami internetowymi. Notabene tenże streaming działa prawidłowo w minimalnej liczbie odtwarzaczy - wystarczy poczytać na forach, 90 procent urządzeń może o tym zapomnieć.
SDK3 Realteka nie wprowadził żadnej rewolucji, nie wydaje mi się, aby takowa była po SDK4, bo jest już wersja beta tego ostatniego i dalej są kłopoty z DTS-HD MA/Dolby TrueHD.

Jeżeli ktoś chce poznać temat bliżej to tutaj jest kilka opinii plus softy na SDK4 beta, które ponoć są bardzo fajne. Tu są screenshoty Ďĺđâűé ňĺńň ďđîřčâęč íŕ SDK4 îň Realtek íŕ áŕçĺ ďëĺĺđŕ ICONBIT HDS52L - îáçîđű, ňĺńňű, ńđŕâíĺíč˙, ńîâĺňű, îďčńŕíčĺ - Reviews*** 3.0

tutaj trochę informacji Eg-R1 sdk4 beta based firmware - EGREAT - Page 1
 

drjones

Member
W takim razie szkoda że na tych też sponsorowanych zagr. forach zabrakło miejsca dla Hyundaia...

Akurat Hyundai jest pod nazwą ellion i to wcale nie najniżej w rankingach (L110 i P500), nie w tym rzecz.

Nie twierdzę, że fora nie są sponsorowane. Stwierdzam tylko, że ranking chipa jest od czapy. Bo NIGDZIE nie spotkałem peanów pochwalnych na takich EMTECów Fanteców czy innych Verbatimów. O tym, że Novatrony maja pecha do softu też już się naczytałem. Natomiast o Popcornach czy Mede8erach, AC Ryanach wypowiedzi są raczej pozytywne. Użytkownicy Xt z kolei klną jak szewc na politykę firmy i wieczne usterki softu co naprawią to coś spaprają.

Czytając rankingi i oceny ZAWSZE TRZEBA MYŚLEĆ a nie ślepo wierzyć we wszystko - to chyba jasne i szukać, szukać, szukać. Żaden ranking za Ciebie sprzętu nie wybierze.

Pewnie, wszędzie można znaleźć frustratów-userów - bo umiejętności czytania i myślenie wskazane jest przy każdej robocie (przy mieszaniu w sofcie też). Tak czy inaczej, mało jest równie kompleksowych źródeł o playerach w sieci. I żeby nie było - sam szukam ciągle sprzętu i nadal nie mogę znaleźć "wszystkomającego" (choć niewykluczone, że Kirek podsunął dobry i tani trop ;) ).

A czepialstwo o TXT? Pewnie, chciałbym, miło by było, ale to nie dramat, jeśli można podpiąć plik napisów z innego źródła.
 

Horhe Ortega

New member
Dla mnie to .txt praktycznie nie istnieje.Zawsze było .srt .Cenię sobie jednak taki Chip i choć w tym przypadku test traktuję z dystansem ,to chyba dobrze że chociaż "zwracają" uwagę na te Hyundaie , bo to też ciekawe opcje.Taki jest mój odbiór bo za chwilę interesuje nas HDD do naszego playerka i tu już mogą się wykazać-a my skorzystać.Chyba by powariowali gdyby mieli coś sensownego sklecić dysponując cały czas całym tym sprzętem "dla betatesterów" który co aktualizacja - to niespodzianka i przestawiać w rankingu.To już zabawa dla nabywców i temat dla forum.
Ciekaw jest tej "istotnej" różnicy
To już ich trzeba by zapytać bo jak tylko taki znajdą-to zaraz kupią.No może się zastanowią o ile trafią na Twoją opinię.Zaczekają zanim kupią kota w worku.
 
Do góry