Ranking najlepszych LCD 37-42 !

KOJOT80

New member
Podawajcie swoje typy od 3 do 5 najlepszych modeli w klasie 37 do 42 cale.
Sprawdzimy który uważany jest za najlepszy. Główny wyznacznik to oczywiście jakość obrazu (ale nie jedyny).

Moje typy:

1. Panas 37LZD800
2. Toshiba 40ZF355
3. Toshiba 37Z3030
4. Panas 37LZD85
5. ?
Wiadomo to nasze subiektywne oceny ale oto właśnie chodzi :eek:k:
 

alyjen

New member
no to różnica w jakości obrazu pomiędzy Panasoniciem 800 a 85 jest cokolwiek mniejsza niż pomiędzy Toshibami ;)
 

alyjen

New member
nie no jest jeszcze matryca typu clear type (szybowata z tego co kojarze) PIP, 4 hdmi no i oczywiscie glosniczki, sam TV jest tez wiekszy jakies 96cm szerokosci to jak na 37" spory telewizorek ;) Toshiba ZF 40" jest mniejsza
 

KOJOT80

New member
No jeżeli chodzi o obraz to LZD800 różni się od tych pozostałych Clear Panelem, który niesamowicie wyostrza obraz. Coś takiego mają Bravie no ale w Sonikach nie ma np. 100Hz a ten Panas ma wsio: FullHD,100hz,6ms itd:cool:
 

silen

New member
różnica między Toshibami?

witam,
a między tymi Toshibami to w ogóle jest jakaś róznica? Generalnei jak czytam na stronie to mają dokładnie to samo. ZF ma łądniejszą ramkę, a jak z obrazem? Właśnie walczę ze sobą, którą Toshibę wybrać
 

KOJOT80

New member
silen napisał:
witam,
a między tymi Toshibami to w ogóle jest jakaś róznica? Generalnei jak czytam na stronie to mają dokładnie to samo. ZF ma łądniejszą ramkę, a jak z obrazem? Właśnie walczę ze sobą, którą Toshibę wybrać

ZF ma dodatkowo opróćz ładniejszej ramki:
Bass boost,
DVB Common Interface , Optional Floor Stand: MV4FXZ , Text Page Memory
Jest tez minimalnie cięńsza 0,5cm i jakies 8 kg cięższa!
 

forzainter1g

New member
Odp

1.Sony x3500
2.Panasonic LZD800
3.Sharp LC-XL2E
4Toshiba ZF 355
5.JVC V80BU

Lawka rezerwowych:
Samsung LE40A656A1 - nowy model nie widzialem go ale wydaje mi sie ze moze byc niezly8).
 
Ostatnia edycja:

Bartinio

New member
forzainter1g napisał:
1.Sony x3500
2.Panasonic LZD800
3.Sharp LC-XL2E
4.Toshiba ZF 355
5.JVC V80BU

Lawka rezerwowych:
Samsung LE40A656A1 - nowy model nie widzialem go ale wydaje mi sie ze moze byc niezly8).

3.Sharp LC-XL2E - raczysz zartowac , problemy z plynnoasia obrazu , róż, na jakie forum nie wejde kazdy o tym pisze ...
 

forzainter1g

New member
Hehe

Bartinio a byles na tym forum hdtv.com.pl:grin::grin::grin:.I Zloty pixel:D:D:D.
Wybor padl na te telewizory poniewaz
1.Sony x3500 bezwzgedlny zwyciezca.
2.Panasonic LZD 800 to juz nowa seria jest i dobry telewizor i dla mnie cala reszta oprocz wyzej wymieniengo Sonego jest gorsza trzeba czekac na nowe serie innych producentow.
3.Sharp wygral ten zloty pixel widzialem go tylko podpietego pod HD i byl swietny wiec musi cos w sobie miec a co mialem dac jakies Szajsungi (poprzedniej serii bo nowej nie widzialem) albo jeszcze gorzej LG:grin:obojetnie nowe czy stare. Slyszalem zle opinie o nim ale slyszalem tez takie ze jest swietny.
4.Widze ze Toshiba Z nie rozni sie duzo od ZF poniewaz widzialem tylko Z. Owego czasu byl to moj faworyt do zakupu ale jestem fanem sportu ogladajac mecz na nim bardzo sie zdziwilem jak zobaczylem problemy z plynnoscia i dlatego 4 miejsce.
5.JVC swietna plynnosc i idealny stosunek jakosc=cena nie moglem za duzo sie pobawic tym TV wiec dlatego 5 miejsce.

Wymienaliscie tez Panasonica 37LZD85 nie chce oceniac bo go nie widzialem.

Patrzac na dane wymienionego przeze mnie modelu Samsunga sadze ze moze to byc dobry tv ale go nigdy nie widzalem wiec dlatego lawka rezerwowych.
 

Nero80

New member
Wg mnie:
1. Sony x3500
2. Tośka ZF355
3. Panas LZD800

różnice między nimi są niewielkie.

a tak na marginesie, ciekawe że na HDTV Centrum Polska w teście Soniaka X3500 nie wykryto overscreenu a kiki w teście wykrył.
 
Do góry