Rama projekcyjna. Jaka? DIY może?

zinger

New member
Witam.
Mam zamiar kupić projektor optoma hd25 (może być?)
i mam zamiar do niego dokupić stały ekran projekcyjny.
oczywiście podnieciłem się oglądając produkty
http://www.screeninnovations.com/
ale cena mnie powaliła.
Czy jest coś zbliżonego do tych produktów?
Czy ja w ogóle potrzebuję takiej jakości ?:)
Oczywiście szukam czegoś w 16:9 i najlepiej "zero edge"
mój wymiar ściany to 270 cm x 165 cm więc 120 cali bez 8cm krawędzi będzie ok (ale np. 4 lub 2 cm albo brak krawędzi)
Polećcie mi jakiś sklep z takimi ramami (net? lokal? 3miasto!)
Bardzo dziękuję za propozycje!
Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku!
Seba
 

Alkor

New member
Bez reklam
Ekran własnej roboty i high-endowe szczyty to spory rozrzut, trzeba przyznać.

Na topie ekranowym króluje Stewart - przeogromny wybór wszelkich możliwych rodzajów ekranów (rozwijane, ramowe, panoramiczne, wygięte w łuk) w dowolnych rozmiarach i wykończeniu. Znakomite, klasyczne dziś powierzchnie ekranowe: StudioTek 130 G3, Firehawk G3, GrayHawk RS G3 i certyfikowane przez THX materiały perforowane do montażu głośników za ekranem.
Ceny równie wysokie, jak jakość - przykładowo 123" ekran ramowy Stewart Luxus SN123H kosztuje 10600 PLN. A są nawet trzykrotnie droższe ;). Niedawno pojawiła się tańsza seria CIMA - ceny około 30 % niższe, czyli ekran 123" można kupić prawdopodobnie za około 7000 zł.
Trzeba pytać o szczegóły w cinematic i hcx:

Ekran ramowy CIMA, ekran ramowy Stewart CIMA, ekran projekcyjny CIMA, ramowy ekran do projektora CIMA
Sklep Home Cinema eXperts Stewart Luxus SN123H - Ramowe

Screen Innovations bardzo szybko goni najlepszych, ale wydaje mi się, że jest gorzej dostępny w Polsce.

Opłacalność musisz sam ocenić - z całą pewnością będą to wzorcowe ekrany na lata i do każdego, najdroższego nawet projektora.

Ciekawe, czy ktoś kupił do Optomy HD25 dwukrotnie droższy ekran, np. Stewart CIMA - z myślą o przesiadce w przyszłości na JVC X95 lub Sony VW500 (najtańszy 4K, 44000 zł) nie jest to pozbawione zupełnie sensu.
W naszych warunkach wystarczające będą chyba ekrany średniej klasy Adeo Plano - powinny dobrze służyć z rzutnikami klasy JVC X35 czy Sony HW55 za 11-13 tys. zł, nie wspominając nawet o Optomie HD25 lub BenQ W1070.
Adeo Plano 113" Ref. White wyceniono na ~2000 zł, ale większy ma już 135" 300X169 cm (~2800 zł) - pośrednie wymiary można zamawiać indywidualnie. Jeśli są w ofercie wrocławskiego Cinematic, więc mają co najmniej przyzwoitą jakość.

Pozdrawiam.
 

zinger

New member
Moja decyzja zmienia się wraz z czasem. Podobno lepiej jest nabyć Epsona EH-TW6100.
A ekran ramowy jakiegoś polskiego producenta!
 

dantallus9

New member
siemka

Osoboście polecam optomę HD25 ponieważ osobiście ją posiadam.
Jeżeli szukasz nisko budżetowego rozwiązania to polecam zapoznanie się z tematem farby projekcyjnej własnej roboty ,,black widow''
Mieszasz farby w stosunku 4:1i tak uzyskqną mieszanką malujesz powierzchnię...
Są to farby Johnstones covaplus vinyl matt oraz AutoAir aluminium base fine.
Obie można zamówić na ebayu.
Powiem szczerze, że efekt jest piorunujący!!!
Obraz jest ostry jak brzytwa a kolory nasycone.
Niektórzy piszą, że przy proporcji 4:1 farba jest troche zbyt ciemna i traci się biel na korzyść czerni dlatego szukając złotego środka użyłem farby Dulux Sicilian Summer 6 zamiast Johnstones.
Farba ta ma ciut niższe wartości RGB czyli jest jeśniejsza...
Szczerze polecam.
 

kater

New member
Na topie ekranowym króluje Stewart...

Czy nie jest to przerost formy nad treścią dla osób, które nie mają co robić z gotówką?
Druga kwestia to stopień w jakim uda nam się "podkręcić" jakość wyświetlanego obrazu rzucanego na ekran Stewrt'a względem sprawdzonych powierzchni np. Adeo Plano Velvet (Vision Grey) lub inny alternatywny ekran charakteryzujący się "co najmniej przyzwoitą jakością"?

Może się mylę, ale wydaje mi się, że im droższy projektor tym zysk w postaci poprawy jakości wyświetlanego obrazu w mniejszym stopniu zależy od powierzchni ekranu.

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem.

Pozdrawiam,
ktr
 
Do góry