Radia internetowe w naszych amplitunerach

graby1

New member
Po zakupie pionka z możliwościa korzystania z radyjek internetowych spiąłem go z routerem i teraz mam do wrzucenia chyba z 25 stacji z netu. Wrzuciłem kilka ale szukacjąc 320kb/sek nie ma aż tak dużego wyboru. Może ktoś z Was podzieliłby się jakimiś linkami z najciwkawszymi stacjami w najlepszej jakości ? podając pełną ścieżkę danej stacji np.

http://87.98.229.22:8010
chill elegance hq

Welcome page
ETN.fm House stream


http://75.126.64.105:8016
insomniaFm best house / techno / breaks


http://91.121.112.86:8000
zen syndicate el electro

Welcome on SUBFLOW.NET the Minimal Techno Ambient Dub Downtempo webradio.
down tempo sub flow - ambient dub

Do niedawna byłem bardzo sceptycznie nastawiony - ale dziś doceniam wygodę użycia... i niezłą jakość porównywaną do najlepszych mp3 ( audiofile proszę nie czytać )

Dodam, że gatunki dowolne wszystkie mile widziane z nastawieniem na transfer 320 kb/s - od Chopina po Metal :)
 

prodigy

New member
Witam

Pytałem w innym wątku ale zapytam też tutaj (dziwnie mi pasuje). Dałoby się jakoś słychać Spotify'a bez kompa i innych urządzeń tylko ampli?
 

marcinla

New member
Witam,

Jest też aplikacja pod tytułem Radio Sure, która ma w plikach konfiguracyjnych listę kilkunastu tysięcy stacji. Można łatwo odczytać adres klikając prawym klawiszem na wybraną stację - ja korzystałem z tego źródła przy programowaniu mojego Pionka. Cała lista jest w pliku tekstowym (obieralnym np. Notatnikiem) w folderze "\RadioSure\Stations"
 

prodigy

New member
Odpowiem sam sobie.

W Onkyo, który nie należy do moich faworytów ze względy na pobór prądu w modelu 609 jest możliwość słuchania Spotify'a bez żadnych dodatkowych urządzeń. Wystarczy telewizor, żeby obsłużyć menu. Po aktualizacji oprogramowania taką możliwość ma również 608. To tyle. Nie należę do żadnego lobby sobie sprawię pewnie Marantza ale uważam, że to duży plus dla Onkyo.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
I co z tego wynika? Nic nie jest tam napisane, jakoby 608 miał możliwość update'u. Jedyno gdzie pojawia się 608 to wzmianka na początku, iż 609 jest nowszą wersją 608. Przeczytaj uwaznie lub daj linka z informacją na emat update w 608
 

Insdel

New member
Witam,
mam takie pytanie czy ktos korzysta z takiego serwisu intrnetowego jak last fm?

Last.fm u mnie nie dziala na TX-NR5007 wyswietla ze last.fm dostepne jest tylko na tarenie USA, ale po zaglebieniu sie w vTuner niczego wiecej nie potrzebuje, dodawanie stacji z pozimu strony vTuner jest rewelacyjne. Mozna dodac stacji ktorych wogole nie wyswietlal. Dodam ze na yamasze zdarzało sie ze radia sie cieły, na onkyo nie ma takiej przypadłości, nawet jak lacze jest obciazone, amplituner jakos wymusza sobie pierszenstwo. Duza wygoda
 

piskle smoka

New member
A u mnie last.fm juz dziala.Zalogowalem sie na stronie EasyWWW.pl - hosting, domeny i leci.Wspomne tylko ze po darmowym wykorzystaniu 30 bodajze piosenek miesieczne utrzymania kosztuje 3 euro, no i oplacam.

A co do vTuner to jak dodajesz stacje?
Interasuja mnie glownie bluesowo-rockowe stacje?
 
Do góry