Rada od zapaleńców

Kent

New member
Modbo 760 jest popularną przeróbką na rynku, pozwalającą na odpalanie kopii zapasowych. Funkcjonalnie niczym nie odbiega Ripper'owi.

Oczywiście wiadomo, że gwarancji nie ma, bo to ingerencja w konsole, ale jeśli poprawnie zamontowana, to nie będzie problemów - wkładasz płytę, grasz i niczym się nie martwisz. Przeróbka nie obciąża pracy konsoli i nie skraca jej żywotności. Jedyne co bym zalecał, to kopiowanie gier na firmowe nośniki, np TDK czy Sony :eek:k:

Pozdrawiam!
 

Alucard1984

New member
bardzo dobra sprawa. nie ma co się obawiać , tylko radzę kupić u kogoś sprawdzonego... (chodzi o tą 3 letnią gwarancję) ja skorzystałem z tej aukcji http://allegro.pl/item510171597_ps_2_slim_90004_modbo760_64mb_2pad_5_grat_3l_gwar.html . chyba najbardziej solidny sprzedawca, jeszcze micro games daje radę . i tylko ten ostatni model 90004 cb. charakteryzuje się białym pudełkiem :)
to jest magia 2 że potrafi przykuć dużo mocniej niż 3 do cieklaka :) w moim przypadku to idealny wypełniacz czasu pomiędzy hitami na ps3 . na 2 mamy gotowe 1500 tytułów a na 3 imo znajdzie się z 10, które warto mieć w swojej kolekcji...
 

Alucard1984

New member
ta i polecam programik do wypalania "DVD DECRYPTER" !!! :D dobre są też płyty Memorex no i szybkie łącze internetowe jak w moim przypadku 10mb ;)
 
A ja z doświadczenia proponuję nagrywać prędkością x2,bo jak nagrywałem czwóreczką,to nie raz miałem zwiechy:(
Polecam oczywiście niezawodny ALKOHOL 120%
 

Alucard1984

New member
Masta_J napisał:
Co to juz nie ma w co grac na PS3? ;)

Alu z ciekawosci jaki upload masz przy tych 10 mbps?

Pozdrawiam,

no tak jakby nie ma... :p tzn. jest tyle klasyk i gier z gatunku jrpg na ps2, których na ps3 nie ma w ogóle plus god of war 1 i 2 ... ;D ogólnie rzecz biorąc trzeba oddać hołd czarnulce za te 8 lat na rynku i pobawić się w kilka tytułów, a jest w czym wybierać :p no co do uploadu to bez żadnej rewelacji. tj z tego co się orientuje w granicach downloadu 1mb czyli 128 kb , za to download to porządne 1,1 mb/s ... Rapid share I NIE MA MOCNYCH hłe hłe :)
 

Alucard1984

New member
kolego dienekes znamy się już troszkę i z całym szacunkiem gdybyś sam nie używał emule czy innego softu do różnych celów, które cechują się tym okropnym stwierdzeniem jakie wytoczyłeś to może przejąłbym się tymi słowami ale tak za bardzo nie wiem po co takie uwagi... jak uważasz, że to takie złe to nawróć 99,9 % posiadaczy ps2 :)
 

dienekes' shade

New member
A czy kiedykolwiek "oddawałem hołd" w ten haniebny sposób? Nie. Jako "kolega po fachu" doskonale wiesz, co narusza prawa autorskie, a co nie. Pobieranie opublikowanych treści np seriali zalicza się do tej drugiej grupy :cool: To, czy nagram sobie coś prosto z tv na użytek własny, czy ściągne to z e mula, nie narusza praw autorskich.

Nie jesteśmy nastolatkami żeby tłumaczyć kradzież brakiem funduszy na gry, zwłaszcza, gdy ich ceny są tak śmiesznie niskie.

Nie mam zamiaru nikogo nawracać. Tak, kradzież jest zła (SHOCKER!!!), a fakt, że "większość" kradnie, nie exkulpuje tego procederu. Szafowanie procentami jest tu bezcelowe.

Mam nadzieję, że jeszcze dłuuuuugo ps3 pozostanie niezłamana.
 

Alucard1984

New member
nie pije tu do seriali ale filmów... takich, które są jeszcze w kinach, czy muzyce nawet w formie mp3, to wciąż nie za w porządku mając na uwadze, iż nie posiadasz oryginalnego tracka ?! :) dobrze wiesz o czym mówię i dalsza dyskusja nie ma sensu. a co do ps3 to mam taką samą nadzieję, zresztą sam dobrze wiesz jak dużo kasy wydałem/wydaję i wydam na gry na ps3 i nie przeszkadza mi to, wręcz lekką ręką wyrzucam dwie stówki czy więcej jak jest kilka dobrych tytułów w miesiącu. dla mnie temat do zamknięcia. pomogliśmy koledze a teraz każdy wraca do swojego i patrzy na swoje łapki !,ok? :)
 

dienekes' shade

New member
Owszem, mam pirata w swoich szeregach, z którym niestrudzenie walczę :p Mnie SD z DVD nie interesuje, a tym bardziej skompresowane gówno z sieci. Powolnie, acz konsekwentnie, zapełniam półkę niebieskimi pudełkami :cool:

Nie rozciągałbym jednak kwestii kradzieży gier na ps2 (bo do tego piję) na pozostałe przedmioty.

Wiem jak nierozsądnie, IMO, kupujesz gry na ps3 :D i między innymi dlatego uważam, że lekką ręką mógłbyś uniknąć pobrudzenia sobie dłoni, kupując perełki na ps2, które osiągnęły już cenę dobrego piwa (vide Trapist).

I nie jest tak, że zerkam na cudze łapki - po prostu nie sposób ich nie zauważyć, gdy ktoś nimi publicznie macha, przed moim nosem :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Pozdrawiam i samych oryginałów życzę :eek:k:
 

Alucard1984

New member
zdaję sobie sprawę, że to żadne wytłumaczenie, ale mam mało miejsca w mieszkaniu !:p jak w październiku czy listopadzie 2009 przeprowadzę się do większego to kupię oryginalne kopie by pokryć te zapasowe ( jak to ładnie brzmi ZAPASOWE, zawsze mnie to bawi :p ) , a na razie moja półeczka przeznaczona na moje zabawki ugina się od kolorowych pudełek z logiem PS3 ! :) moja chwilowa słabość zniknie i będę postępował zgodnie z "zasadami" naszego powołania :D btw. to naprawdę dziwne określenie "uczciwy prawnik" , nie uważasz ? :p


p.s. i tym o to sposobem offtop ;D
 

k0val

New member
Alucard1984 napisał:
uważasz, że to takie złe to nawróć 99,9 % posiadaczy ps2 :)
nie bluźni ja mam konsolkę półtora roku i nie przerabiałem wiele ludzi też nie przerabia bo gry są stosunkowo tanie i nie chce im się bawić w piraty.Żeby tyle % ludzi uprawiało piractwo na ps2 to by ta twoja czarnulka dawno do grobu poszła bo by nikt już na nią gier nie tworzył bo primo nikt by nie kupował a po drugie stara jest i wiele na niej nie zdziałasz.Jak myślisz co ją jeszcze utrzymuje oczywiście że $$$$$ Wszyscy piraci mogą grać dzięki uczciwym graczom.Jak zwykle obrywają niewinni ;) bo ceny gier przez to są nieco wyższe.
 

arosek22

New member
Moje pytanie miało na celu zaspokojenie mojej potrzeby zgłebiania wiedzy na dany temat.
Chodzi za mną czarnulka od 2 lat ale nigdy nie mogłem się zdobyc na jej zakup (zawsze były inne wydatki, do tego krzywy wzrok mojej żony w momencie kiedy odpalam jakikolwiek tytuł na PC).
Szale jednak przeważył tegoroczny sylwester, na którym znajomy zorganizował konkurs na PS3 w GT5 (tak, dziewczyny też grały i moja żonka była zachwycona). Powiedziała wtedy, że zaczyna ja kręcic jazda na padzie i rywalizacja :D
Ze względu na nieposiadanie odpowiedniego telewizora,, nie zdecyduje sie na PS3 (ale syn mi zaczyna rosnąć i prędzej czy później tatuś zrobi synowi i sobie odpowiedni prezent) i wybór padł na dwójkę.
Biorąc pod uwagę cenę nowego urządzenia (420,-) do tego drugi pad oraz tytuły które mnie interesują czyli GT4, GOW2 oraz Tekken 5, nie powinienem przekroczyć nadto budżetu podanego w pierwszym linku ;)
Nie miałbym czasu na ściąganie 100-tek tytułów na czarnulę więc pozostane raczej przy tym rozwiązaniu.

Reasumując: dzięki za wszelkie info na temat :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Jeśli jazda na padzie tak przypadła do gustu Twojej Małżonce, na pewno oszaleje na punkcie gry na kierownicy :eek:k:

Z własnego doświadczenia wiem, jak odpowiednie "kółko" zmienia zapatrywania kobiet na grę :)

Sprawdzone na Grand Turismo 4 (ps2+DF PRO+42') i Grand Turismo 5:p (ps3+DF PRO i DF GT+42'). Czyste szaleństwo pt. "zapomnij, teraz ja jadę" :mrgreen:
 

Alucard1984

New member
co prawda jeszcze nie próbowałem tego na narzeczonej tj. omamić kierownicą... ale teraz można by coś pomyśleć (wiem ,że bardzo lubi jeździć autkiem to może dobry symulator i jakieś kółko...) . i znowu mam genialny pomysł jak przepuścić kasę ... eh ja biedny ;p
 

dienekes' shade

New member
A propos' - odszczekuję wszystko, co mówiłem nt. DF GT. Ta kierka jest rewelacyjna :) Znaczny upgrade względem DF PRO. Dla sceptyków, dowody "z rozbiórki":

http://www.rocketpunchautoblog.com/2008/07/full-review-logitech-driving-force-gt.html

IMO, najważniejsza zmiana, prócz bebechów wzorowanych na G25, to 11 calowy wieniec. Poważniej wygląda i znacznie lepiej się prowadzi. Grając w GRID (demo - drift) na padzie, cokolwiek, wymiatałem, ale dopiero kierka zapewniła mi fantastyczną zabawę i... lekcję pokory :p Z kołem jest duuużo trudniej, ale dopiero wtedy pojawia się satysfakcja. Pad jest dobry, dla noobów :twisted:

Uff, off top :krol:
 
Do góry