Quantum of Solace i pasy

gadzeciaz

Member
Bez reklam
cudnie jest!

Dynamika,dynamika,dynamika i ta szczegółowość przekazu,
już tego doświadczyłem,aż trudno uwierzyć że może być jeszcze lepiej!!!;)
 

Deimos

Banned
dts_hd_mstr_gr.gif

fliege.gif
DTS-HD

DTS-HD (High Definition) jest rozwinięciem systemu DTS dla dźwięku wysokiej rozdzielczości z maksymalnie 8 kanałami przy rozdzielczości do 24 bitów i częstotliwości próbkowania do 192kHz. Rozróżniamy jego dwie odmiany:

1.DTS-HD High Resolution Audio
Ten format działa podobnie do DTS redukując objętość danych przez ich kompresję, jednak używa nowszych, bardziej efektywnych algorytmów więc relatywnie niski bit-rate z oryginału jest wystarczający do osiągnięcia wysokiej jakości dźwięku.

2.DTS HD Master Audio
Ten format jest zapisywany bez jakichkolwiek strat na drodze kompresji danych. Od momentu kodowania sygnału z oryginalną 100% sekwencją bitów otrzymujemy najlepszą możliwą jakość.

www.denon.pl

Oczywiście różnice pomiędzy tymi dwoma odmianami, są najbardziej odczuwalne na sprzęcie z wyższej półki.
 
Ostatnia edycja:

Riddick

New member
a wracając do tematu ;)
o ile się nie mylę to Full HD czyli 1920x1080 to jest obraz 16x9 więc nawet jeśli film ma format 1.85:1 to i tak będą 'pasy'
nie wspominając o 2.40:1 jak już marciniozo słusznie zauważył :)
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Riddick napisał:
a wracając do tematu ;)
o ile się nie mylę to Full HD czyli 1920x1080 to jest obraz 16x9 więc nawet jeśli film ma format 1.85:1 to i tak będą 'pasy'
nie wspominając o 2.40:1 jak już marciniozo słusznie zauważył :)
Stary jak masz kwadratowy kineskopowy telewizor to będą pasy, ale my już jesteśmy 100 lat do przodu i już zapomnielismy o telewizorach CRT. Na telewizorach 16/9 nie ma pasów żadnych przy formacie obrazu 1.85:1...
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
...który to niestety jest obecnie rzadkością bo większość filmów jest obecnie w 2.40 cośtam i na naszych wspaniałych panoramach mamy znowu pasy. Już chyba wyszły lub wyjdą niebawem tv 21:9...
 

dread

New member
Bez reklam
16:9 = 1.78:1, oczywiście, że w 1.85:1 będą pasy, tyle że to będzie jakieś 5% całości obrazu a nie 25% jak w 2.40:1.
No chyba, że TV ma z automatu włączony overscan to pasów w 1.85:1 nie uświadczysz.
 

Riddick

New member
dread napisał:
16:9 = 1.78:1, oczywiście, że w 1.85:1 będą pasy, tyle że to będzie jakieś 5% całości obrazu a nie 25% jak w 2.40:1.
No chyba, że TV ma z automatu włączony overscan to pasów w 1.85:1 nie uświadczysz.

no właśnie o tym mówię
 

adam6150

New member
Piszę do kolegi ,który ma problemy z czarnymi pasami na ekranie. Mój drogi, sprzedaj stary odtwarzacz BD lub po prostu kup nowy. Na dzien dzisiejszy tylko BD LG 370 ( i wczesniejszy Bd 300) ma stopniowany zoom. To taka bardzo przydatna dla nas ( ja też nie cierpie tych czarnych pasow)funkcja ktora pozwala w 16 krokach powiększyc obraz i zlikwidować pasy w calości lub czesciowo. Płyty BD maja tak dobrą jakość, że obraz po niewielkim powiększeniu jest wciąż b. dobry. LG 370 to zwycięsca testu w Niemczech.Polecam
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Zoom to ja mam na telewizorze i to wystarczy. Komfort oglądania jest lepszy, ale mniej zobaczymy bo ucina boki...
 

Riddick

New member
jaroslawp napisał:
Można ewentualnie nabyć tv w formacie 2,35:1 :). Gdzieś to ostatnio widziałem w sieci.

No ale wtedy przy oglądaniu 'normalnych' programów albo będą pasy pionowe albo obraz będzie rozciągnięty co jest jeszcze gorsze.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
a ku ku

Właśnie jestem świeżo po seansie w swoim kinie domowym.
Ten Bondzio nam się bardzo podobał.
Dźwięk jest jak najbardziej O.K. napiernicza równo!!!
Lecz mieliśmy małe zastrzeżenie do obrazu któremu przez cały film towarzyszy lekkie ziarno,taka mikro kaszka w obrazie.
Dość ciekawy efekt,pytanie czy zamierzony???
Ogólnie film bardzo fajny.
----no ale żeby go z lektorem oglądać,O NIE TO NIE DLA MNIE!!!
 

adam6150

New member
lektor

zgadzam się , lektorów na szafot!

Radze kupić LG BD 370, ma zoom stopniowany (16 krokow).Osobiscie stosuje jedynie do 3 kroków, obraz jest nieco powiekszony(czarne pasay niewielkie) ale nie widac pogorszenia obrazu. LG chyba na dzien dzisiejszy to najciekawsza oferta w dziale Blu-ray(1 tyś pln.)To działa również na filmach w plikach mkv i divx oraz dvd.
 
Ostatnia edycja:

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
w kwestii odtwarzaczy:
nie poto kupuję (moim zdaniem) odtwarzacz bd, żeby oglądać filmy w formacie matroski lub divx/xvid. do tego służą różne manty, bellwoody i pecety.

w kwestii lektora:
nie lubie filmów z lektorem, osobiście oglądam z napisami,
ale uważam, że powinny być wydawane:
1) z napisami (dla maniaków),
2) z lektorem (niektórzy słabo widzą, wolno czytają, ogólnie są powolni, itp.)
3) z dubbingiem - szczególnie dla dzieci lub francuskie komedie z serii obelix (genialny dubbing, lepszy niż wersja z napisami imho)

bo są takie możliwości techniczne i dlaczego tego nie wykorzystać, żeby zadowolić wszystkie potrzeby użytkowników.

@Deimos - masz imponującą stopkę - ;) taka kolorowa, gratuluję (sprzętu nie kolorów).
@wiatrak - idealnym rozwiązaniem byłby elastyczny tv, który dopasowywał by swoje rozmiary do nadawanego formatu filmu/audycji ;) i to rowiązałoby odwieczny problem rybki i pipki.
 
Ostatnia edycja:

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
uzupełnienie w kwestii odtwarzaczy bd (do moje postu wyżej - nie można już go edytować):

muszę odszczekać te matroski i divx - jak się ma jedyne na osiedlu bd i kochanych sąsiadów to te formaty są absolutnie niezbędne :-D
 
Do góry