QualiTV i 'n'-ka - Problem!

dvd-r

New member
Witam

Może ktoś mi pomoże bo mam następujący chory objaw!

Mianowcie - antena 120 cm z obrotnicą z 1 konwerterem podłączona do tunera QualiTV - w tym odbieram HD1, HD5 i obracam antenką.
Kabel z konwertera wchodzi do Quali i wyjściem wychodzi i wchodzi do n-boxa.

Po ustawieniu anteny na hotbirda i wyłączeniu Quali mam taki objaw na nboksie:
Nie działają (brak sygnału) programy TVN, TVN24, TVNStyle - natomiast DZIAŁAJĄ - TVP1, TVP2, TV Polonia, AXNy

Gdy włączę Quali - to w nboksie zaczynają działać programy, które przedtem nie działały a nie działają te które działały.

DLACZEGO TAK SIĘ DZIEJE?

Straasznie to wkurzające.

Po bezpośrednim podłączeniu anteny do nboksa - problem znika i działają wszystkie kanały nboksowe

Ma ktoś jakiś pomysł?
Ma ktoś jeszcze QualiTV??

Artur
 

solar

New member
Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego że pierwszy tuner nie ma do końca przelotowego gniazdka antenowego i nie przenosi napięć zmiany polaryzacji.

Wyjaśnienie:
Aby upchać wszystkie kanały na transponderze wykożystuje się dwie polaryzacje - pionową V i poziomą H. Tuner zmieniając kanał zmienia odbieraną polaryzajcę przez podanie odpowiedniego napięcia na konwerter (dla niewtajemniczonych - takie małe białe na końcu anteny, podłączamy do tego przewód antenowy). Min. dlatego też nie można podłączyć 2 tunerów do jednej satki.

Rozwiązanie:
1. Proste - przełączać kabel między tunerami
2. Eleganckie - zmienić konwerter na twin i pociągnąć drugi kabel do drugiego tunera
 

dvd-r

New member
a jak będę chciał wymienić n-boksa na n-rekordera i jeszcze mieć Quali??

Na szczęście mam jeszcze drugą antenę i muszę zrobić przebudowę.

Do Quali antena z obrotnicą - a do nboksa druga antena z twinem (na razie mam tam zeza - ale nboks tego nie wykorzysta) do nboksa

echh
 

solar

New member
Konwerter Quad wyjdzie duzo taniej od Multiswicha.
Ja bede za niedługo zmieniał na taki bo testuje dużo tunerków i jest to przydatne (nie trzeba przepinać kabli).

Tylko uwaga konwerter Quad!, a nie Quadro - to duża różnica!!!
 
Do góry