Quadral Quintas 6000 do 25m ?

Herus

Member
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Teraz po kolei. Nie chcę kupować sprzętu już teraz. Na tą chwilę jestem na etapie wykańczania mieszkania (meble), więc są ważniejsze rzeczy do kupienia, ale chcę już coś zaplanować. Nie wiem kiedy to będzie: może za 3 miesiące, może za 6 albo za rok. Ale chcę już wiedzieć na co 'zbieram' :). Też chodzi o kwestię rozmieszczenia bo jeśli kolumny z tyłu będą 50cm od sofy to czy to nie za blisko? QQ 6500 mają z tyłu satelitki więc mógłbym je postawić na regał który będzie z tyłu.

Jeśli wg Was, lepiej kupić za tę kwotę najpierw frontowe kolumny + ampli, a dopiero później dozbierać do pozostałych to tak zrobię. Nie chcę wydać pieniędzy i nie być zbytnio zadowolony. Zawsze jak coś kupuję to kieruję się stosunkiem cena/jakość. Jeśli warto dopłacić 200-500zł to ok. Nie widzę sensu natomiast dopłacać 2000zł jeśli coś jest trochę lepsze. Wiecie co mam na myśli :)

Teraz parę pytań:
1. Jeśli Melodika BL40 dałbym na przód i tył to czy one z tyłu nie będą za blisko słuchacza? (zobaczcie na plan w poprzednim poście).

2. Jakie przewody kolumnowe kupić? Kompletnie się na tym nie znam, a muszę je poprowadzić już w następnym tygodniu. Dodatkowo jakie do tego podtynkowe gniazdo kolumnowe? Nie wiem czy to może być obojętnie jakie czy jakością się one tez różnią?

PS. Może być sprzęt używany
PS2. Jeśli ktoś z Was dysponuje sprzętem audio na sprzedaż ( tak jak wspomniany Blackninja, to za dobra cenę mogę zaoferować na ta chwile telewizory firmy Sam...g ze zniżką :) )

EDIT: Teraz widzę, że do tego zestawu z tyłu są Melodika BL20? Czy lepiej podłogowe BL40 ?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Cena podyktowana jest na ogół wielkością pomieszczenia i oczekiwaniami słuchacza. Nie wstawisz malutkich kolumn do wielkiego pomieszczenia i odwrotnie, bo to nie zagra. BL 40 lub 30 to kolumny niezbyt wymagające jeśli chodzi o ustawienie, pomimo że posiadają tylny BR. Frontowe kolumny muszą mieć oczywiście trochę luzu z tyłu, żeby bas miał się gdzie rozchodzić ( 25-50 cm). Zważywszy na twoje pomieszczenie, a raczej miejsce odsłuchowe - 12 mkw nie musisz na tył wstawiać BL 20, bo wystarczą BL 10. Mogą one stać nawet blisko kanapy, ale odpowiednio rozstawione, bo kalibracja zajmnie się resztą. Ja bym proponował albo wieszaki ścienne albo standy, bo na półce będzie trochę lipa. Kolumny muszą być odpowiednio skierowane w stronę sluchacza i muszą też być na odpowiedniej wysokości. Kable..., tutaj można by było książkę napisać, bo jedni uważają że lepsze wnoszą poprawę do sytemu a inni uważają że to marketing. Przekrój na frontach 2,5-4 mm, a na tył 1,5 - 2,5 mm. Ja mam teraz 2,5 mm na frontach i 1,5 na tyłach. Nie ma sensu wstawianie pełnowymiarowych kolumn jako efektowych, więc BL 40 lub 30 tylko na przód.
 

Herus

Member
to jakie te kabelki na tył dla Melodika BL20? (jeden będzie miał 7m, a drugi 9m)
Melodika BWC2250 czy warto dopłacić do MDC2250? Obawiam się o te drugie czy mi wejda pomiedzy panel a drzwi balkonowe....
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
2 metry nie robi różnicy w przypadku surround .Nie znam kabli Melodika nigdy ich nie używałem ,natomiast są kable o płaskim profilu łatwo taki kabel schować
 
Do góry