Quadral Quintas 500

kedziab

New member
Czy Quadrale Quintas 500 mają gniazda na wtyki bananowe? Kupiłem te kolumny w zestawie z Onkyo 605 (jeszcze do mnie nie dotarły) i jak rozumiem, w zestawie nie ma żadnych kabli.
 

elrubio

New member
Jak kupowałem QQ500 to pan w sklepie mi powiedział, że większość i tak kupuje lepsze kable niż te które są w zestawie. Te które są w zestawie nie mają końcówek bananowych, ale jak chcesz to sobie sam możesz dorobić :p
Mówił też, że kabelek jakości nie poprawia, ale są trwalsze i się tak nie przepalają przy 'stykach'.
 

-mila-

New member
ustawienie kolumn

to ja się podłączę pod wątek.
kolumny QQ500 pasowałyby mi pod względem wysokości frontów, jednak jest pewne "ale". Jak wiadomo ten model ma otwór bass reflex z tyłu.
a moje ustawienie wyglądałoby następująco: jedna z kolumn stałaby około 20 cm od ściany, druga około 15 cm od kaloryfera (mówię oczywiście o odległości do tylnej ściany kolumny).

1. Jak takie ustawienie wpłynie na dźwięk z tych kolumn? może ktoś próbował? będzie buczeć? a może będzie OK? niestety dalej nie będę mógł ich odsunąć.

2. Jaka jest średnica otworu bass reflex i na jakiej jest wysokości? wyczytałem gdzieś że kolumna nie powinna być oddalona od ściany w odległości porównywalnej do średnicy otworu bass reflex.

3. jeśli w powyższej konfiguracji byłoby jakieś zniekształcenie dźwięku (np buczenie) to jak się ratować? przytkać gąbką otwory bass reflex? czy może jak ktoś na forum sugerował włożyć do otwor jakieś mniejsze rurki? jak to wpłynie na poziom niskich tonów?

4. Co sądzicie o subwooferze SUB 51DV który jest w komplecie z tymi kolumnami?

za wszelkie info z góry dziękuję
 
Do góry