QUADRAL QUINTAS 500 jaki amplituner?

Cyberix

New member
Wiam.

Potrzebuję porady w sprawie dobrania amplitunera do głośników QUADRAL QUINTAS 500. Mam pare pytań. Jako że w sprawach KD jestem zielony to próbowałem się dowiedzieć ale niestety nie udało mi się uzyskać informacji.

1. Myśle połączyć te kolumny z amplitunerem Onkyo TX-SR 505 (do kupienia za 1200 zł) Czy jest to odpowiedni amplituner do tych głośników. Jedni sprzedawcy mówią że będzie OK a inni że to za dobry sprzęt do tych głośników i nie ma sensu przepłacać.

2.Co daje HDMI w amplitunerze? Rozumie jak połącze TV z DVD przez HDMI to jakość obrazu jest wiadomo jaka ale czy jest sens kupować amplituner z HDMI (telewizor mam z HDMI sony 32V2500) w sumie to przyszłościowy interfejs ale....

3. Jakie macie zdanie na temat amplitunerów Sony np STR-DG710 ( TV mam Sony więc byłby komplet :) ) czy warto dopłacić 200 zł i kupić Onkyo.... lub np jakiś tani ampltuner np YAMAHA RX-V361 lub PIONEER VSX-417 do kupienia poniżej 800 zł. Chodzi o to czy np te podstawowe modele w zupełności wystarczą do tych głośników czy warto dopłacić 400 zł i kupić Onkyo TX-SR 505 z HDMI.

Pozdrawiam
 

Serdello

New member
Podlaczasz ampli HDMI do TV a do ampli "N" x-box dvd blue ray i wszystko idzie z ampli do tv przez HDMI. Ampli Onkyo 505 super sprawa (jak na te cene) spokojnie z QQ 500 moze byc.
 

elrubio

New member
Dość często można spotkać właśnie takie komplety Onkyo i Quadrale. To dobre zestawienie jeśli chodzi o względy ekonomiczne, sam mam już taki amplituner i jestem z niego bardzo zadowolony. Nad kolumnami się zastanawiałem, Elac też nie gra źle, ale chyba jednak postawie na tańsze Quadrale 500 :)
Jeśli już masz takiego LCD, to amplituner z wejściem HDMI będzie bardziej pomyślanym i przyszłościowym zakupem - moim zdaniem ;)
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Wspominasz o pionierze + quadrale... Posluchaj a mysle ze sie zawiedziesz, w tym porownaniu Onkyo jak na moje ucho gra znacznie lepiej...
 

elrubio

New member
Ja powiem, że w ogóle Onkyo gra lepiej jak na moje ucho :)
Zupełnie inna barwa brzmienia :D
Jak już to jeszcze względnie rozpatrywał bym yamahe, ale dla mnie Onkyo jest bezkonkurencyjne :p
A jak już kupujesz sprzęt to na lata pewnie, myślę że warto kupić Onkyo 505E za 1200zł zaspokoi Twoje oczekiwania ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Quadrale to na tyle dobre głośniki, że docenisz różnicę w brzmieniu pomiędzy Onkyo 504, a np. 304, czy Yamahą 361.

Nie wiem, ile chcesz słuchać muzyki na tym sprzęcie, ale jeśli kino jest podstawą, wówczas zastanów się jeszcze nad Yamahą 461 lub jeszcze lepiej 561.

Co do HDMI, to w telewizorze masz dwa wejścia HDMI, więc sprzęt wizyjny możesz połączyć z bezpośrednio z nim. Audio zaś połączysz optykamilub koaksjalami do amplitunera. Jak więc widzisz, HDMI nie ma w Twoim przypadku kluczowego znaczenia.

Ostatnia sprawa. Nie oszczędzałeś na telewizorze, więc nie oszczędzaj na sprzęcie audio. Zagra on tak, jak jego najsłabszy element.

ArtS :)
 

lisek00

New member
Dopiero zamówilem 505 :) ale co do kolumn wziąłem Rubicony RP-26 z subem rsub10. Do kina zestaw bardzo dobry. Brzmienie tych kolumn mi pasuje, jest spokojne i ciepłe czyli zupelnie inne niz quadrali. Wiadomo że cana była ważna przy wyborze jak dla każdego chyba.
Caly zestaw będzie w przeważającej części do kina służył.
 

Cyberix

New member
lisek00 napisał:
Dopiero zamówilem 505 :) ale co do kolumn wziąłem Rubicony RP-26 z subem rsub10. Do kina zestaw bardzo dobry. Brzmienie tych kolumn mi pasuje, jest spokojne i ciepłe czyli zupelnie inne niz quadrali. Wiadomo że cana była ważna przy wyborze jak dla każdego chyba.
Caly zestaw będzie w przeważającej części do kina służył.

A jakie jest brzmienie Quadrali? (Nie miałem możliwości ich posłuchania kierowałem się pozytywnymi opiniami przy kupnie)
 

elrubio

New member
Nawet jeśli nie są to jaka odległość od LCD będzie bezpieczna ;p ?
Nawet trawa rośnie większa pod słupami wysokiego napięcia, czyli na przyrode fale elektromagnetyczne maja jakieś znaczenie, więc ciężko uwierzyć zę na LCDka nie będzie miał ;p
Poza tym na płyt też raczej nie wolno blisko trzymać.. więc czy ma czy nie chciałem się dowiedzieć czy są ekranowane :p
"[SIZE=-1]Strzeżonego [/SIZE]strzeże sam Bóg" :p
 

JARUL

New member
Onkyo

Wiatam !
Również sie czaje na zestaw ONKYO 505/ DV 405 QUADRALE QINTAS 5.0
ale musze posłuchać jak to zagra .Nie wiecie po ile chodzą QUADRALE ?POZDRO:)
 

elrubio

New member
Ja swoje Quadrale kupiłem w Tychach za 1150zł..
W 'Saturnie' za ostatni wystawiony (używany) sprzęt chcieli 1299zł.. po rozmowie Pana sprzedawcy z kierownikiem byli by w stanie sprzedać mi je za 1270zł i wpajali mi że to bardzo dobra cena.. bo do niedawna mieli po ok 1700zł :O !!
 
Do góry