Quadral Argentum 6000 - opinia

ango

New member
Zastanawiam się nad zakupem kolumn do kina domowego i potrzebuje opinii. W oko wpadły mi kolumny Quadral Argentum 6000, przyznam że zainteresowały mnie tym że maja nietypowo umieszczony głośniki niskotonowy. Niestety ciężko gdziekolwiek znaleźć ich test może ktoś na forum ma taki zestaw i jest w stanie powiedzieć czy takie rozwiązanie sprawdza się oraz czy kolumny warte są swojej ceny i sprawdzą się w kinie domowym. Czy może lepiej zakupić coś innego o sprawdzonej konstrukcji.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Quadral są kolumnami o sprawdzonej konstrukcji , miałem okazję słuchać kolumn z poprzedniej serii Argentum 570 oraz 590 i mam bardzo dobre zdanie o nich
Natomiast zastosowanie głośnika niskotonowego z boku obudowy nie jest niczym nowym ,dzięki temu rozwiązaniu kolumna może być smukła (o wąskiej przedniej ściance) takie rozwiązanie nie ma żadnego uzasadnienia technicznego .Miałem okazję słuchać kolumn o takim rozwiązaniu - Canton Karat Jubile i pomimo że kolumny były dość drogie 9 tyś euro, miałem mieszane uczucia
 

Rodrik_AR

New member
Zastanawiam się nad zakupem kolumn do kina domowego i potrzebuje opinii. W oko wpadły mi kolumny Quadral Argentum 6000, przyznam że zainteresowały mnie tym że maja nietypowo umieszczony głośniki niskotonowy. Niestety ciężko gdziekolwiek znaleźć ich test może ktoś na forum ma taki zestaw i jest w stanie powiedzieć czy takie rozwiązanie sprawdza się oraz czy kolumny warte są swojej ceny i sprawdzą się w kinie domowym. Czy może lepiej zakupić coś innego o sprawdzonej konstrukcji.

Rozwiązanie konstrukcyjne podobne do JAMO np.: s606, które nie cieszyły się dobrą opinią, co mogę sam potwierdzić. Nie wiem czym chcesz je napędzać? Kolumny 4 ohm mają swoje wymagania.
Do kina domowego to proponuje rozejrzeć się w ofercie Klipsch. Choćby używkach.
 
Ostatnia edycja:

ango

New member
Dzięki za odpowiedzi, poszukam czegoś innego.

Rozwiązanie konstrukcyjne podobne do JAMO np.: s606, które nie cieszyły się dobrą opinią, co mogę sam potwierdzić. Nie wiem czym chcesz je napędzać? Kolumny 4 ohm mają swoje wymagania.
Do kina domowego to proponuje rozejrzeć się w ofercie Klipsch. Choćby używkach.

Planowałem podpiąć te kolumny do DENON AVR-X1600H obecnie mam podpięte 16 letnie Quadral Quintas 500 i chciałem wymienić na coś lepszego. Poza Klipsch czym jeszcze w kontekście tego amplitunera warto by się zaintresować?
 
Do góry