QQ5000 vs. jamo s506

moskit81

New member
Składam kino i ciągle nie wiem na co się zdecydować co będzie lepiej grało z onkyo 578, a termin zakupu się zbliża. Zestaw budżetowy 5.0 na razie bez suba. Słuchałem qq5000 i brzmienie mi pasuje, s506 nie mam możliwości odsłuchu bo żaden sklep nie posiada mogą tylko sprowadzić na zamówienie. QQ brzmienie mi odpowiada plus też że basreflex z przodu, łatwiej ustawić w wąskim pokoju, ALE pojedyncze zaciski do podłączenia a ampli 7.1 dlatego chciałbym wykorzystać biamping, s506 mają podwójne zaciski więc by dało radę. Czytam po forum i sam nie wiem czy ten biamping ma sens, czy gra warta świeczki bo różne opinie. Proszę o pomoc i opinie który z tych zestawów wybrać bo jeżeli s506 to w ciemno dlatego wolę doradzić się mądrych głów w tym temacie.
Zestaw 80% kino reszta muza
pokój aneks kuchenny 3x7m z lewej ściana z prawej "dziura" w postaci kuchni
telewizor na ścianie, na przeciwległej w odległości 3m kanapa i ściana na której tyły.
 

emdzej30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam u siebie QQ5000 które napędza Onkyo 608. Jak dla mnie ten zestaw jest odpowiedni. Jedynie co dokupiłem suba Jamo 210 i naprawdę wymiata w kinie. W muzyce też daję radę. Dodam że nie jestem żadnym melomanem ale też nie mam na pewno drewnianego ucha :)
Jednym słowem: Polecam QQ5000
 

moskit81

New member
słuchałeś s506? bo mi pasuje qq5000 ale jamo nie miałem możliwości posłuchać dlatego nie mam porównania
 

schwarz

New member
Ja słuchałęm i już ci mówie jaka jest różnica. Po 1 wizualna i rozmiarowa. S506 są większe, dużo cięższe i wyglądają jakby były 5xdroższe od QQ5000. W S506 masz 2 otwory BR i każdy głośnik w osobnej komorze. Jeśli chodzi o brzmienie to S506 ma więcej środka i jaśniejszą górę. QQ5000 to sam bas i ciemna góra. Mi osobiście bardzo się nie podoba brzmienie QQ5000. One by się nadawały do rocka i tym podobnych. Jak chcemy trochę lekkie muzyki i wokali to S506 zdecydowanie. Jedyna zaleta dla mnie w QQ5000 to przedni BR. Zauważe też, że słuchałem kolumn Taga TAV606 które mają bardzo podobną budowę (3 drożne, przedni BR, podobne wymiary kolumn i przetworników) do QQ5000 są 400 zł tańsze i grają lepiej od QQ5000 a słabiej od S506.
A biamping może fajna sprawa ale upatrywałbym jego zalet przy bardzo mocnych frontach a nie tego typu pierdziawkach;)
Pozdr
 

moskit81

New member
Schwarz dzięki za opinię, ja właśnie słucham mocniejszego grania gitary itd., więc wg. Twojej opinii to by mi bardziej spasowały, chociaż głównym zastosowaniem będzie kino. Boje się s506 bo ich nie słuchałem a trochę tak niesmacznie będzie jak kupie i będę później zawiedziony brzmieniem. Niby mogę odesłać ale nie chcę brać takiej opcji bod uwagę a jeszcze jak zakup od czarnego wojownika ninja, kto wie czym by to się mogło skończyć :) . A tak na poważnie to nie chce odsyłać i wymieniać.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Jamo 506

Podłączę się do tematu, posiadam jamo 506 (5.0) z onkyo 608, przez pewien czas użytkowałem zestaw bez suba (jamo 210 wada fabryczna -> serwis) i naprawdę dają radę, dodam że brzmienie dużo zyskało po autokalibracji. Kolumny brzmią dosyć neutralnie, z pewnością bas nie dominuje chociaż jest dosyć mocny. Dodam że polecam zestawienie z mocniejszym ampli, moim zdaniem 607/608 to takie rozsądne połączenie (lub inny ampli odpowiedni "mocowo"), przy odsłuchu wielokanałowym mocy nie brakuje, ale przy stereo czuć, jest jeszcze mogłoby być lepiej. Dodam, że czekając na przesyłkę z ampli podłączyłem fronty 506 pod mój stary zestaw stereo (LG FR-686, końcówka pod 6 ohm), który posiada wzmacniacz 2x120W i zasilacz 440W - wniosek - pod względem mocy w stereo onkyo jest dużo słabszy, jednak nadrabia brzmieniem i z pewnością niżej schodzi. W osłuchu wielokanałowym zaś mocy jest naprawdę po dostatkiem. Kolumny użytkuje w pokoju ok. 30 m2 (salon otwarty na kuchnię), zaś część telewizyjna ma ok. 3,5 x 3 m2, odległość kanapy od tv to niecałe 3m, a kolumny stoją tylko 10 cm od ściany.
 

moskit81

New member
Kolumny użytkuje w pokoju ok. 30 m2 (salon otwarty na kuchnię), zaś część telewizyjna ma ok. 3,5 x 3 m2, odległość kanapy od tv to niecałe 3m, a kolumny stoją tylko 10 cm od ściany.
Dzięki za opinię. Warunki masz chyba podobne do moich tak wygląda po wymiarach, które podajesz tyle ze u mnie mniejsza część kuchenna. Ja raczej będę kupował 578, 608 trochę za drogie, ale będę brał na raty wiec może warto dołożyć do 608? Na początku miało być 308 a teraz myślę o 608 :hmm:, jak będę zdecydowany na 608 to penie bym się porywał na wyższy model.
Słucham mocniejszego grania wiec wg Schwarza bardziej by mi pasowały QQ5000. Jak słuchałem mojej muzy na tych frontach to mi pasowało wiec dalej skłaniam się w ich kierunku. Ale nie jestem całkowicie przekonany, w ostateczności dam pole do popisu żonie :-D :-D i wybierze odpowiedni (czytaj ładny) zestaw:-D.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Ja również byłem zdecydowany 508/578, jednak przed świętami dostępność była praktycznie zerowa dlatego nagle zdecydowałem się na 608, który oprócz większej mocy kusił wejściem hdmi z przodu i dodatkowymi kanałami (7.2). Myślę na pewno nie warto brać 308 ze względu na brak kalibracji (Audyssey 2EQ, Audyssey Dynamic EQ, Dynamic Volume). W moim przypadku Dynamic EQ bardzo poprawił brzmienie zestawu. Co do QQ5000 kontra S506 to warto również rozważyć wymiary kolumn, bo jest znaczna różnica względem obu i dopasować do swojego pomieszczenia.
 

moskit81

New member
Chyba zostanę przy wyborze 578 i QQ5000. Jaki system mocowania jest w tyłach bo musze je zwrócić do środka i to dość ostry kąt.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Zależy jaki sobie kupisz, bo surroundy od Quardali są typowo podstawkowymi głośnikami i mają bas reflex z tyłu. Jedynym ratunkiem jest zakup uchwytu, lub podstawki głośnikowej.
 

moskit81

New member
Uchwyt do qq

Tak wiem że uchwyt, bo podstawka odpada, ale chodzi mi już bezpośredni system mocowania uchwytu do obudowy, czy jest otwór w kształcie dziurki od klucza, czyli np główka śruby się wkłada w otwór okrągły i przesuwa w dół i główka śruby blokuje się w otworze węższym niż ten co się wkłada. Chciałbym raczej takie uchwyty zęby zawiesić na nich a nie stawiać na uchwycie, na allegro są jakieś taniochy.
 

Krzych_c

New member
Uchwyt B-Tech BT77 - obywa się bez kaleczenia głośników, ewentualnie Vogels VLB 200, takie posiadam, ciut mnie stabilne niż B-Tech. Minusem jednak może być cena, zbliżona do ceny kolumn które chcesz na nich postawić:)
 

zuto

New member
Mam B-Tech BT77 i mogę je szczerze polecić.
Montaż głośników bez niszczenia obudowy. Solidne i stabilne. Możliwość regulacji w pionie i w poziomie.
Warte swojej ceny.
 
Do góry