Qnap Nmp-1000

mirasor

New member
a jak jest z obsługą menu w DVD, chodzi mi o to czy obsługuje normalnie jak odtwarzacze dvd, bo nie wszystkie pleyery sobie z tym radzą.
.
Moje pierwsze testy:
bez problemu obsługuje menu DVD
świetnie sobie radzi z DVD-iso , BluRay-iso na razie nie posiadam więc nie wypowiadam się.
Divx-xivd bez problemu
Matroska bez zastrzeżeń
Nawigacja po Menu super
Jeszcze troszkę zabawy i podłączam Qnapa do kina.
 

grzeseik

New member
kraciu, to nie bzdura. nawet niektorzy producenci widza w tym cos funkcjonalnego:
http://novatron.co.kr/eng/index.php?m=2&s=1
"you may see and select all audio files in local hdd or in networked hdd through lcd screen"
nie musisz sie na to wpatrywac z 4metrow. ja i tak playera bede mial kolo kanapy, nie przy TV, ale nie w tym rzecz. to cos na podobienstwo CD, zamiast plyty ladujesz playliste, siadasz w fotelu i gra...
 

krecio

Member
Ja nie kwestionuje tego, iz funkcjonalny wyswietlacz bylby bardzo pomocny w przypadku audio. Po prostu nie wyobrazam sobie takiego w urzadzeniu wielkosci Qnapa. Po prostu nie ma tam moim zdaniem dla niego miejsca. I mam tu na mysli jego funkcjonalnosc a nie sam fakt istnienia. Mysle, ze gdyby producent chial to zamontowac to by to zrobil. Ja z racji lat wzrok mam juz nie taki jak kiedys i dla mnie ekran tv jest calkiem OK. Male literki sa po prostu za male dla odczytu. I jakos dziwnie jestem przekonany, iz ta przytpadlosc dotyczy nie tylko mnie. Dla mnie brak menu na wyswietlaczu nie jest wada czy brakiem.
Porownanie obslugi CD z tym NMP to chyba tez mocna przesada. Plytke wklada sie konkretna bedac przy odtwarzaczu. Z gory wiem co bedzie odtwarzac. Playlisty mam na HD i musze je odszukac, zaladowac itd. Tu widze problem natury optycznej. Rowniez argument o innych producentach nie do konca mnie przekonuje. Tamte urzadzenia sa mimo wszystko inne konstrukcyjnie. I nie znam rzeczywistego dzialania tego wyswietlacza. Zreszta jesli ten Novatron jest wielkosci zblizonej do Qnapa to ten jego wyswietlacz w swej postaci to tylko gadget. Zreszta czy to jest wogole az taki problem zeby bic piane o takie bzdury? Ferrari jest bardzo ubogo wyposazane a jest symbolem motoryzacji...
 
Ostatnia edycja:

majkeljot

New member
krecio napisał:
Porownanie obslugi CD z tym NMP to chyba tez mocna przesada. Plytke wklada sie konkretna bedac przy odtwarzaczu. Z gory wiem co bedzie odtwarzac.

Toż właśnie o podobną funkcjonalność chodzi. Przeglądasz na wyświetlaczu swoją bibliotekę muzy, załączasz to co chcesz wysłuchać i siadasz w fotelu... i to wszystko bez potrzeby załączania TV. Czyż nie jest to pewien komfort obsługi?
 

mirasor

New member
Panowie każdy kupuje sprzęt pod swoje że tak powiem zapotrzebowanie. Jednym nie potrzebny wyświetlacz (nawigacja) ułatwiający korzystanie, przeglądanie zawartości odtwarzacza, znowu inni jak najbardziej chcą widzieć taką możliwość w sprzęcie. Więc Panowie nikt nikogo nie zmusza do kupna Odtwarzacza co nie spełni jego oczekiwań . Wybór na rynku jest więc w czym problem?
 

majkeljot

New member
W zasadzie masz rację problemu niby nie ma a jednak jest. Sęk w tym, że ciężko znaleźć takiego mediatanka który jest b.dobry i w wideo i w audio (i nie kosztuje tyle co samochód). Jeśli więc taki jest (wg niektórych osób) ten QNAP mto szkoda, że brakuje mu tego elementu.
 

krecio

Member
Sprawdzilem - playlisty odtwarza bez problemow.
Podlaczony do domowej sieci (router D-Link) pracuje bez problemow. Jest widziany przez PC, oraz widzi co ma widziec tj. dzialja wszystkie aplikacje sieciowe jak YT, Flickr itp. Nie probowalem odtwarzac po LAN bo mi to niepotrzebne.
 
Ostatnia edycja:

krzyno

New member
Krecio - a jak masz podłaczonego Q. do D-Linka, przez kabel czy bezprzewodowo ? Też mam D-Linka DIR-635 i leżącą od niego kartę wifi usb DWA-140, jestem ciekaw czy mógł bym ją wykorzystać ?
 

krecio

Member
Polaczylem po kablu. Akurat wykorzystalem okazje remontowa w domu i pociagnalem dwie linie LAN i jedna USB. Tak wiec wi-fi mam gdzies.
 

grzeseik

New member
krecio napisał:
Ja nie kwestionuje tego, iz funkcjonalny wyswietlacz bylby bardzo pomocny w przypadku audio. Po prostu nie wyobrazam sobie takiego w urzadzeniu wielkosci Qnapa. Po prostu nie ma tam moim zdaniem dla niego miejsca. I mam tu na mysli jego funkcjonalnosc a nie sam fakt istnienia. Mysle, ze gdyby producent chial to zamontowac to by to zrobil. Ja z racji lat wzrok mam juz nie taki jak kiedys i dla mnie ekran tv jest calkiem OK. Male literki sa po prostu za male dla odczytu. I jakos dziwnie jestem przekonany, iz ta przytpadlosc dotyczy nie tylko mnie. Dla mnie brak menu na wyswietlaczu nie jest wada czy brakiem.
ten novatron chyba nie jest szczegolnie wiekszy, ma kolorowy wyswietlacz 2". przeciez wieksze sa juz w przecietnych telefonach! nie staram sie Ci wmawiac co jest wygodniejsze, ladniejsze czy bardziej funkcjonalne, poprostu patrze ze swojej perspektywy, korzystam z uprzejmosci posiadaczy urzadzen i dopytuje. staram sie dobrac takie urzadzenie ktore da mi konfort uzytku, mieszanie TV z jego dodatkowym pilotem do muzyki mi go lekko psuje...
krecio napisał:
Porownanie obslugi CD z tym NMP to chyba tez mocna przesada. Plytke wklada sie konkretna bedac przy odtwarzaczu. Z gory wiem co bedzie odtwarzac. Playlisty mam na HD i musze je odszukac, zaladowac itd. Tu widze problem natury optycznej. Rowniez argument o innych producentach nie do konca mnie przekonuje. Tamte urzadzenia sa mimo wszystko inne konstrukcyjnie. I nie znam rzeczywistego dzialania tego wyswietlacza. Zreszta jesli ten Novatron jest wielkosci zblizonej do Qnapa to ten jego wyswietlacz w swej postaci to tylko gadget. Zreszta czy to jest wogole az taki problem zeby bic piane o takie bzdury? Ferrari jest bardzo ubogo wyposazane a jest symbolem motoryzacji...
ja tez nie wiem jak dziala tamten wyswietlacz. na fotkach wyglada calkiem milo, ale dobrze by bylo zapytac niezalezna osobe. a analogie do CD to ja widze jednak dosc wyrazna. fakt, ze trzeba sobie przygotowac biblioteke list lub przynajmniej dobra struktore katalogow, ale potem podchodzisz do pudeleczka niczym do polki z plytami, wybierasz, siadzasz i sluchasz. a ferrari niech stoi w garazu i na swoja kolej czeka...

skoro działaja listy to prosze was jeszcze o sprawdzenie tych przerw miedzy "ciaglymi" przejsciami miedzy utworami.
 

krecio

Member
grzeseik napisał:
podchodzisz do pudeleczka niczym do polki z plytami, wybierasz, siadzasz i sluchasz

Dokladnie o tym mysle. Jesli mam alternatywe w postaci podchodzenia, szukania, kombinowania, itd. to po co mam sie wyzbywac CD? Operacja w zakresie zaangazowania praktycznie taka sama. Ja patrze z na problem z perspektywy kanapy. Otoz leze sobie, gapie sie w sufit i nagle przygodzi mi fun na sluchanie jakiegos ulubionego kawalka. To nie wykonujac wielu ruchow, a nade wszystko nie ruszajac sie z kanapy bo to mogloby mi popsuc nastroj chwili i odebrac chec sluchania, klikam w pilota, wybieram co chce sluchac i juz po wszystkim. To nazywam funkcjonalnoscia. Aha, nie musze szukac okularow, odcyforywac malych napisow na ekraniku itd. Dla mnie wygodniejsze jest klikniecie w TV i spokojne odszukanie tego co chce. Ale to oczywiscie sa moje preferncje i nie ma tu znaczenia absolutnie fakt, ze mam akurat Qnapa bez wyswietlacza a nie Novatrona w "judaszem" jak z komorki.
Co do tych przerw czy jakichs trzaskow pomidzy plikami to ja ich nie stwierdzilem. Nie znaczy to, iz ich nie ma. Ja po prostu wczoraj zapuscilem playliste z jednymz flac'ow (jesli to ma znaczenie) i okazalo sie, ze przyjal, odtworzyl, pokazal nawet jakies fotki z okladek. Sluchalem tego co mialo grac i przyznam sie, iz nie bylem nastawiony na tropienie dlugosci przerw i trzaski ale mysle, ze gdyby bylo cos nienaturalnego w odbiorze to bym to uslyszal bo tez lubie jak wszystko odbywa sie "normalnie". Jak wroce do domu wieczorem to sprawdze.
 

grzeseik

New member
przewagi nad CD jednak sa. np albumy dwuplytowe (nie potrzebujesz robic sobie przerwy, zakladajac ze nie masz zmieniarki), odpada tez ograniczenie czasu. liste mozesz zrobic teoretycznie bardzo dluga i przez pol dnia sluchac dyskografi np pink floyd ;) jak ci akurat ktorys album nie podchodzi: kilka "nextów" na pilocie i z wyswietlacza widzisz dokad przeskoczyles, bez fatygowania tv. pozatym listy mozesz sortowac, wyszukiwanie jest latwiejsze niz z plyt gdy kolekcja ma juz kilkaset sztuk. futurystycznie jest jeszcze perspektywa nowych (ze podobno lepszych) formatow, ktorych CD nie odtworzy, a przyzwoity player powinien wraz z aktualizacja softu.
co do tych przerw to sprecyzuje: chodzi o sztuczne dodawanie przerw miedzy utworami. niby nic ale wkurza gdy w gre wchodza ciagle przejscia miedzy poszczegolnymi kawalkami (czesto w klasyce, ale wspomniane pink floyd tez takie miewa), chcialoby sie aby odtwarzacz zagral je bez slyszalnego przejscia, jak na orginale CD. np ariva (z relacji forumowicza) dodaje takie przerwy.
 

krecio

Member
Juz rozumie o co Ci chodzi z tymi "przerwami". Zapuszcze dzis cos wczesnego PF i zobacze co z tym sie sie dzieje. Ja wczoraj sluchalem sobie stare dobre bootlegi Led Zeppelin gdzie jak wiadomo chlopcy koncertowo lubili sobie pograc i zadnych nienaturalnosci bym nie pominal bo znam to na pamiec. Playlista byla jak nalezy, podzielona na poszczegolne otwory ale material szedl plynnie. Ale aeby byc dokladnym i pewnym sprawdze to dzis pod tym katem.
A dajmy sobie juz spokoj z tym wyswietlaczem. Tak naprawde my tu sie spieramy nt. kto jest mlodszy i sprawniejszy:D
 

grzeseik

New member
czekam na relacje z odsluchu.
no troche duzo tego gadania bylo, ale...
tak zeby zakaczyc watek wyswietlacza (i umniejszyc jego ew. pozytywny wklad) dodam ze nie potrzeba wiele sily aby skonfigurowac PDA do wygodnej obslugi takich urzadzen. a zupelnym pojsciem na latwizne jest kupno pilota z wyswietlaczem (logitech ma taki, powinien sobie poradzic i z qnapem) - nie sa to tanie rzeczy ale zawsze wiecej porzadku - na to zony sie godza :)
 

krecio

Member
Wyswietlacz :)D ) w moim Denonie pokazuje mi Dolby albo DTS. Czy to znacza, ze robi downmix to tego jeszcze nie wiem? Wedlug specyfikacji samo pudelko powinno wypuszczac dzwiek HD...
 

siwyyy77

Member
krecio napisał:
Wyswietlacz :)D ) w moim Denonie pokazuje mi Dolby albo DTS. Czy to znacza, ze robi downmix to tego jeszcze nie wiem? Wedlug specyfikacji samo pudelko powinno wypuszczac dzwiek HD...

jeśli w Denonie masz dekodery HD to powinno na wyświetlaczu pojawiać się DTS HD MA (lub coś w ten deseń) podobnie jak u mnie w Onkyo, niestety Xtreamer też ma w specyfikacji strem audio HD a robi downmix
 

mirasor

New member
Więc przyszedł czas na podłączenie sieci do Qnapa. Zakupiłem Router D-Link DIR-300 i Adapter WiFi EDIMAX EW-7711 USn. Pytanie do obeznanych bo ja nie miałem jak do tej pory do czynienia z Routerami tym bardziej wifi czy ta konfiguracja z odtwarzaczem zda role , wiem ze odpada po sieci 1 giga.
 

krecio

Member
Sprawdzilem te "przerwy" w czasie odtwarzania audio. Tak wiec istotnie jesli jakis material jest podzielony w playliscie to te przerwy slychac. Lekki trzask jest. Samo odtwarzanie jest jest plynne ale ten trzask jesli ktos ma wyczulone ucho to uslyszy. Tak wiec pewnie taki "The Wall" bedzie poszatkowany. Chyba ze ktos sobie przegra to tak jak leci albo skompiluje "musiCatter'em" jako calosc.
 

mirasor

New member
Dalszy ciąg zabawy z Qunap .
Zdjęcia odtwarza bez zająknięcia , do pokazu slajdów można załączyć muze .
Podpiąłem odtwarzacz do sieci : komp z routerem kabelkiem router z Qunap WiFi. Filmy divx-xivid , DVD po sieci bez utraty jakości , obraz płynny nie zacina dżwięk oki . Gorzej z filmami HD po wifi zacinają ale w instrukcji pisze że zaleca się kablem ( na razie nie sprawdzałem).
Łączenie się z portalami YouTube,Apple, radiem szybko i bez problemowo.
To na razie na tyle.
 
Do góry