Qnap Nmp-1000

mirasor

New member
Witam. Mam zamiar kupić odtwarzacz HD . Postudiowałem troszkę forum i zainteresowały mnie dwa modele Ariva HDplayer 110 i Popcorn Hour A-110. Natomiast na necie znalazłem QNAP NMP-1000 . Czy ktoś posiada ten odtwarzacz . Z opisu wynika że czyta wszystkie obecne formaty Video i Audio . Posiada chyba wbudowany dysk ale nie pisze jakiej wielkości . Odtwarzacz chcę wykorzystać do kina domowego . Proszę szpeców o pomoc .
 

BlackC

New member
QNAP NMP-1000 to już prawdziwy kombajn multimedialny ale i cena dużo wyższa od reszty . Dysku w komplecie nie posiada . Odczytuje chyba wszystkie formaty wraz z iso blu-ray . No i dla niektórych ważne radzi sobie z txt . Jak chcesz wydać tyle kasy to bierz w ciemno .
 
Ostatnia edycja:

grzeseik

New member
ja tam bym w ciemno nie brał. na polce ok 1000zl i ciut powyzej jest kilka fajnych pozycji. ja mam 4 liderow, cos z nich prawdopodobnie wybiore:
-Novatron np NTR82 - piekny, nagrywa z wudowanego tunera i zrodel zewnetrznych, ma co trzeba, w tym wyswietlacz (jak ktos chce posluchac muzyki bez grzebania w tv - niezbedne), malo info o nim niestety.
-TViX - o nim sporo mozna znalezc, ponoc b. dobry, nie tani.
-Popcorn, ale wersja hour c-200
-i wspomniany NMP-1000

dla mnie wazniejsze niz wideo jest audio, w wersji stereo. tu kluczowe sa dwa hasla: bitperfect i gapless. ale nielatwo cos wynalezc na ten temat w odniesieniu do wyzej wymienionych.
co do Qnapa zastanawia mnie jedna sprawa: jesli pewlni on funkcje NAS to po jakiego grzyba producent sprzedaje zestawy NMP-1000 + serwerek? do mulitiroom?
 

krecio

Member
Posiadam to pudelko od tygodnia i uwazam, ze obecna cena (999 PLN) jest jak najbardziej adekwatna do mozliwosci, wyposazenia, wykonania i finalnej jakosci. Poza tym ,moim zdaniem absoltnie nie odbiega od swoich bezposredmich konkurentow. Duzo nie obejrzalem lecz jak do tej pory wszystkie mkv odtwarzane sa bardzo ladnie, dzwiek tez bez zastrzezen. Divix, Xvid tez bez problemow. Do tego otrzymuje sie kompletny zestaw kabli co moze nie jest czyms wyjatkowym ale aby od razu to pudelko uruchomic sa wszystkie podstawowe mozliwosci - z hdmi wlacznie. Jak do tej pory zadnych przykrych niespodzianek nie zauwazylem. Kupilem bez dysku lecz sam wsadzilem do niego 1,5 TB Seagate'a. Jest bardzo cichy. Z urzadzen slysze i to wyraznie Turbo Boxa "N". QNap pracuje z duza kultura. Dodam, iz posiadam takze Arive i do zmiany skusily mnie mozliwosci QNap'a. I chyba takze estetyka. Poza tym bez problemu mozna sie laczyc z PC po USB. Jutro moze uda mi sie zobaczyc jak jest z LAN. Jak zauwazylem producent dos regularnie publikuje nowe wersje firmware'u. Poza tym QNap ma takze chyba niezle wsparcie na swoim polskim forum. I to tyle po tygodniu zabawy. Ja osobiscie jestem bardzo zadowolony. Moze to wazne - urzadzenie pracuje z Sony 46Z5500 oraz Denon 1610. Wszystko po hdmi.
 
Ostatnia edycja:

mirasor

New member
krecio a jak jest w Qnap z DTS-HD i Dolby TrueHD . Wyczytałem na jakimś forum że było brak licencji na te formaty dżwięku , ale problem miał zostać rozwiązany. Czy tak się stało ?
 

krecio

Member
Nie nazwalbym tego wada czy jakims uchybieniem. Ot, po prostu nie chce odtwarzac dzwieku z Xvid asd. Obraz jest ale dzwieku brak. Co prawda mam swiadomosc tandetnej kompresji samego materialu ale tak dla porzadku probowalem odtworzyc i ..... Nie zmienia to faktu, iz nadal uwazam tego Qnap'a za bardzo dobry sprzet.
 

krecio

Member
Jakos nigdy nie zdazylo mi sie testowac sprzet, a tym bardziej pozniej to opisywac. No, ale skoro juz sie odezwalem i pochwalilem to cokolwiek napisze.
Po wyjeciu z pudelka ukazuje nam sie bardzo ladnie i starannie wykonane pudelko. Obudowa z dobrego jakosciowo tworzywa. Panel przedni to czarne(?) pleksi. Na przycisk zasilania oraz cos w rodzaju joysticka do alternatywnego sterowania urzadzeniem w sposob manualny. Poaz samym playerem otzrymujemy zasilacz oraz komplet kabli wlacznie z hdmi. Kabelki te podlaczane sa z tylu. Praktycznie sa wszystkie wejscia audio/video oraz trzy USB + jedno do polaczenia z PC oraz dwa dp laczenia np. z HD lub innym napedem czy nosnikiem.
Z boku urzadzenie posiada kieszen do zamontowania dysku 3,5". Montaz jest banalnie prosty.
Podlaczanie urzadzenia zajmuje kilka sekund. I to wystarcza do uruchomienia. Oczywiscie pod warunkiem, ze mamy jakis material do odtworzenia:D
Po nacisnieciu przycisku "power" zapala sie pod nim niebieska dioda oraz rowmiez niebieska linia z dolu playera. Linia ta pulsuje do czasu az z wyswietlacza zniknie napis "booting". Trwa to ok pol minuty. Po tym na ekranie pojawia sie menu glowne. Tam mozna sobie ustawiac wlasne parametry odbioru, sieci, czcionki etc. Posiadany material jest automatycznie przez urzadzenie podzielony na poszczegolne kategorie : filmy, zdjecia, muzyka. Zreszta dokladne testy i opisy mozna znalezc juz w sieci wiec sie co do szczegolow rozpisywac nie bede. Ja do tej pory nie zauwazylem jakichkolwiek problemow z odtwarzaniem zarowno mkv 720 jak i 1080. Filmu byly na wewnetrznym HD, odtwarzanie plynne, dzwiek takze doskonaly. O ile rwanie obrazu bym zauwazyl to moje wrazenia dotyczace dziweku sa oczywiscie subiektywnym odczuciem. Mnie sie podoba. Urzadzenie jest bardzo ciche mimo aktywnego chlodzenia i samego w nim dysku. Po prostu ja tego "pudelka" nie slysze. Pewnych problemow moze dostarczyc "filozofia" pilota, ktory ma zupelnie odmienny uklad cyferek od tego jaki jest w wiekszosci lecz mozna sie przyzwyczaic (raczej nauczyc). po tygodniowym obcowaniu z Qnapem nie stwierdzilem jakichkolwiek brakow. Za kilka dni mam zamiar wpiac go do domowej sieci i wowczas zobacze jak to sie w wowczas sprawuje. Na firmowym forum ludzie narzekaja na wolny transfer po LAN. Ja jednak do uzupelnienia dysku urzywam USB. PC widzi wowczas Qnap'a jako dodatkowy dysk wiec mozna dokonywac wszelkich operacji przewidzianych dla tej sytuacji. Tranfer ma normalna szybkosc, mozna zamieniac, kasowac, zmieniac nazwy. To tyle jako laik moge na szybko powiedziec o tym sprzecie. Jak na razie nie stwierdzilem aby test i opis Qnapa zamieszczony gazecie z "PC" w tytule cokolwiek mijal sie z prawda. Moze poza cena. Obecnie kosztuje to 500 PLN taniej.
 

grzeseik

New member
dzieki kreciu za ten test.
mnie najbardziej cieszy ze potwierdzasz ciche działanie oraz ze wysoko oceniasz odtwarzanie muzyki (na czym sluchasz?). mam prośbe abyś sprawdził czy działają listy odtwarzania i czy na takich pojawiają sie przerwy miedzy utworami? albo jakies slyszalne przeskoki? i jak oceniasz wyslwietlacz? da sie z nigo wygodnie korzystac nie uzywajac tv? np wybrac liste/katalog i puscic do odtwarzania?
 

krecio

Member
Wyswietlacz to w zasadzie jest ekranik informujacy o trybie (katalogu) jaki jest uzywany. W przypadku filmow wyswietla czas jaki uplynal od rozpoczecia emisji. Mysle, ze nie nadaje sie on do nawigacji. Po prostu sterowanie jest z poziomu menu glownego i tu niestety tv jest niezbedny. Ale mozna sobie na nim ustawic wlasne obrazki do ogladania lub po prostu po uruchomieniu wylaczyc ekran. Moze troche niewygodne ale napewno nie uciazliwe.
Co do odtwarzania playlisty to nie sprawdze tego dzis ani jutro bo mam w chalupie remont i bardziej musze szukac gwozdzi, pedzli czy mlotkow niz muzyki:( Ale jesli mi sie uda cos znalezc i na szybko podlaczyc to oczywiscie zdam relacje.
Slucham/ogladam na SONY 46Z5500, Denon 1610, Jamo Classic 8 (front), satelity i center to Koda i sub Jamo 200.
 

grzeseik

New member
to niedobrze, jak juz dali wyświetlacz to mogliby wykorzystac to do wiekszej funkcjonalnosci niz stoper :/
z tymi listami nie ma pospiechu, kilka dni nie robi roznicy. ja tez sie remontuje, ale na szczescie mieszkam jeszcze w starym mieszkaniu i balagan przynajmniej nie doskwiera.
 

krzyno

New member
a jak jest z obsługą menu w DVD, chodzi mi o to czy obsługuje normalnie jak odtwarzacze dvd, bo nie wszystkie pleyery sobie z tym radzą.
Napisałeś że masz też arivę, możesz napisać jak wypada porównanie obu.
 

krecio

Member
krzyno napisał:
a jak jest z obsługą menu w DVD, chodzi mi o to czy obsługuje normalnie jak odtwarzacze dvd, bo nie wszystkie pleyery sobie z tym radzą.
Napisałeś że masz też arivę, możesz napisać jak wypada porównanie obu.

Nie uzywalem jeszcze czegos co potrzebowaloby uzycia funkcji menu. W opisie stoi, iz obsluguje zarowno w przypadku DVD jak i BR. Jesli brac pod uwage, iz do tej pory nie zauwazylem aby podano cos na wyrost to przyjmuje, ze pewnie jest to prawda.
Jesli chodzi o porownanie z ariva to ja mysle, ze tu nie ma czego porownywac. To zupelnie inna klasa i polka sprzetowa. Ariva jest ok jesli chodzi o jakos obrazu lecz jej funkcjonalnosc wobec tego co proponuje Qnap jest zdecydowanie gorsza. Zarowno w wygodzie uzytkowania i mozliwosci. W arivie jest malo mozliwosci polaczen, Qnap ma praktycznie wszystko, wewnetrzny HD tez ma swoje zalety, ilosc formatow jakie mamy do dyspozycji, estetyka wykonania zdecydowanie ptrzemawiaja za Qnapem. Choc z drugiej strony trudno wymagac podobienstw w sprzecie za niecale 400 PLN od czego co kosztuje 1000. Po prostu inny swiat. Ja arivy nie potepiam ale jesli moglem miec cos lepszego to wykorzystalem okazje.

Natomiast wracajac do problemu wyswietlacza to ja uwazam, ze to ani problem ani wogole cos co mogloby w tym sprzecie istniec jako rzecz uzyteczna. Otoz nie wyobrazam sobie czegos takiego wogole jako narzedzie eliminujace TV. No bo jakiej wielkosci on musialby byc abym z odleglosc 3-4 metrow mogl precyzyjnie odczytac jego komunikaty? Wyobrazacie to sobie? A jak obslugujecie choby plyty DVD czy BR? Tez bez telewizora? Moim zdaniem gadanie o wyswietlaczu to bzdura i kreowanie niefunkcjonalnej "funkcjonalnosci".
 

takelick

New member
krecio napisał:
......
....
Otoz nie wyobrazam sobie czegos takiego wogole jako narzedzie eliminujace TV. No bo jakiej wielkosci on musialby byc abym z odleglosc 3-4 metrow mogl precyzyjnie odczytac jego komunikaty? Wyobrazacie to sobie? A jak obslugujecie choby plyty DVD czy BR? Tez bez telewizora? Moim zdaniem gadanie o wyswietlaczu to bzdura i kreowanie niefunkcjonalnej "funkcjonalnosci".

A jak chcesz posłuchać muzyki to też TV włączasz :shock: ? To dopiero bzdura!
 
Ostatnia edycja:

krecio

Member
Bzdura jest wymaganie od tak zminiaturyzowanego sprzetu i mam na mysli nie tylko ten konkretny model, jakichs wydumanych wyswietlaczy do nawigowania po ich zasobach. To urzadzenie nade wszystko sluzy do obslugi materialu video i tu TV jest niezbedny. Powtorze jeszcze raz - jaki musi byc wyswietlacz abym odczytal z odleglosci 3-4 metrow czyli z takiej w jakiej leze sobie na kanapie jakikolwiek napis? Poza tym jakos nawet do obslugi plyty DVD audio, takie menu w TV bylo mi potrzebne. Tak wiec zaden wyswietlacz nawigacyjny moim zdaniem jest zbedny i nawet jesli ktos to umiesci w swoim sprzecie to bedzie to malo funkcjonalne.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nie obraź się kolego, ale sam piszesz bzdury. :)

Wzmiankowane urządzenia to nie są odtwarzacze video, tylko odtwarzacze mediów. Taka jest ich kategoria, i tak są reklamowane przez producentów.
A jednym z owych odtwarzanych mediów jest muzyka. Wobec czego, zainstalowanie w odtwarzaczu wyświetlacza ma jak najbardziej sens, to że Ty go nie potrzebujesz, to inna sprawa.

A jaki by musiał być wyświetlacz? Wiele amplitunerów i odtwarzaczy CD/DVD pokazało jaki; aby dało się nawigować po zasobach z muzyką nie trzeba jakichś wielkich mecyji, wystarczy pomyśleć...
 
Do góry