QLED Ultra HD TV / 4K TCL X81, QLED, HDR Dolby Vision, HDR10 +, Android TV ...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
QLED Ultra HD TV / 4K TCL X81, QLED, HDR Dolby Vision, HDR10 +, Android TV ...
tcl_x815-on-the-wall.jpg


Chiński producent przedstawia na targach IFA Berlin, oprócz serii X10 zaprezentowanej na targach CES w Las Vegas w styczniu zeszłego roku, serię TCL X81 łącząca formę z jakością.

Jeśli TCL X10 już kilkakrotnie prezentował się, to seria TCL X81 jest warta obejrzenia z uwagi na wysokiej klasy specyfikacje i niecodzienny design.

tcl_x81_imas_enhanced.jpg

Główne specyfikacje
Technologia UHD 4K. TCL 55EX815 (55 '', 140 cm) i TCL 65EX815 (65 '', 165 cm), natywny panel LCD 50 Hz, technologia Quantum Dot, system podświetlenia Edge, HDR10 +, HDR Dolby Vision i Dolby Atmos, listwa dźwiękowa Onkyo 2.1, certyfikacja Imax Enhanced ( czyli nowy standard jakości dla domowego audio i wideo) , a także Android Smart TV i funkcje AI-IN TCL. Ten ostatni zapewnia wiele usług i pozwala kontrolować wiele innych urządzeń podłączonych za pomocą różnych protokołów IoT (Internet of Things), wszystko to za pośrednictwem Google Assistant.



tcl_x81_ifa_2019_bis2019-09-06_11.16.09.jpg

Certyfikacja Imax Enhanced na pewno będzie w USA, nie jest jeszcze pewne czy w Europie.

Design i pouczający soundbar
Oprócz wspomnianych wyżej funkcji audio i wideo, seria TCL X81 korzysta również z wyrafinowanego i eleganckiego projektu, prawie bez krawędzi, a panel LCD jest wsparty szklanym panelem. Soundbar ma mini-wyświetlacz służący do wyszukiwania informacji z Android Smart TV.

Dostępność ogłoszona na listopad. Ceny orientacyjne: 1 299 EUR dla TCL 55EX815, 1 499 EUR dla TCL 65EX815.
ifa-19-tv-lcd-ultra-hd-4k-tcl-x81-qled-hdr-dolby-vision-hdr10-android-tv_09192919.jpg

Przypomnienie o kluczowych cechach serii TCL EX81:

• Płyta 50 Hz
• 10-bitowa płyta
• panel LCD
• Kafelek Ultra HD / 4K
• Procesor: czterordzeniowy
• Funkcja poprawy kontrastu Mega Kontrast
• Funkcja szerokiej gamy kolorów
• Funkcja UHD Color Extender
• Funkcja bramy multimedialnej UPnP (DLNA)
• Funkcja DVR
• funkcja ARC
• Funkcja silnika IPQ 2
• Kompatybilność HDR10 i HDR HLG
• Kompatybilność Bluetooth
• Kompatybilność HDR10 +
• Kompatybilność z HDR Dolby Vision
• Kompatybilność HDCP 2.2
• Kompatybilność z Wi-Fi
• Kompatybilność z HEVC
• Kompatybilność z HBBTV
• Kompatybilność z CEC
• Kompatybilność z kanałami
• Wyjścia: 1 układ optyczny, wyjście słuchawkowe
• Wejścia: 3 wejścia HDMI CEC, w tym 2.0, ARC i MHL, 1 Composite, 1 YUV, 2 Fat32 i NTFS porty USB Host, 1 port CI + i 1 port Ethernet
• Multimedia Smart TV Android 9.0 (Pie)
• Google Assistant Multimedia
• System lokalnego przyciemniania podświetlenia krawędzi LED
• Tuner [abc] DVB-T [/ abc] 2
• Tuner [abc] DVB-C [/ abc]
• Tuner [abc] DVB-S [/ abc] 2
• Sekcja dźwięku: 2.0
• Moc: 40 W (24 W na 55 '')
avcesar
 

heniumon

New member
Qled Ultra HD TV

To na matrycy 50 Hz można uzyskac lepszy obraz niż na 100,lub 120 Hz matrycy.Przepraszam o co tu chodzi dwa kroki do przodu ,jeden w tył. Tylko kasa ,a my konsumenci jesteśmy uważani za głupich. Dlaczego dystrybutorzy jeżdżą tylko na prezentacje i im i nam wciskają takie telewizory. Do telewizorów na gwarancji i rok po gwarancji nie ma części .Jak to świadczy o tych firmach ,co jest grane?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Większość sygnałów nadaje obecnie właśnie w 50Hz - więc będzie jeden do jednego, dlatego wszystkie bez wyjątku firmy nowe modele opiera na matrycy 50Hz. Nie znam telewizorów które producent odmawia naprawy po roku gwarancji z uwagi na brak części. Proszę o źródło takich informacji.
Napisz proszę jaki dystrybutor był u Ciebie i wciskał CI telewizor ?
 

heniumon

New member
Oled Ultra HDTV

Nie sugerowałem ,ze jakiś dystrubutor cos mi wciskał,miałes taka sytuacje ,telewizor po naprawie z powrotem laduje w serwisie .Nastepnie znowu okazuje się problem z listwami podświetlenia i następne oczekiwanie co dalej. Dzwonie do Radomia i pytam się koordynatora TCL o jaka cześć chodzi to producent daje leden komplet części podświetlenia , co nowy pociąg jedzie z Chin dwa tygodnie i może będą listwy podświetlenia koszt to tylko 210zł .Odbieram telewizor po 7 tygodniach ,a tam paprochy na matrycy i powtorka z tematu .Pytam się czy maja w razie czego komplet podświetlenia no nie no i wykrakałem. Pytanie jaki scenariusz przewidujesz dalej jak serwisy nie maja części do telewizorów nawet na gwarancji?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przed zakupem samochodu czytam recenzje, testy i nie jest to dla mnie presji wciskania. Jeśli coś mi nie odpowiada pomijam.
Propozycje są zawsze propozycjami.
Każdy ma swój mózg i wybiera wg własnej potrzeby i wrażliwości.

Kupiłeś telewizor pięć lat temu a nie rok ani dwa lata.
To że TCL Uznał Ci gwarancje po 5 latach to niewyobrażalna sprawa w żadnej z firm.
Ja byłbym mega zadowolony że zadbali o klienta.
Jeśli nie to dostaniesz inny sprzęt.
 

heniumon

New member
Oled Ultra HD TV

Nie twierdze ,ze jestem nie zadowolony i nie 5 lat temu tylko grudzień 2015 to jest inna sprawa. Gdyby było piec lat to nie mówłbym nic. Philips 2013 r i smiga bez problemu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brawo Philips, ale to tylko sprzęt...
Człowiek jest ponad ale też się czasem z nim coś dzieje....
 

heniumon

New member
Qled Ultra HD TV

Uznaje ten mój telewizor za znakomity i cieszyłbym się gdyby udało się go naprawić A tak na marginesie Hitachi ma cos ciekawego fajny model
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
TCL - w takich modelach powinno się stosować matryce 120 Hz a nie 60 Hz , Chyba że jest tak że przy sporcie nie ma żadnego smużenia ? Wygląd to nie wszytko !!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież telewizje nadają w 5oHz - to masz jeden do jednego jakość bez skalowania. To co ma teraz smużyć ?
 

Stratoss

Member
Bez reklam
"Chiński producent przedstawia na targach IFA Berlin, oprócz serii X10 zaprezentowanej na targach CES w Las Vegas w styczniu zeszłego roku"
Nie w zeszłym 2018 roku, tylko w tym roku w styczniu 2019 prezentował X10!
 
Do góry