QLED SAMSUNG QE65Q7F - dobry wybór?

elliotek

New member
Witam, dawno mnie u Was nie było, na ogół jestem przed zakupem:) Siedzi mi w głowie wymiana tv, obecnie mam jakiś tam model Samsung 4k z przed 3 lat, może 4 lat, nie za dobry model, więc chcę go wymienić. Oglądałem dziś w sklepie QLED SAMSUNG QE65Q7F. Z racji, że żaden ze mnie fachowiec, pytam Was o zdanie:) Najważniejsze dla mnie w TV to sport, głównie piłka nożna, ale i filmy i seriale również dość często goszczą na ekranie. Siedzę ok 3-4m przed TV i głównie na wprost ekranu. Ale mam również kanapę z boku ekranu ale to głównie goście z niej korzystają:):) Syn gra na xBox ONE, głównie w fifę:) Ten TV to dobry wybór czy raczej coś innego? Mogę go mieć za 9000zł. Nie ukrywam, że wolał bym mniej dać:)
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam, dawno mnie u Was nie było, na ogół jestem przed zakupem:) Siedzi mi w głowie wymiana tv, obecnie mam jakiś tam model Samsung 4k z przed 3 lat, może 4 lat, nie za dobry model, więc chcę go wymienić. Oglądałem dziś w sklepie QLED SAMSUNG QE65Q7F. Z racji, że żaden ze mnie fachowiec, pytam Was o zdanie:) Najważniejsze dla mnie w TV to sport, głównie piłka nożna, ale i filmy i seriale również dość często goszczą na ekranie. Siedzę ok 3-4m przed TV i głównie na wprost ekranu. Ale mam również kanapę z boku ekranu ale to głównie goście z niej korzystają:):) Syn gra na xBox ONE, głównie w fifę:) Ten TV to dobry wybór czy raczej coś innego? Mogę go mieć za 9000zł. Nie ukrywam, że wolał bym mniej dać:)


65Q7F to przyzwoity model, ale lepszy jest 65XE9005 Sony .
A jak koniecznie chcesz Samsunga to lepszym rozwiązaniem będzie kupno 65KS8000 lub 65ks9000
niz 65Q7F . Oczywiście jeśli gdzieś znajdziesz jeszcze modele z roku 2016
 

drake7

New member
ja bym wybrał xe9005 lub xe8577 (ale w tej chwili ten 8577 kosztuje tyle co xe 9005). mialem przez chwilę q7f w 55 i oddalem. nie jest to zly tv, ale jak zamowilem soniaka xe8577 to zobaczylem co to znaczy dobry obraz. w pilce,moim zdaniem, jest tez lepiej pomimo, ze pilka czasem znika z ekranu (wystarczy ogladac ektraklase i pewnie nie bedzie znikac:)).z sony moze byc problem jesli chce sie sluchac w 5.1 przez glosniki typu komputerowe. do niedzieli w media markt sa znizki na tv, a znizka zalezy ile chces wydac na tv. xe 8577 tez oddalem z powodu problemow z 5.1, dzis jade po xe9005 i zobaczymy. mysle ze juz zostanie, nawet gdy beda problemy z glosem, bo obraz bedzie chyba zajebisty. myslalem jeszcze nad panasem ex780, teraz 58 cali mozna kupic w tym media za 5500. po obejrzeniu obrazu na sony, wyleczylem sie chyba na dluzszy czas z samsunga (a mam 2 inne tv tej marki)
 

drake7

New member
ie, na niego tym bardziej nie, bo teraz mozesz miec tego xe9005 za 8360, a to wg mnie i nie tylko mnie będzie duzo lepszy tv
 

pepka

Member
Bez reklam
Sony jest lepszy (w końcu to nie krawędziak)... ale rodzice zamienili 9005 na q7 i zadowoleni niesamowicie. Trzeba przekonać się na własnej skórze i "wymacać" osobiście jeden jak i drugi model.
 

drake7

New member
kazdemu co innego przypasuje. fakt tizen super szybki, wszystko odtwarza, mozna wlaczyc system dts neo 2:5 i zawsze zagra w 5.1. ale obraz wg mnie jest czasem bardziej rozmyty i pewnie trzeba miec dobre ustawienia, albo i kalibracji. poczytaj inne watki o samsungu np mu 7002 iludzie pytaja o jakies dobre ustawienia bo cos z obrazem jest nie do konca w porzadku. i w tym q7f jest podobnie. a w soniaku nawet bez kalibracji wg mnie gra juz bardzo ok. nie wiem na ile wazny dla Ciebie jest kontrast w tv ale w q7 jest 3100 a w soniaku xe 9005 jest 4700. sumujac na plus q7f na pewno tizen, ale ten tv nie ma obrazu jak na tv za tyle kasy. ewentualnie teraz za 7600 mialbys panasa 65ex780, podobno tez ma bardzo dobre parametry obrazu. i nie ma androida:). Kolega Strażak napewno potwierdzi dobry obraz panasonica. a panas podobno ma tak juz w standardzie ustawiony obraz, kolory itp jakie mial na mysli rezyser filmu czy cos w ten desen. te qledy sa przeszacowane, np teraz jak kupisz qleda w saturnie to masz kupon do kruka na zakup zlota nawet do 1 tys.
 
Ostatnia edycja:

pepka

Member
Bez reklam
To jest forum audio i video "zboczeńców" dla których wszystko prócz technologii OLED (może z wyjątkiem ZD9 i czasem DX900) nie nadaje się w ogóle do oglądania ;) Na zwrot Samsunga masz 30 dni w razie gdyby nie podpasował...
 
Ostatnia edycja:

drake7

New member
ja tez bylem zafiksoany na punkcie samsunga, juz od wielu lat, az do teraz. wyleczylem się. kolega z tego forum Andrju75 kupił sobie qf7 w 49 calach i tez mi pisal ze cos mu nie pasuje ten obraz,a z tego co kojarzę dotad mial soniaki. teraz sa fajne ceny w tym media. ja sam mocno myslalem czy wziacxe9005 czy panasa, zwlaszcza ze teraz sa naprawde dobre ceny, zwlaszcza na tego panasa w 65 calach, za 7600 chyba extra sprzet, tez mozesz oddac jak kupisz w necie i odbierzesz w sklepie.a ten qled wydaj mi się ze będzie tylko taniał. teraz juz 55 cali mozna kupic za 6000, a 3 tygodnie temu kosztował 7. takze samsunga zawsze zdazysz kupić:)
 
Ostatnia edycja:

elliotek

New member
ja tez bylem zafiksoany na punkcie samsunga, juz od wielu lat, az do teraz. wyleczylem się. kolega z tego forum Andrju75 kupił sobie qf7 w 49 calach i tez mi pisal ze cos mu nie pasuje ten obraz,a z tego co kojarzę dotad mial soniaki. teraz sa fajne ceny w tym media. ja sam mocno myslalem czy wziacxe9005 czy panasa, zwlaszcza ze teraz sa naprawde dobre ceny, zwlaszcza na tego panasa w 65 calach, za 7600 chyba extra sprzet, tez mozesz oddac jak kupisz w necie i odbierzesz w sklepie.a ten qled wydaj mi się ze będzie tylko taniał. teraz juz 55 cali mozna kupic za 6000, a 3 tygodnie temu kosztował 7. takze samsunga zawsze zdazysz kupić:)

Ten komentarz mnie przekonał :) poczekam jeszcze i pooglądam.
 

Kris_6

Member
Jeśli uderzasz w tą półkę cenową to bierz Soniaka xe9005 lub Panasonica ex780. Na pewno będziesz zadowolony. Sam przed zakupem brałem pod uwagę wyżej wymienione modele ale stwierdziłem że do moich potrzeb (sport, kanały informacyjne) zupełnie wystarczy Samsung 55 mu7052 i takiego właśnie kupiłem w promocji. Z zakupu jestem zadowolony. Teraz tylko skalibrowac tv i będzie miodzio. Tak jak kolega wyżej pisze odpuści sobie serię q7 bo ona nic nie wnosi ciekawego. W testach Samsung q7 również nie bryluje. Wiadomo ostateczna decyzja należy do kupującego :)
 
Do góry