QLED QE75Q80 vs QE75QN85

sk09372

Member
Witam jestem tu nowy i zielony w kwestii TV, stoję przed dylematem czy opłaca się dopłacić do minileda te 2000zł . Zależy mi głównie na jakości obrazu, żródło to canal plus, hbo max i jakieś filmy z pendriva. Z góry dżiękuje za odpowiedż.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Wszystko zależy od twoich preferencji. Ja wybrałbym Q80 bo ma matrycę VA = dobra czerń, QN85 będzie miał o klasę lepszy obraz i 2x wyższą jasność... ale czerni będą bardziej szare.
 

sk09372

Member
Dżięki za odpowiedż, co masz na myśli pisząc o klasę lepszy obraz czy to właśnie ta czerń na to nie wpływa bo każdy się rozpisuje o świetnym obrazie w OLED ze względu na czerń?
 

mpDante

Member
Bez reklam
W prostych słowach tak, ale jak mówiłem, wszystko zależy od twoich preferencji i od tego jaki tv miałeś do tej pory... QN85 jest lepszym tv niż Q80 (jasność, płynność, ostrość, skalowanie), co nie znaczy, że dla każdego.

Jeżeli różnica w cenie jest duża, rozważ jeszcze np. TCL C835...
 

sk09372

Member
Teraz to już sam nie wiem, obecnie posiadam QE65Q80T. Jak nie zobaczę jakieś większej różnicy to lepiej poczekać a co do tego TCL C835 nigdzie nie mogę znależć wersji 75 cali.
 

sk09372

Member
Dzięki za porównanie ale nigdzie nie mogę znaleść tego telewizora w 75 calach a po cenach widzę że jest dużo droższy niż QE75QN85
 
Do góry