QLED QE65Q77TAT jako media center

stev

New member
do tego mam pioneera VSX924 i Miboxa 4K ze starym softem, żeby mieć TrueHD.
Pomyślałem, że mibox pozostanie tylko do plików z filmami w lepszej jakości dźwięku a z Netflixa i Prime Video będe oglądał z aplikacji zainstalowanych na telewizorze przez amplituner, żeby mieć dźwięk 5.1
Powłączałem ARC i problem taki, że teraz na amplitunerze przy apkach "filmowych" D Digital plus świeci cały czas nawet jak dźwięk nie jest podawany i w filmach, które dźwięku 5.1 z netflixa nie mają. Na filmach, które 5.1 mają dodatkowe głośniki milczą więc opis na amplitunerze jest fałszywy.

Mieszanie w ustawieniach eksperckich nic nie pomaga, jedynie włączenie na PCM powoduje nie podawanie dźwięku 5.1.( na wyświetlaczu pisze STEREO) Opcja przelot( pass-through) jest nieaktywna a w opisie jest, że ta opcja jest obsługiwana tylko wtedy, gdy źródłem jest HDMI, a odbiornik jest podłączony do portu HDMI-eARC. Do tego portu mam podpięty amplituner.
Jest szansa uzyskać realny dźwięk 5.1 na kolumnach w takiej konfiguracji? Może trzeba TV i ampli podpiąć dwoma kablami HDMI?
mógłbym dalej używać MiBoxa do wszystkiego ale w mojej wersji androida nie umiem zainstalować Amazona a nowej nie instalują bo mi wykastruje lepsze formaty dźwięku :(
 
Do góry