Qled QE55Q6Ffna vs UE55NU8072 co lepsze?

pablo_g_82

New member
Witam.
Jak w temacie który telewizor jest lepszy qled kosztuje 5tyś a Samsung UE55NU8072 3750 zł,jest sens przepłacać 1250 zł?
Telewizor będzie użytkowany do ps4, xbox one s,netflix.
Ewentualnie jakieś propozycje innych modeli, mogą być też telewizory od sony kwota jaka chce przeznaczyć to max 5 tys.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz dobre modele właśnie bez dopłaty:
Samsung 55NU8042 za 3699 zł
Philips 55PU8303 za 3799 zł

Z droższych masz :
Philips 55PUS8602 za 4999 zł z kropkami kwantowymi, ambilight, soundbar

A za 5799 zł masz już oleda Philipsa 55PoS9002
 

samsung_tv

New member
kolego opisałem wrażenia w nowym temacie bo na forum brak jest konkretnych informacji i 3/4 osób pierdzieli głupoty jaka ta seria 2017 była lepsza od tej z 2018 roku. Ja jestem przeciwnego zdania.
 

samsung_tv

New member
Kolego Pablo Sony 55 XF9005 to faktycznie dobry TV ale w jego cenie praktycznie kupisz OLED'a więc wg mnie nie warto. Szczególnie że kupujesz TV do gier. i samsung tutaj góruje pod kątem input laga (14ms kontra 39ms/23ms z HDR u Sony). Dodatkowo na sony nie ma funkcji upłynniacza dedykowanego dla gier (input lag jest wtedy bardzo wysoki). A na Samsunga są w tej chwili super promocje i np UE55NU8002 kupisz za około ~3400-3500 zł a UE55NU8072 z aluminiowym pilotem za 3560 zł.
 

pablo_g_82

New member
w sobote będę w łodzi to porównam sobie sony XF9005 z samsungiem UE55NU8072 wtedy podejmę decyzje ostateczną czy jest sens dopłacać do sony,dodam tylko ze w moim przypadku granie na konsoli to 30% Netflix 50% a 20% to zwykła telewizja.
co do tv oled to odpuszczam, wypalanie, jakies powidoki czyszczenie matrycy i te inne pierdoły wydać 6500 zł na tv i się zastanawiać czy coś zaraz się nie spieprzy.
 
Ostatnia edycja:

Intenso

Banned
Miałem tego Samsunga dwa dni, żeby nie niedziela to by u mnie był niecałą dobę, nie mogłem na obraz z tego tv patrzeć, oddałem i wziąłem Sony XF 9005.
Wcześniej miałem Samsunga KS7000 i to był extra tv.
Dopiero ten Sony spełnił moje oczekiwania.
 

samsung_tv

New member
Jedno jest pewne, nie porównuj TV na ustawieniach fabrycznych bo ja też na samsunga nie mogłem patrzeć dopóki nie ustawiłem go tak jak mi odpowiadało :) np. Jasność z 0 poszła od razu na minimalny nastaw czyli -5 bo obraz był zdecydowanie zbyt jasny. Wystarczy że na jednym TV masz włączone rozciąganie obrazu a na drugim wyłączone i już porównywanie nie ma żadnego sensu.
 
Do góry