QLed 2018 czy 2019

kikutixxx

New member
Witam,

Od jakiegoś czasu monitoruje ceny 55" TV i wybór padł na Samsunga QE55Q6FNA (budżet ok. 4000zł). Zamawiałem go dwa razy od początku Marca i za każdym razem sklep informował mnie, że anulowali zamówienie (pewnie dlatego, że zamówiłem go w promocji).

W międzyczasie pojawiły się wzmianki o modelu QE55Q60 a konkretnie (QE55Q67RAT i QE55Q64R - Samsung nie wie jaka jest różnica między nimi), jednak po głębszej analizie wydaje mi się, że lepszy byłby nadal Q6 z 2018r. (matryca 120Hz, metalowe nóżki - i pewnie więcej).

Zastanawiam się nad Q70, ale nie wiem jaka będzie cena w polskich sklepach.

Tutaj pytanie: Czy Q6FNA jest dobrym wyborem, czy lepiej dopłacić do Q70R?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Lepiej dopłacić do Q70R, bo ten model ma mieć pełne podświetlenie strefowe, a nie krawędziowe, jak zeszłoroczny Q6FN.
 

kikutixxx

New member
Na jakiejś czeskiej stronie znalazłem ceny kolejno 25000 CZK -> 4250,00 zł za Q6FNA i 40000 CZK -> 6800,00 zł za Q70.

Przy cenie 6800 to prawie drugie tyle za ile można dostać Q6FNA :)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Zapytałeś, czy lepiej dopłacić, wiec prościej odpisać nie mogłem :)

Teraz masz dylemat, czy warto aż tyle więcej wydać. Takie życie i ciągłe dylematy - wydać więcej na nowy, poczekać, aż stanieje, kupić stary...
 

kikutixxx

New member
Obecnie czeka na mnie do odbioru Q6FNA 55" z zeszłego roku za 3700,00 zł
Zaklepałem też Q67RAT 55" z tego roku za 4100,00 zł
Dopłata do Q70 jest zbyt duża więc nie wchodzi to w grę. Myślałem również o dopłacie do Q7F ~4700,00 zł - głównie przez Oneconnect.

Zostałbym mimo wszystko przy Samsungu. Nie mam ciśnienia na OLED :)

Pytanie: Czy Q60 posiada matrycę 10bit? Niektóre strony podają, że 8, większość nawet nie wspomina. Trochę nie podoba mi się design - ramka :)
 

alibaba146

New member
Ja waham się nad kupnem dwóch modeli QLED85 lub QLED80 55 cali .Jak myślicie zaczekać z 3 miesiące jak ceny spadną czy nie będzie waszym zdaniem to taki spadek cenowy jak w poprzednich latach .
 
Do góry