QE75Q60R ściemnia

Wesley1

Member
Bez reklam
Model jak wyżej, wszystkie "eko" wyłączone a jak na ekranie jest mało treści, bardzo ciemne sceny to tv dodatkowo ten obraz przyciemnia jakby odpalały się jakieś czujki.
Jakieś pomysły?
 

M@dMike

New member
Z zagranicznego forum wynika, że trzeba wejść w menu serwisowe.
"Step by step guide below:

With TV powered off to standby
Press info, settings, mute and then power.
The TV should power on and then be in the service menu.
Select SVC
Select Other Setting
Select Cal Data Restore, a USB error will appear
Select OK
Press return until your are back at main service menu
Highlight advanced and press 0000; which will reveal extra options.
Select Picture_2D
Select SubSetting
Change PWM_INI_2D from 15 to 100
Change PWM_MOVIE_INI from 30 to 100
Press Standby

Make sure you do only those things in order to not screw up the TV."


Nie mogę dodać linka więc po prostu wyszukaj frazą samsung global dimming fix.
W service mode można jeszcze wyłączyć local dimming ale pamiętaj, że wszystko robisz na własną odpowiedzialność noi nie wiem co z gwarancją w przypadku wejścia w menu serwisowe.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Wesley1

Member
Bez reklam
A czy serwis samsunga może to zrobić zdalnie? W sumie tv daje chyba taką opcję. Co to w ogóle jest za "ściemniacz" fabryczny?
 

M@dMike

New member
To taki "feature" wg samsunga, ponoć pomaga w lepszym wyświetlaniu czerni oczywiście kosztem utraty detali w ciemnych scenach .Możesz spróbować kontaktować się z nimi, ciekawy jestem co zrobią. Wejście w menu serwisowe może uceglić tv jeśli nie wie się jak się w nim poruszać i jak zmieniać wartości, do tego pytanie czy można to robić samemu na gwarancji, także to uważam za ostateczność. Przede wszystkim warto sprawdzić czy tv ma najnowszy firmware, następnie wszelkie ustawienia eco na off , kalibracja - można posiłkować się ekranami kalibracyjnymi i ustawić "na oko", wziąć ustawienia z rtings i zmodyfikować pod swoją sztukę tv lub wykonać profesjonalną kalibrację, zobaczyć jak tv będzie zachowywał się w trybie game mode, a na końcu jakby problem nadal występował to przewałkować temat service mode w internecie i zdecydować czy ryzykować wejście w te ustawienia.
Pozdrawiam
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Sam nie będę ryzykował. TV ustawiony już pod moje oko i z obrazu jestem mega zadowolony. Jak juz mówiłem wszystkie "eko" wyłączone. Próbowałem wielu kombinacji i to ściemnianie dalej występuje. Będę się kontaktował z serwisem. Dzięki M@dMike za podpowiedź :)
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Oczywiście. Dzwoniłem dzisiaj do Samsunga, ale nie mogę powiedzieć, że pracują tam kompetentni ludzie :( Wysłałem zgłoszenie, mają 12h na reakcję/odpowiedź
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Wszystko jest wyłączone. Dostałem info od Samsunga , że jedynie serwis może to wyłączyć w menu serwisowym - tak jak to opisał M@dMike
 

M@dMike

New member
Znalazłem jeszcze takie informacje, spróbuj.
"This TV uses so-called Global dimming feature, which will automatically reduce luminance of the screen if scene is very dark (or has few bright objects on the screen, like movie end credits). For some this might be distracting.
Solution: the only mode which does not suffer from global dimming is „PC mode“, which can be enabled by switching HDMI name to „PC“.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
WW moim Q60 jest też całkowity ściemniacz ale działa bardziej subtelnie niż w Q70. I to jest jedyna zaleta Q60 w stosunku do wyższych modeli.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak. W Q60 ściemnianie w ciemnych scenach jest delikatne przez co widać więcej szczegółów. W Q70 układ działa bardziej dynamicznie i ciemne sceny to czasem czarna plama. I to jest jedyna zaleta Q60 w stosunku do Q70. Poza tym wszystko na minus w stosunku do modeli wyższych. Podświetlenie edge powoduje widoczne nierównomierne podświetlenie ekranu ( zwłaszcza w narożach).
 
Do góry