QE55Q90R vs QE65Q90R - różnica w ilości stref?

mpDante

Member
Bez reklam
Ze strony Samsunga nie można nic wywnioskować, oba mają podświetlenie 16x, ale testy mówią, że 55" ma 240 stref, 65" teoretycznie 480... ktoś może potwierdzić, zaprzeczyć?
 

mpDante

Member
Bez reklam
W którym wątku? Wypadałoby to jasno wyjaśnić, bo jak kupowałem 55" to byłem jeszcze wtedy przekonany, że też ma 480 stref.
 

barburian

New member
Bez reklam
Jakość obrazu w Q90R jest fantastyczna. 10- bitowy panel VA ma lokalne ściemnianie z 240 lub 480 strefami ściemniania, w zależności od przekątnej ekranu. Mały 55-calowy QLED zarządza 240 strefami. Dzięki tym funkcjom Q90R ma wyjątkowo głęboką czerń i niesamowity współczynnik kontrastu.
 
Jakość obrazu w Q90R jest fantastyczna. 10- bitowy panel VA ma lokalne ściemnianie z 240 lub 480 strefami ściemniania, w zależności od przekątnej ekranu. Mały 55-calowy QLED zarządza 240 strefami. Dzięki tym funkcjom Q90R ma wyjątkowo głęboką czerń i niesamowity współczynnik kontrastu.


Dobrze tu zajrzeć, myślałem, że 55" ma 420 stref...
 

luzak34

New member
w piatek padl moj LCD, wiec weekedn minal na czytaniu i googlowaniu a dzis zamiast w robocie lazilem po marketach... ogolnie napalony na OLEDa (AG9 mi sie podoba, tylko ciut drogi), no ale jak zobaczylem 65Q90T a potem jeszcze w media starszego 90R - to kupuje QLEDa. przekonala mnie powloka anyodbiciowa. za plecami mam dwa okna, a zona zabrania rolety zamykac bo ciemno jej wiecznie.
 
Do góry