QE55Q80R jak to w końcu z nim jest?

Andrew86

New member
Cześć,



Noszę się z zakupem Samsunga q80r. Poczytałem i pooglądałem różne testy i nagle zorientowałem się, że są różne wersje tego samego modelu. Pytanie ile w końcu stref wyświetlania ma Q80R sprzedawany w Polsce? Raz czytam, że 96 a innym razem, że 48 czyli tyle co w q70r. Tu powstaje pytanie w takim razie czy jest sens kupować q80r. Proszę o pomoc. Chodzi o wersje 55 cali


Pozdrawiam
 
Witam. Q80 ma 48 lub 50 stref dokładnie. Właśnie go odesłałem na korzyść Q85, który ma 96 lub 100 stref. Sprawdzone osobiście. Dodatkowo różnią się one pilotami, podstawką, one conect boxem - istnieje minimalna szansa 1/10, że port 4 HDMI w boxie jest to 2.1, które można aktywować aktualizacją. 4K 120 Hz idzie z portu 4 hdmi w Q90 mimo, że to 2.0 b. To te same boxy. Dodatkowo earc w porcie 3 też możliwe, że dojdzie. Samsung mówił nieśmiało o aktualizacji earc - nie jest im to na rękę głośno mówić obecnie, żeby nowe telewizory się sprzedawały.

Testy: odpal od minuty 1:00. Jest tam mowa o ilości stref.

https://www.youtube.com/watch?v=tG6IRuX544w - Q80

https://www.youtube.com/watch?v=pi5E6xW6y0M&t=532s - Q85

https://www.youtube.com/watch?v=IjyMCyiQ_2Q&t=64s - Q90 i 4K 120 Hz od 40 sekundy...


Polecam Q90, albo Q85.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też brałby 55Q85 R. A ile masz max kasy ?
W klasie cenowej lepszym obrazem dysponuje oled TV . Sprawdzałeś taka wersję ?
 

żagiel75

New member
Mam ten tv od dwóch tygodni, zanim go kupiłem (tzn. zdobyłem - wyciągnąłem chyba ostatni egzemplarz nówka, nieśmigany) testowałem w sklepach różne modele na va. Z zakupu jestem bardzo zadowolony, dotychczas używałem Philipsa pus 7181 i różnica w obrazie jest na ogromny plus. Z moich doświadczeń testowych i porównań, które dokonałem analizując opisy w internecie, wyciągnąłem następujące wnioski:
1) tv ma b. dobre ustawienia fabryczne obrazu po wyjęciu z pudła i tutaj wpada najlepiej z wszystkich qled 2019 (zob. rtings). Kilka ustawień z wymienionej strony i obraz jaki na próżno próbowałem ustawić na poprzednim tv.
2) tv ma najlepszy dźwięk z wszystkich qled, mimo iż większy q90r ma 60w (patrz porównania tv na rtings). Na punkcie jakości dźwięku z tv jestem wyczulony. Soundbara nigdy nie używałem i z pewnych powodów nie mogę. Dotychczas używany pus 7181 ma fabrycznie dźwięk: 45 w, w tym sub i głośniki skierowane do widza - więc bazę wyjściową miałem odpowiednią. I rzeczywiście podczas testowania różnych tv dało się zwrócić uwagę, że q80r posiadający dźwięk wielokanałowy 4.1 (q85r - kanał 2.2) gra inaczej, tzn. dźwięk jest czysty, bas nie zakłóca średnich i wysokich tonów (jak ma to miejsce w q70r - kanał 2.1 i w q85r).
3. Tizen - jest bardzo szybki, wszystko mam pod jednym przyciskiem i nie muszę tak jak w android klikać bez końca, żeby przejść do szukanej opcji.
4. Bardzo długo porównywałem go do sony xg95, jeśli chodzi o sam obraz, trudno było mi się zdecydować, natomiast za qledem przemówił tizen i dźwięk tv. Niestety tutaj Sony wypadł bladziutko.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też uważam, że Oled wygrywa z każdy LCD.
Wygrywa na pokazach i porównaniach w różnych krajach w Europie.
 

SDman

Banned
[FONT=Times New Roman, Times, serif][SIZE=+1]Witam serdecznie wszystkich -po dłuuuuugiej przerwie.
[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, Times, serif][SIZE=+1]Zakupiona Plazma St60 w 2013r. nadal gra fantastycznie ale więcej czasu w domu spowodowało próbę zobaczenia co mógłbym kupić nowego.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, Times, serif][SIZE=+1]Wątkowy Q80R (jakość/ cena) jest, a raczej był (brak dostępności) moim faworytem dla moich potrzeb.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, Times, serif][SIZE=+1]Może kogoś zdziwić, dlaczego nie OLED -naturalny następca Plazmy. Już tłumaczę -refleksy (czarne lustro w domu). Zaczęło mi to przeszkadzać chociaż moja Plazma też je ma ale mniejsze. Trwałość (po ponad 9999h) brak wypaleń jest z tego co czytam zdecydowanie lepsza od OLED`ów.
[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, Times, serif][SIZE=+1]Wracając do Q80R -co ten telewizor ma takiego co przykuło moją uwagę ?[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, Times, serif][SIZE=+1]Genialna powłoka, która na wprost niweluje praktycznie do zera odbicia. Oczywiście również poprawia znacząco kąty widzenia. Dodam ma sporą wadę - jest trudna w utrzymaniu czystości.
[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, Times, serif][SIZE=+1]Chwalony tutaj Q70R, że ma lepszy kontrast natywny ma się nijak do co dziennego użytku (odbicia, kąty).[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, Times, serif][SIZE=+1]https://www.youtube.com/watch?v=Jaub5QkIk2o[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, Times, serif][SIZE=+1]
[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, Times, serif][SIZE=+1]Wracając do OLED`a, przetestowany LG B9 w bezpośrednim porównaniu z akurat Q70R (taką miałem możliwość) przegrał i to znacząco przy odtwarzaniu programów HD z TV naziemnej. Skalowanie Samsung ma lepsze i koniec.
[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, Times, serif][SIZE=+1]Trochę śmieszy mnie wypowiedź recenzenta z geex.x..... , że wszystkie TV mają takie samo skalowanie.
[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, Times, serif][SIZE=+1]Zestawiałem jeszcze Panasonic GZ950 i Sony A8G na programach TV i tutaj delikatnie na korzyść Panasonica -to klasa sama w sobie gdyby nie problemy OLED`ów i refleksy przeżyłbym nawet, że nie mogę odtwarzać wykupionego HBO GO - raty i byłby mój.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, Times, serif][SIZE=+1]Pozostaje mi czekać (obniżki cen na 2020) i liczyć, że model Q85T będzie dostępny w Polsce.
[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, Times, serif][SIZE=+1]PS. jak się finanse polepszą oczywiście każdy model wyższy od Q85T.
[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, Times, serif][SIZE=+1]
[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, Times, serif][SIZE=+1]
[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, Times, serif][SIZE=+1]
[/SIZE][/FONT]
 

żagiel75

New member
Jeśli qled 2020 to zaczynaj przynajmniej od q90t, ale przy tej kasie poszedłbym w q90r.

Qled'ów 2019 warto szukać w sklepach Samsunga, ja tak znalazłem swego 55q80r, a to dzisiaj model nie do odstania - poza wystawowymi. "Oni" bunkrują je w magazynach, bo na wystawę idzie rocznik 2020. Więc poza bezpośrednim kontaktem i dopytywaniem się, można przegapić okazję.
Jeśli chodzi o q70r różnica na korzyść q80 to nie tylko kąty i bark odbić, ale też ostrość obrazu. Poza tym jasność wyświetlanych elementów z wygaszaniem tła. Testując tv spędziłem w sklepach dużo czasu, tutaj pozdrawiam Panów z MM Janki (świetna ekipa). Puść ten sam materiał na obu to się przekonasz o zaletach 80'tki. Przyznam szczerze, że już byłem nabuzowany na q90r - jest świetny, ale finanse i okazja z q80r wygrały.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Wewnętrzna walka co powinienem kupić (OLED B9 vs Q80R -podobne ceny), spowodowała, że pewnie będę musiał do przyszłego roku się wstrzymać.
Jakbym chciał je połączyć i mieć to co najlepsze z każdego (system i panel od LG, a POWŁOKĘ, Skalowanie i wygląd od Samsunga).
Okrasiłbym jeszcze Ambi z Philipsa i TV idealny.
 
Do góry