QE55Q6FN clouding?

kaper.1981

New member
Bez reklam
Zakupiłem QE55Q6FN przechodząc z LG oled b6 który miał problem z ciemnymi pasami na matrycy. W zakupionym Samsungu zauważyłem dziwne zjawisko związane z wyświetlaniem napisów na środku ekranu w jasnych kolorach , pojawia się tzw clouding nie ma go w sytuacjach ogladania tv bądź grania na konsoli nawet przy maksymalnym podświetleniu. Przy testach na clouding z Youtube np podczas wyświetlania 100% czarnego przy maksymalnym podświetleniu czy wyświetlaniu białego ruchomego kwadratu problem nie występuje, matryca nie jest perfekcyjnie równa ale nie jest to widoczne podczas korzystania z tv nawet podczas ciemnych czy jasnych scen. Pytanie jest skierowane do użytkowników ser i Qled 2018r czy też u Was taki problem występuje pomijając serie Q9 ? I czy problem jest też widoczny w serii nu80042 bo zastanawiam się nad wymiana tego tv na inny . Nie jestem pewien czy to jest typowy clouding bo na jasnych tyłach np podczas meczy itd matryca jest krystalicznie czysta bez efektu zabrudzenia. Sam telewizor oceniam bardzo dobrze jest jasny posiada bardzo dobrej jakości obraz i dobry efekt hdr . Zmiana po części spowodowana duża ilością gry na konsoli stąd zakup Qleda. Podejrzewam że ten problem związany jest z jakąś funkcja lokalnego wygaszania i widoczny jest w zaciemnionym pokoju przy 100% podswietlenia czy tresci hdr (napisy) stąd pytanie do posiadaczy tv Samsunga na 2018r.
 
Ostatnia edycja:

kaper.1981

New member
Bez reklam
Nie mam już tego tv a zdjęć nie robiłem okazało się że to był jednak problem lokalnego wygaszania i jego wielkość zależy od rownomiernosci podświetlenia matrycy tv wymieniłem na model nu8042 z prostej przyczyny poniewaz ten model na stronie rtings znajduje sie w pierwszej 10 pod wzgledem rownomiernosci podswietlenia matrycy z posrod wszystkich edge led i braku jakiejkolwiek różnicy względem tv QE55Q6fan i zaoszczędzone 1000zł bo zamówiłem go online i zapłaciłem 3498zł zamiast stacjonarne 3798 do tego mam eleganckiego metaloewgo pilota zamiast plastikowego. Problem polega na tym że w lini na rok 2018 nie można wyłączyć funkcji lokalnego wygaszania i każdy model z podświetleniem krawedziowym będzie miał taki sam problem jeden mniej drugi więcej mój obecny nu8042 ma mniejszy niż wcześniejszy Q6 bo go wyselekcjonowałem choć w media Markt nie jest łatwo bo nie ma zaciemnionych miejsc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry