QD Oled a wypalenie ekranu

Bart900

New member
Witam

Czy jakas życzliwa dusza wie jak wygląda sprawa retencji/wypalenia ekranu w nowych QD Oledach konkretnie chodzi o kwestie o możliwe utrwalenie logo kanałów? W sypialni od 8 miesięcy posiadam A95L i tam problemu nie ma jednak w sypialni telewizor używam tylko do oglądania filmów, seriali poprzez VOD (więc problem z logo odpada) oraz do grania (hud często wyłączony). Zastanawiam się jednak nad wymianą telewizoru w salonie , tam od ponad 4 lat posiadam 65 calowy Samsung Q9FN, ogółem z telewizora jestem zadowolony i gdybym pewnie miał go wymienić na podobny model to raczej nie rozważałbym wymiany jednak pojawiła się okazja zakupu dzięki zniżka z pracy 50% taniej nowego Samsunga S95D moim zmartwieniem jest jednak fakt że w salonie względem sypialni telewizor jest zupełnie inaczej używany. W salonie telewizor podpięty jest pod dekoder nc, raz na dzień około 1h oglądane są bajki (raczej na kanale mini mini a ten niestety ma wyjątkowo paskudne logo), często też powiedzmy te 30 40 min załączone jest kanał informacyjny , a tak to w ciągu dnia różne kanały są załączone ogółem telewizor w salonie przez różne osoby włączony jest średnio powiedzmy 4h czasem więcej czasem mniej jakie jest szansa że wypali się jakiś znaczek logo w ciągu powiedzmy 2 3 lat? Wiem zw dużo zależy od samej matrycy , ale przy takim użytkowaniu plus powiedzmy przy zastosowanou wszystkich zabezpieczeń które oferuje telewizor (przyciemnianie logo, oglądanie treści sdr nie na pełnej jasności itp )
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
QD Oled nie ma żadnych innych specjalnych zabezpieczeń.
Najwyższe zabezpieczenia ma Oled Philipsa - system anty burn in.
Jak masz za pół ceny - to nie ma się nawet nad czym zastanawiać.
A jaka wielkość u Ciebie ?
 

Bart900

New member
Obecniew salonie jest 65 cali a s95d bylby 77 calowy. Ogółem z Q9FN jestem zadowolony i pewnie gdybym mial wymienic nie wiem na jakis mini led to nie brałbym takiej wymiany pod uwage jednak ze wzgledu ze bylaby to wymiana na qd oled (po tym jak w sypialni mam a95l widzę różnice) oraz fakt ze bylby to przeskok z 65 na 77 (w sypialni mialem wczesniej 65 i tez wymienialem na 77 cali ogółem rozumiem teraz czemu na avforums 90 procent osob poleca wiekszy rozmiar) no i co duzo mówić cena tez okazyjna jednak martwi ogółem ewentualne wypalenie ekranu szczegolnie ze w salonie z telewizora korzysta wiecej osób, bo przed zakupem a95l do sypialni dużo czytałem na ten temat jednak o telewizor w sypialni jestem raczej spokojny bo tam telewizor jest używany w zupełnie inny sposób.
 

Bart900

New member
Mieszkam w UK. Tutaj w oficjalnym sklepie Samsunga 77" S95D kosztuje 4500£ , ja mógłbym go kupić jeśli zniżka z pracy plus kod zadziałają za 2250£ (jeśli nie to 2900£).
 

Bart900

New member
No dokładnie dlatego możliwe że pomimo dobrej ceny zostawię jednak w salonie dalej Q9FN , szczególnie że w salonie tak jak pisałem więcej osób korzysta z telewizora.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Najwyższe zabezpieczenia ma Oled Philipsa
Najwyższe?Czyli jakie?
Jakie zabezpieczenia przed wypaleniem ma Philips a inni producenci nie mają?
Że Philips ma
system anty burn in.
To wiadomo nie od dzisiaj.
Skoro to taki innowacyjny i cudowny system,że tylko Philips go ma a inni nie ,to może opisz dokładnie zasadę jego działania.Najlepiej tak "łopatologicznie",punkt po punkcie.Bez odsyłania do internetu.
Może bezpośrednio porównaj anti burn in z systemami innych producentów?
A tak by the way...po co w oledach systemy antywypaleniowe?
Przecież oledy nie wypalają się.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Praktycznie każdy producent telewizorów na matrycach OLED stosuje zabezpieczenia. Nie ma żadnych przesłanek wskazujących na to, że Philips ma jakieś lepsze.
Podejrzewam, że wszyscy liczący się producenci stosują bardzo zbliżone rozwiązania.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Kiki wychwala to co akurat chce sprzedać.
A Philips sprzedaje OLEDY z pogiętymi matrycami, żeby ludzie wrócili do sklepu i kupili żelazko. Oczywiście też Philipsa, żeby było kompatybilne :grin:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Większych głupot nie czytałem.
Kto lubi pogięte - jego wybór - nikt nie zabroni.
My sprawdzamy i wysyłamy prawidłowe.
Ale jak widać zawsze się chór wujów - który wie lepiej.

Żelazka Philipsa - nie trafiłeś - bo produkuje zupełnie inna firma.
No ale to warto wiedzieć , że nie opowiadać bajek.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
jak widać zawsze się chór wujów -
@kiki ...gdyby takiego określenia użył ktokolwiek wobec innych użytkowników, od razu dostałby od Ciebie "informację" o banach ,naganach i innych "nanananach".Tudzież o łamaniu regulaminu.
Ja rozumiem ,że ludzie piszą czasem coś w żartach ,ale...szanujmy się. ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie o tym piszę !
Szanujmy się a nie przylepiajmy nikomu głupich etykiet.
Każda cierpliwość ma swoje granice.

Sorry.
Przepraszam Cię.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Cierpliwość cierpliwością ,ale to Ty nazywasz innych "wujami".A ten wyraz ma akurat dość pejoratywne znaczenie.Czy ktoś z forum użył wobec Ciebie takiego określenia?
 
Do góry