Q95t vs xh9505

CorteeZ

New member
Tematów pewnie tu było dużo.
Miałem kupić 75 cali ale jednak będzie za duży.

Który wybrać ?
Oglądanie głównie kablówki w dzien a wieczorem Netflix.

Grać nie zamierzam.

OLED mnie nie interesuje z wiadomych względów.

W tygodniu Q90T schodziły na promkach jak ciepłe bułki.
W pewnym momencie Media M. mieli go po 8,5 tyś chyba jako jedyni i szukali jeleni. Teraz jest za 6500 a Soniacz za 5900.

Czy wyprzadny Q90T jest lepszy od XH95 czy to zasługa marketingu ?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Q90T i XH95 to zbliżona półka, jednak Q90T nie ma Dolby Vision, który jednak przydaje się w Netflixie. W tej klasie cenowej to duży minus.
Osobiście jestem fanem Android TV, który jest też w SONY. Tizen w Samsungu ma pewne zalety ale uboga ilość aplikacji vs Android TV i przede wszystkim brak Chromecasta (często używam - rewelacyjna funkcjonalność), to dla mnie kolejna wada Samsunga.
Z powyższych względów zamówiłem XH9505 i czekam właśnie na dostawę.
 
Ostatnia edycja:

brutecki

New member
Ponoć Samsung ściemnia obraz na Netflix , reklamowane są do gier a pojawiają się komentarze że w grach wypadają słabo , z opini wynika że samsung ma bardzo dobre skalowanie , sam jestem ciekaw jakie ma xh9505 , widziałem xh90 i np mecze piłki nożnej wyglądają średnio . Sam bym kupił tego xh9505 ale mogą się zdarzyć zawiechy i restarty i nie wiem czy go brać czy poczekać na nowe modele . W sony xh9505 nóżki to porażka jak na topowy model . Ten rok nie jest dobrym rokiem na zakup tv
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nóżki w XH950 są różne, w zależności od wielkości matrycy ale zgadzam się, że stand Samsunga lepiej się prezentuje. Na szczęście u mnie TV będzie wisiał.
Co do resetów o których wspomniałeś, to mam opinie kilku użytkowników XH9505, że nigdy im się nie przytrafiły. Niektórym się zdarzały ale w niższej serii a teraz piszą, że po ostatniej aktualizacji, jest już ok.
 
Ostatnia edycja:

marpoz

New member
Co do resetów i zwiech w xh9505 to potwierdzam ich brak. Obecnie mam najnowszy firmware z AppleTV i nadal nie ma żadnych problemów.
 

CorteeZ

New member
Grać na TV nie zamierzam. Nie jestem fanem konsol. Głównie będę korzystać wieczorami z Netflix i oglądać inne treści w wysokiej rozdzielczości. Z tego co się zorientowałem to do Q90T nie opłaca się dopłacać. XH9505 można kupić w promo za 5900.
 
Ostatnia edycja:

Ampersand

New member
Też mogę potwierdzić, że jak na razie, a jestem posiadaczem od poniedziałku, nic złego się nie dzieje. Współpraca z soundbar-em Yamaha YSP-2700 prawidłowa. Miałem przez chwilę zaniki dźwięku po zmianie, którejś z opcji ale ustały po ostatniej aktualizacji.

@CorteeZ
Też miałem ten dylemat i wybór padł na 9505 w 65'. W sumie to cieszę się, że nie wybrałem 75' bo przy jakości naszych kanałów to chyba bym się popłakał. Jedyne co mi obecnie przeszkadza to rozmycie na meczach przy szybkich ruchach kamery z dalszego planu. Porównywałem jednak na swoich innych TV i tam też to jest ale na mniejszych TV tak się nie rzuca w oczy.

Co do serii Q Samsunga to naczytałem się o loterii w jakości panelu (DSE) i się nie zdecydowałem. Co nie którzy wymieniali po kilka razy. Poza tym cena też miała wpływ oraz wysokość dodatkowej gwarancji. Na moim Sony nic nie widać, brak DSE jak dotąd, ale przyznam, że ja nie testuje dopóki czegoś podejrzanego nie zobaczę. Lekkie zaciemnienia w rogach są ale w normalnym użytkowaniu ich nie widać.

Filmy z Netflixa w DV wyglądają naprawdę ładnie, ja używam Dolby Vision Dark z lekką modyfikacją.

Co do ustawień przy oglądaniu standardowej TV to nadal testuję. Oczy muszą się też przyzwyczaić więc trochę czasu jeszcze upłynie zanim znajdę ustawienia dla siebie. Jakby co to pytaj.
 

miroski

Member
Jeżeli dużo oglądasz Netflixa to odpuść sobie Samsunga. Nowe produkcje Netflixa często mają HDR a Samsung nie potrafi go prawidłowo wyświetlić. Kolory są wyblakłe, szarości zamiast czerni i słaby kontrast. Trzeba kombinować ustawieniami ale wiele ustawień jest zablokowanych gdy TV wykryje HDR. Wyłączyć HDR się nie da ani w TV ani w Netflix. Mam NU8002 więc piszę z praktyki. Poczytaj forum Samsunga, problem dotyczy także nowszych modeli.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych dwóch wybrałbym Sony.
Ma większe możliwości, lepsze aplikacje, lepszy video procesing.
Masz dla niebieskich w specjalnej ofercie również z pakietem.
 
Do góry