q70t czy q80t ?

CzajaOne

New member
Witam,

już chciałem brać q80 ale zacząłem oglądać, czytać i już nie wiem czy dla mnie, zwykłego użytkownika q70 nie będzie wystarczające. Z różnic między nimi które odszukałem to kąty widzenia, kolor ramki i nóżki ... Jest też coś wspomniane o full-array local dimming q80 ale co to jest i czy rzeczywiście laik jak ja to zauważy ?

Dodam jeszcze ze 70 mogę mieć za 2999, a q80 za 3999, dlatego też moje wątpliwości. Czy warte jest dopłaty 1000 zł ?
 

Petru23

Banned
xh80 od sony albo 58hx810/820/830 Panasonica. IPS vs VA.
Miałem q74t i q77t, GX810 (to samo co HX) a teraz mam XH80. Zarówno panas jak i sony lepszy od samsunga. Do kablówki sony lepszy bo czyści bdb tło. Brak śnieżenia czy zblokowanych pixeli.
 
Ostatnia edycja:

PiotrekZas

Member
No za tą cenę to warto. FALD to super sprawa. Zwiększa kontrast, czerń jest bardziej czarna a pasy w filmach są wygaszone. Także jak lubisz oglądnąć dobry film wieczorkiem to TV będzie "świecił" w obrębie obrazu a pasy będą czarne jak smoła.
 

Petru23

Banned
@up
Z porównanie xh95 z q80 wynika coś innego.

Od 3.18 a w szczególności scena z grawiyacji. Mnie to by szlag trafił.
https://m.youtube.com/watch?v=2DaZE_VGytQ

hmmm wpadł właśnie q80 za 3450, może teraz już warto dopłacić ? :D

Jaki rozmiar? Bo 50" imo średnio w tej cenie. Możesz mieć 120hz - 49xh85 oraz 49hx940

I miej świadomość, że q80 są badziewnie spasowane. Masz o tym wątek w dziale Samsunga.
 
Ostatnia edycja:
Do góry