Q70RA, Q80TAT czy XH9096 (75 lub 85 cali)

Kleikadam

New member
Witam,

Pisałem w dziale OLED więc teraz w skrócie:
Odległość 4,2m na przeciwko TV
NC+ (inforamcje seriale filmy itp), serwer DNLA(filmy wieczorami w pełnym zaciemnieniu), Xbox One X, netflix (pewnie dopiero jak kupię nowy TV).
Na przeciwko TV okno (zasłoniete zawsze roletami), po lewej balkonowe) - bezpośrednio słońce nie świeci na TV.

Wybór padł na jeden z tych modeli. Czytając opinie zdania są mocno podzielone co do jakości. Czy ktoś je porównywał i odpowie na poniższe pytania?
- na filach widziałem że gdy pojawiały sie napisy na ciemnym tle to część ekranu dookoła ich rozświetlała się (czy tak jest na prawdę, bo jeśli tak to straszna porażka?) - 3minuta 30 sekunda https://www.youtube.com/watch?v=2DaZE_VGytQ

- samsung nie ma Dolby Vision - czy dużo jest filmów z Dolby Vision żeby było to tak potrzebne?

- czy odczytuje pliki .mkv (oczywiście w nowych kodekach x.265)

- który ma lepsze skalowanie sygnału z NC+

- Wszystkie sygnały przechodzą przez amplituner(brak 4k, brak dolby atmos) - czy to będzie jakimś problemem?
 

SDman

Banned
Samsunga Q70R już raczej nie dostaniesz nowego skupiłbym się na Q80T -to jego tegoroczny odpowiednik. Skalowanie jest bardzo dobre w Q80T, Sony testowałem model wyższy XH95 i tam jest również bardzo dobre.
Ogólnie to bardzo podobne TV -Samsung jest cieńszy fizycznie, piszę o 55".
Z tyły głowy będzie brak DV w Samsungu no i Tizen vs Android co kto woli.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Polecam sony xh9096 85 cal można dostać w bardzo dobrej cenie tym bardziej że jak napisałeś 4.2 m do tv dobrac czern hdr na poziomie 500 nitów. Bardzo dobre skalowanie matrycz va 100hz direct led . Ja mam sony xg9505 65 jestem mega szczęśliwy.
 

barburian

New member
Bez reklam
W Samsungu lepszy kontrast, a co za tym idzie trochę lepsza czerń.
Samsung z tego co pamiętam ma też lepsze wygaszanie stref.
 

Kleikadam

New member
Tizen czy android nie ma dla mnie znaczenia. Jestem mało SMART.
Czy DV byłoby użyteczne tylko przy netflix czy sa inne źródła które go używają?

Jak jest z tymi napisami na czarnym tle? Czy faktycznie tak rozświetlają obraz jak w linku który podałem?
Polecam sony xh9096 85 cal można dostać w bardzo dobrej cenie tym bardziej że jak napisałeś 4.2 m do tv dobrac czern hdr na poziomie 500 nitów. Bardzo dobre skalowanie matrycz va 100hz direct led . Ja mam sony xg9505 65 jestem mega szczęśliwy.

Czy sony czy samsung ceny na podobnym poziomie (około 12000). Twój XG9505 jednak to półka wyżej i obraz znacznie lepszy.
 

czaro49

New member
Witam,

Pisałem w dziale OLED więc teraz w skrócie:
Odległość 4,2m na przeciwko TV
NC+ (inforamcje seriale filmy itp), serwer DNLA(filmy wieczorami w pełnym zaciemnieniu), Xbox One X, netflix (pewnie dopiero jak kupię nowy TV).
Na przeciwko TV okno (zasłoniete zawsze roletami), po lewej balkonowe) - bezpośrednio słońce nie świeci na TV.

Wybór padł na jeden z tych modeli. Czytając opinie zdania są mocno podzielone co do jakości. Czy ktoś je porównywał i odpowie na poniższe pytania?
- na filach widziałem że gdy pojawiały sie napisy na ciemnym tle to część ekranu dookoła ich rozświetlała się (czy tak jest na prawdę, bo jeśli tak to straszna porażka?) - 3minuta 30 sekunda https://www.youtube.com/watch?v=2DaZE_VGytQ

- samsung nie ma Dolby Vision - czy dużo jest filmów z Dolby Vision żeby było to tak potrzebne?

- czy odczytuje pliki .mkv (oczywiście w nowych kodekach x.265)

- który ma lepsze skalowanie sygnału z NC+

- Wszystkie sygnały przechodzą przez amplituner(brak 4k, brak dolby atmos) - czy to będzie jakimś problemem?
Dolby Vision https://www.youtube.com/watch?v=do6l3frfLcQ&t=348s smiech na sali .... no ale jak ktos lubi wydawac dodatkową kase na serwisy ... gdzie ostatnio jak patrzyłem nowoscią był film ... ,,Maczeta Zabija ,, to nie mam pytań ...
 
Do góry