Pzechwytyanie obrazu z kamery

fajny52

New member
Wujkowi sie udalo przechwycic obraz w HDV (udalo sie to dzieki zaaktualizowaniu portu Firewire) Tylko ma teraz problem uzywa programu Pinnacle 11 Plus PL i on mowi że nie idzie edytowac zgranego materialu poniewaz program obsluguje tylko system NTSC. Czy TY Viwaldi masz ten sam problem w swoim programie Edycji Pinnacle. Wiem ze masz program Pinnacle bo tak pisze pod każdą twoją wiadomościa w stopce.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Mam Pinnacle 10.7 Plus. Nie mam problemu ze zgrywaniem materiału w PAL (moja kamera to HDR HC3E). Może wy macie kamerę na rynek amerykański wtedy materiał jest zapisany w standardzie NTSC i w tym standardzie musi być wgrany do edytora.

Wyjaśnijm sobie co znaczy "edytować" - można "przeciąć" filmik, usunąć niechciany kawałek, wstawić jakiś efekt/przejście? Jeśli tak to twój wujek może edytować to co przechwycił.

Jak już film wyedytujecie, to ostatnim krokiem jest produkcja finalna, czyli DVD lub film na komputer lub wgranie spowrotem do kamery. Jeśli macie kamerę w standardzie NTSC (co podjezewam) to przy produkcji końcowej można wybrać format wyjściowy czyli np. PAL i w ten sposób się uratować.

Napisz dokładnie czego nie może zrobić wujek :)
 

fajny52

New member
Moze tak mysle ten Pinnacle nie obsluguje systemu PAL? Wujek ma kamere Sony HDR - HC5E kupiona w Polsce w salonie Sony
 

jarojaw

New member
W momencie instalacji program (Pinnacle) pyta w jakim rejonie i jaki system zainstalować.Jest również tak,że program kupiony w Polsce juz jest tak przygotowany aby działać w systemie PAL.Są klucze(chyba darmowe po rejestracji) ,które odblokowywują NTSC.
Ja mam Pinnacle 11 Ultimate i systemy są oba.Program zakupiony u autoryzowanego przedstawiciela Pinnacle Systems.
 

fajny52

New member
Ciekawe co ma pirat do oryginala w tym momencie i w ogole ten Pinnacle jest po polsku i nie jest przeznaczony na rynek amerykanski ale polski.
 

jarojaw

New member
To niech wujek odinstaluje Pinnacle i wyczyści rejestr.Zainstaluje ponownie,obserwując ekran gdzie będzie możliwość wyboru systemu TV i regionu świata(wybór państwa).Wybrać Polske i wrócić do wyboru systemu tv i zaznaczyć PAL.
Zarejestrować program online i pobrać klucz (pinnacle 11) dla odblokowania funkcji NTSC->PAL->NTSC.Klucz jest darmowy.
 

seneka

Member
jarojaw napisał:
Wybrać Polske i wrócić do wyboru systemu tv i zaznaczyć PAL

Jego wujek wybrał Polskę w trakcie instalacji i dlatego fajny52 myśli że ten pinnacle jest przeznaczony specjalnie na rynek polski :grin:
 

yander

New member
Pinnacle 10.7 Plus.

Mam Canona HV10. Film zgrałem używając Pinnacle 10.7 Plus. Przygotowałem do zgrania na taśmę ale w opcjach mam tylko wyjście na monitor VGA, gdzie można ustawić wyjście na Fire Wire.
Pozdrawiam
 

jarojaw

New member
seneka napisał:
Jego wujek wybrał Polskę w trakcie instalacji i dlatego fajny52 myśli że ten pinnacle jest przeznaczony specjalnie na rynek polski :grin:
No tak ale trzeba wrócić do systemu i ponownie zaznaczyć opcje PAL, wtedy zakładka Rejon jest nie aktywana ale widać,że została wybrana Polska.
Zakładka "System" ma być aktywna i kropka zaznaczenia przy zakładce.Wtedy prawidłowo wczyta instalator system jaki się wybrało :)
 

mariof

New member
Bez reklam
yander napisał:
Mam Canona HV10. Film zgrałem używając Pinnacle 10.7 Plus. Przygotowałem do zgrania na taśmę ale w opcjach mam tylko wyjście na monitor VGA, gdzie można ustawić wyjście na Fire Wire.
Pozdrawiam
Należy najpierw (!) podłączyć kamerę i dopiero potem "odpalić" program. Windows będzie "widział" kamerkę i "zobaczy" ją także S10.7+. Tak przynajmniej działa to z HC7:)
 

fajny52

New member
Dziekuje za pomoc. Wujkowi udalo sie uruchomic tego Pinancle 11 ale okazalo sie ze ma za slaba karte graficzna a ma radeona 9000 64 mb pobieranego z ramu komputera.
 

Archie

New member
kabel firewire

witam,
mam problem z jakością obrazu po przesłaniu jej z kamery (canon MVX 450) do laptopa kablem firewire. To zwykły kable, w dodatku z przejściówkami. Problem polega na tym, że w przesłanym do kompa obrazie są liczne zakłócenia ("śnieżynki"), których nie widać na ekranie kamery ani przy odtwarzaniu filmu z kaset mini dv na ekranie TV prosto z kamery. Czy winny może być kiepski kable firewire? Czy warto zainwestować np. w Bandrige firewire za 100 PLN?
Jest taki na allegro.
Dzięki za podpowiedź.
 

darek53

New member
przy okazji wątku zapytam czy istnieje programik który tylko wyświetli na całym ekranie monitora obraz z kamery HDV przez firewire
Chodzi o to zeby zrobić całoekranowy podgąd bezposrednio z kasetki miniDV coś jakby podłaczyć kamerę przez np component do zwykłego TV

pozdrawiam
 

xamen

New member
Witam,

chciałem odświeżyć dwa ostatnie pytania:

1. Czy istnieje programik który tylko wyświetli na całym ekranie monitora obraz z kamery HDV przez firewire (całoekranowy podgąd bezposrednio z kasetki miniDVzamiast zgrywania obrazu na dysk); coś jakby podłaczyć kamerę przez np component do zwykłego TV?

2. Czy warto zainwestować w droższy kabel FireWire, np. w Bandrige firewire za 100 PLN, jeśli w przesłanym do kompa obrazie są liczne zakłócenia ("śnieżynki"), których nie widać na ekranie kamery ani przy odtwarzaniu filmu z kaset mini dv na ekranie TV prosto z kamery?

pozdrawiam,
m.
 
Do góry