PZ8/PY8 czy Samsung B450 (42')

sponn

New member
Witam

Co byscie polecili z tych dwoch tv ? WIem ze jeden to fullHD drugi to tylko 1024x768 ale cenowo wygladaja podobnie (choc Samsung jest chyba nawet tanszy). Ewentualnie cos innego za do 3k.

A teraz do czego :)

Odleglosc od 1,5 do 4m (czesciej 1,5)
Dzien/noc - od 17 do 22 ;)
Material - UPC HD/dvd
Pokoj - mocno nasloneczniony (2 duze okna od strony poludniowo-zachodniej) - TV na scianie wschodnio-poludniowej (a wiec prostopadle do okien do powieszenia jesli to ma znaczenie)
Rozmiar - 42 (wiekszego mnie nie interesuja)
Doatkowo - zeby nie piszczal i byl cichy ;)

Martwi mnie to naslonecznienie pokoju... moze lepiej LCD ? Ktos ma doswiadczenie w tej mierze (dodam ze w sypialni wisi LCD Philips 9632D i ciut meczy oczy w nocy i piszczy)

Dzieki za pomoc
 

timonek

Member
Bez reklam
Sam czesciowo odpowiedizales sobie bo masz lcd i wiesz jak jest meczy ci wzrok w nocy ale w dzien jest pewnie dobrze , co do plazmy bedzie odwrotnei w nocy ebzie dobrze ale w dzien przy duzym sloncu moze ci nei odpowiadac jak do tej pory bardzo uniewersalnego tv nie ma.
 

kris_wormwood

New member
W dzień zawsze można zaciągnąć zasłony, opuścić żaluzje, rolety, itp. a w nocy jak ci LCD napie... po oczach to już go nie zasłonisz. Tzn. można, ale trochę to bez sensu ;). Przed kupnem ustal czy bardziej potrzebny Ci TV do oglądania TVN24 w środku słonecznego dnia czy do oglądania filmów w ciemniejszym pomieszczeniu.
 

sponn

New member
Kris widze w podpisie ze sam masz Panasa - py8 - jak sie sprawuje (plusy i minusy) i czy duzo zre pradu ;)
Stoi w naslonecznionym pokoju ? Da sie ogladac bez zaluzji czy niestety nie da rady ?

Zastanawiam sie czy fullHD w starszym modelu i zuzycie energii wg producenta 340W czy tez 1024x768 w nowszym Samie b450 i 170W (jakby nie patrzec za okolo 2500k a wiec z 300 zl taniej niz Panas).

Sam nie wiem co zrobic. A moze x10 ale to chyba juz lepiej py/pz8 wziac - przynajmniej fullHD a cena ta sama co x10.

A moze LG pq3000 tez zbiera super oceny i calkiem ladnie wyglada. Poza tym ma usb i mozliwosc odtworzenia DivX...
 
Ostatnia edycja:

kopez

New member
Na początek witam wszystkich, gdyż jest to mój pierwszy post.
Aby nie zaśmiecać forum podłączę się pod temat ze swoim pytaniem.
Chcę kupić plazmę 42` i być może doradzi mi ktoś z wyborem. Miała by stać w salonie naprzeciw okien. Okna są od strony zachodniej, więc latem od 16-17, ekspozycja na światło będzie dość znaczna. W oknach rolety, odległość oglądania 3,5-4 m rzadziej 5 m. Sygnał początkowo SD a za jakiś czas "n", także filmy DVD i od czasu do czasu połączenie z PC. Rozważam wybór pomiędzy SAMSUNGIEM PS42B450, LG PQ3000, i Panasem TH-42PX80E. Droższe modele raczej nie wchodzą w grę max to 2800 zł.
 

broda1725

New member
Bez reklam
PQ3000 bym odstawił na bok, ma słabą powłokę anty refleksyjną będzie sprawiał problemy w twoim przypadku (tv na prost okna), Samsung ma dosyć dobrą choć według mnie Panas ma najlepsza. Tylko w tym problem że tego modelu już raczej nie dostaniesz teraz jest zamiast niego X10.
 

sq5npb

New member
Od kilku dni mam Samsunga 42b451. Miałem dylemat czy nie brać Panasonica PY8, ale ostatecznie za Samsungiem przemówiło wejście PC i niższa cena (niecałe 2400 w Saturnie w ten weekend).
Mam Cyfrowy Polsat SD i z 1,5m obraz nie jest delikatnie mówiąc najładniejszy, z DVD jest trochę lepiej ale przy tak małej odległości IMO lepiej wybrać fullHD.

Pozdrawiam
 
Do góry