Pytanko o LG42PQ200R

agass

New member
refleksy

drobna korekta ustawienia i duza poprawa - refleksow odbic juz nie ma.trzeba pomyslec wczesniej gdzie i jak sie ustawi,obraz kabel analog naprawde dobrze.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...dodam do poprzednika ze moim przypadku nawet taka sztuczka z puszczeniem sygnału z analogowej kablówki, pierw do nagrywarki DVD, a z niej (nawet bez RGB) po eurozłączu już wystarcza by poziom sygnału był na tyle mocny że "rozmycia kolorów" giną.
(co dopiero jak podaję z cyfrowej kablówki skalowane do 1080i...).

Pozdrawiam.


Ps - automatyczna regulacja głosu też działa u mnie fatalnie.
 

digitalus

Banned
witam
w internecie znalazlem informacje ze lg 42PQ200 moze posiadac matryce panasonic.moze to bajka.jesli ktos ma taki telewizor moze sprawdzic, po lewej lub prawej stronie patrzac od gory telewizora przez otwory w obudowie powinna byc widoczna naklejka z kodem paskowym. lg lub panasonic.
 

MrYogi

New member
digitalus napisał:
witam
w internecie znalazlem informacje ze lg 42PQ200 moze posiadac matryce panasonic.moze to bajka.jesli ktos ma taki telewizor moze sprawdzic, po lewej lub prawej stronie patrzac od gory telewizora przez otwory w obudowie powinna byc widoczna naklejka z kodem paskowym. lg lub panasonic.
Moja matryca to PDP42G20001 - LG. Ciekawy jestem jakie modele mają posiadacze 42PQ300R czy 42PQ3000, 42PQ600R i 42PQ6000.
 

truman23

New member
42pq200r jak uruchomic usb

agass napisał:
Moge podzielic sie swoimi uwagami na temat Q200R.Plusy-obraz kabel analog naprawde dobry,usb mozna odblokowac,wykonanie ok,proste menu,wystarczajaca ilosc gniazd poł.cicho pracuje,co do zużycia prądu moge sie wypowiedziec za dwa miechy.Minusy-najwiekszy i duzy to brak powłoki antyrefeksyjnej w tv odbija sie prawie wszystko (a pokoj mam dosc ciemny)nie daj Boze ustawic na przeciw okna!Tv nie radzi sobie z dużą gamą kolorów podczas meczów siatkówki (widac wyrazne rozmycie kolorow podczas szybkich akcji)zawodnicy potrafią miec zielone ręce i nogi:p,mecze pilkarskie jest ok,troszeczke lepiej mogłby dostrajac AVL oraz za duzy skok głosnosci-na niektorych kanałach w nocy na 1 za głosno.Podsuma gdyby nie brak powloki antyrefleksyjnej dałbym mocną 9 (skala 1-10) ale tak tylko słaba 7 oczywiscie w przedziale cenowym powiedzmy do 2300 zeta.dodam ze kupiem go za 1899 w promocji mediaexpert. Ogolnie jestem zadowolony.z checia wysłucham innych spostrzezen innych urzytkownikow-pozdrawiam.







a jak sie odblokowuje menu


znaczy umiem wejsc w menu serwisowe tylko nie ma tam tych opcji co zmienic


chodzi o 42pq200r
 

juras32

Member
Lg42pq200r

Jak w menu serwisowym w tool option przejść na USB. U mnie na tym tool option jest cyfra 9.Ale nie mogę wejść w te tool aby przejść dalej.
 

juras32

Member
Lg42pq200r

Również i mi się udało.Fajna sprawa.Jeszcze muszę ustawić tak, aby dżwięk z plazmy odczytującej USB szedł przez kino.
pozdr
 

birut

New member
Może ktoś wypowie się czy model LG 42PQ1000 jest podobny do Q200 i Q6000 oraz czy również da się odblokować USB, jak tak to w jaki sposób.
 

Vujin

New member
Też mnie to pytanie nurtuje. W tych modelach również się wchodzi do menu przez jednoczesne wciśnięcie Menu przez kilka sekund w TV i na pilocie? Próbowałem dzisiaj tego z moim q1000, ale nie działa. Może to źle robię, a może jest inny sposób.
 

Jacaw

New member
Vujin: masz model PQ1000 ? Jeśli tak to możesz o nim coś napisać np. ile ma złącz i jakiego typu (szczególnie HDMI), czy ma DVB-T MPEG4, czy posiada czujnik oświetlenia itd. bo to jest jakiś chyba nowy model i nawet na stronach LG o nim milczą.
 

Vujin

New member
W sklepie mówili, że ten model jest tańszy głównie dlatego, że liczba złącz jest ograniczona. Posiada HDMI, 2xSCART, USB (in service only), PCMCIA, wejście optyczne, no i wejście podobne do tego na kartach graficznych do podłączenia monitorów CRT (wybaczcie brak znajomości nomenklatury).
Reszta informacji:

Rozdzielczość: 1024x768
kontrast: 2 000 000:1
jasność: 1500 cd/m2
dźwięk: SRS TruSurround
XD Engine
600 Hz
MPEG-4

W ogóle moderator mógłby przenieść kilka ostatnich postów do wątku o 42PQ1000 ;)
 

marek_bog

New member
Jacaw napisał:
Vujin: masz model PQ1000 ? Jeśli tak to możesz o nim coś napisać np. ile ma złącz i jakiego typu (szczególnie HDMI), czy ma DVB-T MPEG4, czy posiada czujnik oświetlenia itd. bo to jest jakiś chyba nowy model i nawet na stronach LG o nim milczą.


Witam wszystkich, wlasnie sie zarejestrowalem na tym forum.
W ubiegly piatek nabylem wlasnie model LG 42PQ1000, wobec czego jestem w stanie udzielic kilku informacji. Otoz posiada on tylko 1 wejscie HDMI, ale moim zdaniem to nie jest zadem problem. Za 45zl sa "rozgalezniki" robiace z 1 hdmi - 2 wejscia hdmi, a za 90zl widzialem switch (1 - 5 hdmi z pilotem). Nie ma wejscie pc (dvi), ale jw - za 45zl 1 hdmi - 1 hdmi + 1 dvi :)
Ma wejscie rs232c oraz usb - oba w trybie serwisowym - nie mam pojecia, czy mozna usb odblokowac - na razie jestem w fazie euforii po wymianie tv wiec nie usiluje mu grzebac w ukrytych menu ;)
Oczywiscie ma DVB-T MPEG-4, czujnika oswietlenia raczej nie ma.
 

Jacaw

New member
Dzięki za informację. A przy okazji to LG coś ostatnio miesza z tymi oznaczeniami i do tego brakuje informacji na stronie. To chyba jest jakoś tak, że modele PQxxxx to są z DVB-T MPEG4, a PQxxxR bez... ale to tylko takie moje przypuszczenia.
Co ciekawe trafiłem też kiedyś na jednej z zagranicznych stron LG na model PQ2000, z ciekawości przejrzałem całą specyfikację i dalej nie wiem czy on się różni od PQ3000.
 
Do góry