pytanko do speców od elektrniki: kabel euro-->component

PiotrekHD

New member
Mój tuner sat Inverto IDL-7000PVR ma w opcjach możliwość podania, zamiast RGB, sygnału component na wyjściu SCART, wystarczy zmienic opcje w menu.

Czy tym kabelkiem:
http://www.allegro.pl/item142131475_kabel_euro_4chinc_scart_rca_faktura_vat_promocja_.html
uda mi się uzyskać ten sygnał component na wyjściu?

Jesli tak, to jakie kabelki przenoszą sygnały YPbPr?

Kabelki RCA sa opisane:

biały: audio out
żółty:video out
czarny: video in
czerwony:audio in

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
 

Marcin_G

New member
Tym kablem na pewno nie. Przecież wyraźnie są opisane że to tylko wej/wyj audio i video.
O ile mnie pamięć nie myli to chyba na forum był już poruszany ten temat.
 

marcintgr

New member
Takim kablem na pewno tego nie podłaczysz!!! Wsumie to nie słyszłem o kablu Euro component ale można spróbowac podłączyć najlepiej wlutuj sie do wtyczki eura (5 masa 7 sygnał niebieski) (9 masa 11 sygnał zielony) (13 masa 15 sygnał czerwony)
 

Mazoku

New member
Jak najbardziej są kable Euro - Komponent. Na tym forum było parę wątków ludzi, którzy kupili takie coś i im nie działało, bo próbowali podłączyć do źródła obsługującego tylko RGB ;) Wystarczy poszukać.
 

tuptus55

New member
Są przelotki euro-component np TEN. Można też w MM kupić kabel posiadający z jednej strony złącze euro, a z drugiej 3 lub 5 chinchy. Te dwa dodatkowe to do dźwięku.
Napisz co z czym podłączasz i które urządzenie wystawia component na złączu euro?
 

kp@

New member
Witam na forum po raz pierwszy,:)

Czy taka przelotka lub adaptor scart-componet nadaje sie do tunera C+ tak aby podłaczyć TV LCD np Samsung N71 na aktualnych kanałach z wykorzystanie oczywiscie przewodów cinch.
 

ryniu

New member
kabel euro-component

Mam podobny zestaw (Inverto 7000 PVR-Pioneer PDP) używam kabla Euro-component (bez żadnych "przelotek") obraz z cyfry super. Używam kabla firmy profigold PGV 472. Jest dostepny w sklepach internetowych lub na allegro.
Pozdrawiam.
 

kp@

New member
ryniu napisał:
Mam podobny zestaw (Inverto 7000 PVR-Pioneer PDP) używam kabla Euro-component (bez żadnych "przelotek") obraz z cyfry super. Używam kabla firmy profigold PGV 472. Jest dostepny w sklepach internetowych lub na allegro.
Pozdrawiam.
Bardzo dziekuję .Wykorzystam te informację w poszukiwaniach bo na razie rynek jest trochę pusty.Na allegro oferuja kabek PGV 372 która działa w odwrotnym kierunku wg informacji sprzedajacego.Dostepna jest natomiast przelotka euro/component i osobno kable 3 RCA
 

PiotrekHD

New member
Kupiłem taką przejściowkę EURO-COMPONENT na allegro.
Kabel firmy Vivanco, więc dość drogi - 49zł, ale jakość obrazu jest porażająca.
Polecam zmianę każdemu, kto ma tylko tuner, który obsługuję component, zmiana obrazu jest niesamowita.
 
Do góry