Pytanie świeżaka OLED vs QLED? Czy QLED ma czerń jak OLED?

Status
Zamknięty.

r73zuk

New member
Witam. Odrazu mówię, że moja wiedza odnośnie TV's jest na poziomie laika. W 2014r. okazyjnie kupiłem TV SONY KDL-46W905 i w sumie było wszystko OK do momentu, aż kilka tygodni temu również okazyjnie nabyłem OLEDa SONY XBR-65A8F. TV kupiłem od handlarza w Californi - gościu sprzedawał telewizory, które wg mnie Producent wycofał z rynku z powodu wad fabrycznych. W moim jest to wada 1pixela, który świeci się cały czas na biało, nie jest to problem, wogóle tego nie widać natomiast dużo bardziej widoczne są 2 rysy po przekątnych na całej długości, które zrobiono właśnie celowo aby TV wyeliminować na stałe z rynku. Próbowałem te rysy spolerować używając mniej lub bardziej agresywnych past polerskich jednak tylko pogorszyłem i każdemu komu przyszłoby do głowy próba spolerowania jakiś przypadkowych zarysowań czy zadrapań STANOWCZO ODRADZAM! Do rzeczy.
W momencie pierwszego włączenia TV, nie mając większego pojęcia i nie bawiąc się ustawieniami odrazu zobaczyłem w czym jest rzecz. Miałem wcześniej zwykłego LEDa 46W905, który niby wg ekspertów wyróżniał się "niespotykaną czernią" - gówno prawda, czerń w tym 46W905 jest ciemno szara ewentualnie mogę napisać, że czerń jest "prawie" czarna ale widzę to dopiero odkąd mam OLEDa, w którym kolor czarny jest poprostu czarny, a nie "niespotykanie czarny" itp. Czarny jest tu czarny, żółty jest żółty, a czerwony jest czerwony i zbędne są tu technologie typu TRILUMINOS czy inne bajery podkręcające kontrast i kolory. Zresztą sami zobaczcie na załączonych zdjęciach mojego OLEDa, w porównaniu z LCD SHARPem AQUOS. Pytanie czy kolor czarny w OLEDach i QLEDach jest taki sam - bo mi się nie wydaje ale nie miałem możliwości na żywo porównania OLEDa i QLEDa. Chcę zmienić tego AQUOSa i stoję przed wyborem QLED vs OLED. Na youtubach ludziki twierdzą, że nie ma różnicy, a mi się wydaje, że te QLEDy to taki sam shit jak LCDeki. Proszę o pomoc.

PS. Gdyby ktoś chciał coś okazyjnie kupić w USA ale nie wie jak to ogarnąć od A do Z, to za przysłowiowego browara ogarnę cały temat zakupu, transportu i ewentualnego oclenia wraz z dostawą pod drzwi.
PS2. Mój OLED wyszedł mnie 750usd warto/niewarto? Osobiście gdybym wiedział, że rysy po przekątnych są aż tak widoczne to bym nie kupił. Wolałbym troszkę dołożyć i kupić w PL nowego 55" AF8. Choć teraz gdy kilka tygodni już użytkuję 65", 55" wydaje mi się mały.
 

r73zuk

New member
Zdjęcia, porównania OLEDa z shit'owym LCDekiem.
 

Attachments

  • IMG_1858.JPG
    IMG_1858.JPG
    194,1 KB · Wyś: 49
  • IMG_1866.JPG
    IMG_1866.JPG
    225 KB · Wyś: 38
  • IMG_1867.JPG
    IMG_1867.JPG
    279,3 KB · Wyś: 81
  • IMG_1865.JPG
    IMG_1865.JPG
    293,4 KB · Wyś: 39
  • IMG_1864.JPG
    IMG_1864.JPG
    270,4 KB · Wyś: 39
  • IMG_1861.JPG
    IMG_1861.JPG
    368,2 KB · Wyś: 36
  • IMG_1860.JPG
    IMG_1860.JPG
    339,5 KB · Wyś: 46
  • IMG_1852.JPG
    IMG_1852.JPG
    274,3 KB · Wyś: 46
  • IMG_1846.JPG
    IMG_1846.JPG
    266,3 KB · Wyś: 50
  • IMG_1847.JPG
    IMG_1847.JPG
    280,3 KB · Wyś: 45
Status
Zamknięty.
Do góry