Pytanie seria XV

Kopek

New member
Czy jest jakaś różnica między modelem 42XV635 a 42XV635D?? na allegro i goglach zauważyłem że różni się podstawka, czy jest jakaś różnica w parametrach TV?
 

piotrflo

New member
To sa te same modele. Nie mogly roznic sie podstawka. Chyba, ze ci co sprzedaja wrzucili inne zdjecia, z innego modelu wogole nie zwiazanego z seria XV635.
 

piotrflo

New member
numer aukcji 895195070, zdjecie jest z prostokątną podstawką, to jest zdjęcie innego modelu?

To nie jest XV635. To jest model RV635. I wlasnie dlatego jest taka niska cena.
A tak na marginesie Ci odpowiem jak znajdziesz takie modele: XV635, XV635D, XV635DG to jest wszystko to samo, niczym sie nie roznia.
 
Ostatnia edycja:

Kopek

New member
To nie jest XV635. To jest model RV635. I wlasnie dlatego jest taka niska cena.
A tak na marginesie Ci odpowiem jak znajdziesz takie modele: XV635, XV635D, XV635DG to jest wszystko to samo, niczym sie nie roznia.


rozmawiałem ze sprzedawcą z tej aukcji, on twierdzi że jest wstawione złe zdjęcie, cena jest za model 42XV635, znalazlem takie zdjęcie czy ono przedstawia realny model 42xv635?

 
Ostatnia edycja:

piotrflo

New member
I powiem Ci jeszcze, ze maja bardzo dobra cene na ten TV. Jesli mowimy o 42XV635. Ja w Euro Agd dalem 3190 pln w promocji. Tyle, ze raty mnie skusily.
 

Dixer

New member
a ja dodam ze model Toshiba 42XV635D to nie to samo co 42XV635DG a różni się to tym że :
wersja D - to HD ready 1080p
 

pulsdriver

New member
a ja dodam ze model Toshiba 42XV635D to nie to samo co 42XV635DG a różni się to tym że :
wersja D - to HD ready 1080p


Właśnie dzisiaj przyszłą To ska 42XV635D i pisze na niej 1080p HD Ready :x Kupiłem na stronie redcoona i tam w specyfikacji pisze, że TV jest FULL HD :sad:
I co teraz zrobić? :-x
 

kapsell

New member
Bez reklam
hd ready to standard obejmujacy kilka parametrow i w tym wypadku nie ma nic do rzeczy w sprawie ilosci wyswietlonych linii w pionie i poziomie. Masz napisane 1080p , nie martw sie to jest "full hd". Pewnie chodzi ci czy tv wyswietla 1920x1080, odpowiedz brzmi - TAK!
Powyzszy post kolegi dixera to wielka bzdura.
 

pulsdriver

New member
hd ready to standard obejmujacy kilka parametrow i w tym wypadku nie ma nic do rzeczy w sprawie ilosci wyswietlonych linii w pionie i poziomie. Masz napisane 1080p , nie martw sie to jest "full hd". Pewnie chodzi ci czy tv wyswietla 1920x1080, odpowiedz brzmi - TAK!
Powyzszy post kolegi dixera to wielka bzdura.

kapsell, między innymi dzięki Tobie zdecydowałem się na Tośkę :) No troszkę to dziwne, że pisze HD Ready 1080p, ale z tego co czytałem cała seria XV jest FULL HD :-o
Ciekawe czy na pudełku DG pisze FULL HD czy HD Ready :)
 

kapsell

New member
Bez reklam
HD Ready 1080p - to oznaczenie tego co rozumiesz przez Full hd (a dokladnie 1920x1080) jak juz ci napisalem. Te oznaczenie np. na kartonie jest tez na wyzszych modelach Toshiby jak ZV czy SV. Hd ready to format okreslajacy minimalna ilosc lini czy obecnosc hdmi.

Badz spokojny i ciesz sie tym TV.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Tu masz informacje z wikipedii na ten temat:

"HD ready jest to logo wprowadzone przez organizację EICTA (ang. European Information, Communications and Consumer Electronics Technology Industry Associations) jako znak wyróżniający urządzenia mogące wyświetlać sygnał wysokiej rozdzielczości. Minimalne wymagania, jakie musi spełniać urządzenie, aby otrzymać logo HD ready:

* Rozdzielczość ekranu 720 linii
* Urządzenie musi posiadać:
o analogowe wejście YPbPr (komponentowe)
o cyfrowe wejście DVI lub HDMI obsługujące technologię HDCP
* wejścia muszą obsługiwać następujące formaty przy częstotliwościach 50 i 60 Hz:
o 1280x720 ze skanowaniem progresywnym (720p)
o 1920x1080 z przeplotem (1080i)

Specjalnie dla odbiorników telewizyjnych zaprojektowano podobne logo HD TV - urządzenie, aby je otrzymać, musi spełniać takie same wymagania, jak dla otrzymania logo HD ready. 30 sierpnia 2007 roku organizacja EICTA zaprezentowała dwa nowe logo, które mogą być umieszczane na produktach spełniających odpowiednie kryteria:

* HD ready 1080p - przeznaczone dla urządzeń (w tym dla telewizorów plazmowych i LCD), które mogą odbierać, przetwarzać i wyświetlać sygnał wysokiej rozdzielczości w trybie 1080p
* HD TV 1080p - tak jak poprzednio, przeznaczone wyłącznie dla odbiorników telewizyjnych

Powyższe loga zastępują potoczną nazwę "Full HD", zapewne ze wzglądu na przyszłościowe zwiększenie do większych rozdzielczości co będzie się oddznaczać kolejnymi cyframi.

Umieszczenie loga na urządzeniu jest dobrowolne, wymaga zawarcia odpowiedniej umowy pomiędzy producentem, a organizacją EICTA. Brak takiego logo nie musi oznaczać, że nie obsługuje ono sygnału wysokiej rozdzielczości."
 

pulsdriver

New member
HD Ready 1080p - to oznaczenie tego co rozumiesz przez Full hd (a dokladnie 1920x1080) jak juz ci napisalem. Te oznaczenie np. na kartonie jest tez na wyzszych modelach Toshiby jak ZV czy SV. Hd ready to format okreslajacy minimalna ilosc lini czy obecnosc hdmi.

Badz spokojny i ciesz sie tym TV.

Te HD Ready przy oznaczeniu 1080p to rzeczywiście coś dziwnego. Nawet kurier UPC sie dziwił że LCD za 2800 i nie ma FullHD :D Tak, czy inaczej kapsell uspokoiłeś mnie ;)
 

Kejup

Member
Bez reklam
Właśnie dzisiaj przyszłą To ska 42XV635D i pisze na niej 1080p HD Ready :x Kupiłem na stronie redcoona i tam w specyfikacji pisze, że TV jest FULL HD :sad:
I co teraz zrobić? :-x

Witam! Mam pytanko dotyczące sklepu w którym kupowałeś a mianowicie daje on gwarancję "Toshiba Polska"?
 

Kejup

Member
Bez reklam
No to kupuję w REDCOON Toshibę 42xv635d (dziwne o co chodzi z tym oznaczeniem "d" i "dg"?) skoro to jest full hd i ma gwarancję polską.

Dzięki kapsell i pulsdriver!
 
Do góry