Pytanie odnośnie doboru AMP do kolumn

axl2

Member
Witam Szanownych forumowiczów,

Szukam odpowiedzi na przypuszczam dość banalne pytanie dla znawców. Posiada amplituner HK AVR158 i do tego miałem kolumny Jamo 506. Byłem bardzo zadowolony ale trafił się kupiec na jamo i tym samym zmieniłem je na model 606. Jakościowo jest to sprzęt który w zupełności mi wystarczy jednak od wielu osób słyszałem że 606 są dużo mocniejsze od 506, a ja niestety tego nie odczuwam :/ czy może to być wina amplitunera? HK ma wyjście 60W przy 8ohm.

Dzięki za pomoc
 

axl2

Member
Co masz kolego na myśli przez kalibracje? Jestem laikiem więc proszę o wyrozumiałość. W HK nie ma jak w denonie że jest mikrofon do kalibracji. Mam po prostu amp ustawiony pod siebie, włączony bxr, treble +2, bas 0, tone in, level adjust +1, kolumny oczywiście na large
 

-paulo-

New member
Co masz kolego na myśli przez kalibracje? Jestem laikiem więc proszę o wyrozumiałość. W HK nie ma jak w denonie że jest mikrofon do kalibracji. Mam po prostu amp ustawiony pod siebie, włączony bxr, treble +2, bas 0, tone in, level adjust +1, kolumny oczywiście na large

No więc o to mi chodziło, skoro ustawiłeś wg uznania i jest kiepsko to tak bywa.

Myślałem że przed zmianą zrobiłeś odsłuch ale wnioskuje że jednak nie.
Skoro twierdzisz że 506-tki były słabsze od 606-tek a przy 506-kach wg ciebie wszystko grało OK
to albo musisz pobawić się na nowo z ustawieniami w ampli (kalibracja - podpicie tonów regulacje poziomów głośności poszczególnych kolumn itp.) albo spróbować podłączyć inny ampli.

506 - 80 W mocy ciągłej, 86 dB
606 - 130 W mocy ciągłej, 89 dB

Może być tak że twój HK 158 nie daje rady ich wysterować co udawało mu się z 506-tkami. On ma 60 W przy 8 Ohm. Przy 6 ohm może być trochę więcej ale szału nie będzie.

Najprostszym sposobem weryfikacji jest próba odsłuchu np. z innym ampli i wtedy się dowiesz.
Wg mnie miałeś dobrze dobrane kolumny 506 do ampli AVR 158.
 
Do góry