Pytanie od laika

chwmar

New member
Witam!!
Mam pytanie: posiadam zestaw głośników Kody z subwooferem aktywnym czy ma sens zakup amplitunera 5.1? Czy poszukać jakiegoś BR z wyjściem analogowym 5.1? Amplituner pewnie lepiej sobie poradzi z dekodowaniem dźwięku, ale nie wiem czy wszystkiego nie zepsuje sub aktywny.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czyli po prostu masz normalne kolumny podlogowe 5.0 i sub? Oczywiście że zakup ampli jest jak najbardziej potrzebny. Dodatkowo bedziesz miał wiele innych przydatnych funkcji. Co do suba to aktywny jest lepszy od pasywnego z tym że aktywny ma wbudowany wzmacniacz i możesz niezależnie od ampli regulować jego głośnością. Teraz praktycznie wszystkie są produkowane jako aktywne, więc nie bedzie żadnego problemu i nic nie popsuje a wręcz odwrotnie
 

chwmar

New member
Mój model to dosyć stary już AM-933. Czas już coś zmodernizować stąd moje zapytanie. Z głośników jestem zadowolony a muszę kupić BR a co się z tym wiąże to amplituner. Może jakieś typy w granicach 1000 zł. za amplituner?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jaki masz duży pokój? Nie myślałeś żeby zmienić te kolumny na mocniejsze podłogowe? Zestawy Kody nie są drogie, bo trochę nawet szkoda ampli za 1k do tych słabiutkich głośniczków. Jaką moc mają?
 

chwmar

New member
Subwoofer - 100W (28W RMS)
Satelity + centralny - 5 x 25W (5 x 12W RMS)
Subwoofer posiada wbudowany wzmacniacz 5.1 kanałowy oraz 3 dodatkowe wejścia liniowe. Moc wzmacniacza (8 ohm) 6x 40 W.
Teraz moje warunki: pokój 16m2. Nie mogę zbyt głośno słuchać muzyki czy oglądać filmów ze względu na dziecko, także taka moc mi wystarcza.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Czyli jedynym wejściem tego zestawu są trzy gniazda Mini Jack stereo (ew. 6xRCA), obsługujące w sumie sześć kanałów systemu 5.1 (takie jak są stosowane w komputerach PC)?
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Teoretycznie jest możliwość użycia tych głośników (również suba) z nowym ampli, ale jesteś zadowolony z ich grania, to zakup źródła z wyjściem analogowym 5.1 będzie najprostszym i najlepszym rozwiązaniem.
 
Do góry