pytanie o zakup tv samsung

czereśniak

New member
Witam. Mam jedno pytanie, tv który wybrałem na już to SAMSUNG QE75QN91A 75" MINILED 4K 120Hz, ale być może jestem w błędzie? Jeżeli chodzi o wielkość to musi być 75 cali (aktualnie mam 65 cali i trochę zmalał zwłaszcza że zakupiłem central Kilpsch C504), no i nie wiem czy brak Dolby Vision to duża wada (netflixa nie używam ale nie wykluczam w przyszłości), tv ma służyć do codziennnego oglądania programów tv, głównie sport i filmy z platformy C+, oraz filmów bluray disk.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej przekątnej i przy tej cenie oraz zakłądając , że zakup na lata - powinieneś mieć i DV i większe możliwości multimedialne.
Ile masz max kasy na zakup ?
Jaki masz teraz telewizor ?
 

czereśniak

New member
od 7 lat mam sama 65HU7500, zakup w cenie do 12 tys. i oled odpada z uwagi na to, iż nie tylko ja sam oglądam a nawet więcej druga połówka i tutaj nie ma zmiłuj sie, tv gra trzeba czy nie trzeba
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz faktycznie Mini Ledy:
- Philips 75PML9636
- LG 75Qned 913
- Philips 75PML9506

- Sony 75X95J

Te modele mają wszystko co potrzebujesz i więcej niż Samsung.
Jak będziesz niebieski , masz dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

SDman

Banned
Witam. Mam jedno pytanie, tv który wybrałem na już to SAMSUNG QE75QN91A 75" MINILED 4K 120Hz, ale być może jestem w błędzie? Jeżeli chodzi o wielkość to musi być 75 cali (aktualnie mam 65 cali i trochę zmalał zwłaszcza że zakupiłem central Kilpsch C504), no i nie wiem czy brak Dolby Vision to duża wada (netflixa nie używam ale nie wykluczam w przyszłości), tv ma służyć do codziennnego oglądania programów tv, głównie sport i filmy z platformy C+, oraz filmów bluray disk.
Polecam Samsunga mam model Q90T 55"
Skalowanie z dobrej kablówki wgniata w fotel -masz programy HD jak 4K, zarówno z CI oraz dekodera Technisat HD K2 (dekoder to urządzenie z 2009 roku, a pilot od Samsunga przejął jego całkowitą obsługę)
Powłoka antyrefleksyjna na słoneczny pokój zwyczajnie brak słów, że można się nie oglądać w TV, a cieszyć się świetną jakością obrazu oczywiście dotyczy to również przedniego oświetlenia wieczorem.
System Tizen i jego intuicyjna obsługa to mistrzostwo prędkości i przemyślanego działania.

Brak Divx dla mnie nie istotny, HDR jes fantastyczny z dużymi możliwościami ustawień oczywiście przechodzi w ten tryb na materiałach DV, posiada kodek AV1 .

Świetne wykonanie, (waga największa z 55") ma też 8 głośników co zwyczajnie słychać -soundbar mniej używany.
Telewizor jest poprawnie skalibrowany z fabryki (aż nie mogłem uwierzyć) niewielkie korekty i radość bez płacenia za kalibrację.
Może warto zerknąć czy jest ten model dostępny jeszcze w 75" - przy fabrycznie zapakowanej sztuce strzał w 10.
Tutaj porównanie nowszego z polecanym:
https://www.youtube.com/watch?v=k4p3MBg4prA&t=12s
 

czereśniak

New member
jaką matrycę ma ten LG 75Qned 913? internety sygnalizują, że IPS, i czy ma to jakieś negatywne znaczenie?
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
jaką matrycę ma ten LG 75Qned 913? internety sygnalizują, że IPS, i czy ma to jakieś negatywne znaczenie?

Teoretycznie lepsze kąt widzenia ale dużo gorszy kontrast i słaba, często "świecąca" w nocy czerń. Jak oglądasz na wprost lub pod niewielkim kątem, to zdecydowanie VA się bardziej sprawdzi. Poza tym, dobre matryce VA mają już zbliżone kąty do IPSów,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma żadnego negatywnego znaczenie. Wręcz odwrotnie, teraz dzięki mini led czerń jest głęboka i dodatkowo extra kąty.
Sprawdzamy je cały czas.
Jak na razie świetnie grają.
 

czereśniak

New member
no właśnie ten lg 75 a może nawet 85 cali by mi pasował, na razie jest w przedsprzedaży do 20 września, chyba poczekam i w tzw. międzyczasie może pokażą się jakieś sensowne testy...
 

czereśniak

New member
chodzi o LG 86QNED91 86" (ewentualnie 75 cali); tv typowo "pode mnie" czyli piłka nożna z platformy canal+ oraz sat. astry, filmy z bluray, czasami jakaś gra z PC...
 
Ostatnia edycja:
Do góry