Pytanie o trofea

pav3l

New member
Bez reklam
Hej,
orientujecie się może - jak mam np. 95/100 zdobytych trofeów, gra skończona (zabiłem, rozwiązałem wszystko - cokolwiek), to czy jest możliwość zdobycia w jakiś sposób brakujących 5ciu? Są gry, w które po skończeniu możesz nadal grać - np. AC2, ale trofeów już "nabijać" nie możesz. Jak zaczniesz od nowa, na nowym playerze, to trofea się nie zdobywają, bo system widzi poprzednie. Czy jedynym rozwiązaniem jest wykasowanie posiadanych trofeów danej gry i rozpoczęcie przechodzenia na nowo? Dzięki za pomoc,
Pozdr,
 

skapunk

New member
jak byś wszystko zrobił to miałbyś 100/100 Widocznie coś jest ominięte. Czasami trzeba przejść grę na wyższym stopniu trudności, który się odblokuje po przejściu całej gry. Trzeba wejść w trofea i popatrzeć czego brakuje. Jeszcze jedna opcja to dodatkowe DLC, które trofea nowe dodaje.
 

pav3l

New member
Bez reklam
jak byś wszystko zrobił to miałbyś 100/100 Widocznie coś jest ominięte. Czasami trzeba przejść grę na wyższym stopniu trudności, który się odblokuje po przejściu całej gry. Trzeba wejść w trofea i popatrzeć czego brakuje. Jeszcze jedna opcja to dodatkowe DLC, które trofea nowe dodaje.
Z mojego postu wynika, że wiem że coś jest pominięte. Dalej - dokładnie wiem co, bo widać w trofeach. Nie o to pytam. Pytam o to, czy jest możliwość zdobycia tych pominiętych w jakiś sposób, czy trzeba grać od nowa, po wykasowaniu wszystkich trofeów.
 

pav3l

New member
Bez reklam
Np. Assassins Creed 2, mam brakujące Trophy, przeszedłem grę, teraz ściągnąłem 2xDLC i przy próbie zdobycia brakujących - nic się nie dzieje.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Dziwne, juz mialem napisac ze niektorych osiagniec na niektorych nie zrobisz bez podlaczenia do sieci... ale to cos innego...
 

mietek099

New member
@ pav3l:
Pewnie coś źle robisz. Nie jest tak, że jak ukończysz grę to już potem nie możesz zdobywać brakujących trophy. Możesz nawet dopiero za trzecim razem jakieś pozdobywać. Przeczytaj dokładnie co trza zrobić i wykonaj to poprawnie a zapewne pucharek wskoczy.
 

kylo69

New member
Ja zdobyłem wszystkie trofea w assassin's creed 2. W niektórych grach (większości teraz) trzeba odblokować trophy na multi. Na przykłąd w uncharted 2 wystarczyło raz zagrać w multi co-op i raz w deatchmatch ale w fight night round 4 trzeba rozegrać 1, 5, 10, 15 meczy aby odblokować kolejne trofea. Nawet trzeba wygrać mistrzostwa w sieci. Tutaj macie przydatną stronkę (po ang.) z trofeami z gry:
Kod:
http://www.ps3trophies.org/games/retail/


P.S. jest generalnie zasada że za platyne nie trzeba płacić czyli należy zdobyć wszystkie trofea oprócz tych które są w płatnym dodatku z ps store. W RE5 zdobyłem wszystkie oprócz tych wymagających dokupienia versus mode i Platynka wskoczyła
 

Ogr

New member
Bez reklam
To zrozumiałe ;) Jedyna gra jaką miałem ochote przejśc na 100% był DEADSPACE :blagam: 100% szło zrobić za trzecim razem a mnie przez pomyłkę zajęło to 4 razy .Heh powiem ze zagrałbym piąty raz !Podziwiam ludzi którzy wyciagaja 100% z takich gier jak AC2 tyle misji pobocznych w sumie dla mnie mega nudnych :roll:
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Np. Assassins Creed 2, mam brakujące Trophy, przeszedłem grę, teraz ściągnąłem 2xDLC i przy próbie zdobycia brakujących - nic się nie dzieje.

W AC2 jest 1 trofeum, które możliwe jest do zdobycia tylko podczas trwania 1 z sekwencji DNA (bodajże DNA 7), zatem jak nie zrobiłeś tego (spoiler: lecąc maszyną latającą od Leonardo zabić jednego ze strażników) wtedy, musisz przejść grę od nowa bo w AC2 nie ma wyboru misji. Są oczywiście gry gdzie możesz wczytać dowolny poziom i naprawić błędy (np. Uncharted 2).
 

pav3l

New member
Bez reklam
W AC2 jest 1 trofeum, które możliwe jest do zdobycia tylko podczas trwania 1 z sekwencji DNA (bodajże DNA 7), zatem jak nie zrobiłeś tego (spoiler: lecąc maszyną latającą od Leonardo zabić jednego ze strażników) wtedy, musisz przejść grę od nowa bo w AC2 nie ma wyboru misji. Są oczywiście gry gdzie możesz wczytać dowolny poziom i naprawić błędy (np. Uncharted 2).

@gadulinho:
to mam, tu chodzi o trofea typu: i/schowaj 5 ciał do kupy siana, ii/no-hitter, iii/collect all feathers - no i jak próbuje cokolwiek, to nic sie nei dzieje...
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Te zwołki za peirwszym razem też mi coś nie wyszły, musisz znaleść grupkę 5 osób, zabić jest koło stoku siana i wszystkich schować do tej samej kupki, ja wrzuciłem z 7 na wszelki wypadek i udało się
No hitter musisz zrobić w czasie 1 pojedynku, a nie na raty, nie możesz być trafionym ani razu, najlepiej zabić tylu by został 1 przeciwnik i z nim chodzić po mapce szukając kolejnych którzy dołączą się do walki.
Piórka to trzeba już szukać, są w internecie mapki z rozmieszczeniem piór, ja zaznaczałem sobie na obrazkach które znalazłem i się okazało, że zebrałem 98/100 i teraz musiałbym od nwoa szukać, więc odpuszczam, a szkoda bo paltynka w tej grze jest bardzo przyjemna :)
 
Do góry