Pytanie o sub

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pewnie pomieszczenie nie za duże patrząc po kolumnach? W sumie to chyba nawet nie bardzo ma znaczenie jaka muzyka, bo i tak najlepiej wypada konstrukcja zamknięta suba. Napisz może ile masz do wydania na ten element?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No to będzie lipa z nowych, chyba że używkę znajdziesz. Ogólnie na ten metraż to się wstawia RF 62, więc pewnie stąd te braki w basie. Już bylo kilka tematów, w ktorych ludzie się napalają na kolumny mniejsze, bo szkoda kasy na rozmiar wyżej, a za chwilę szukają suba bo gra za słabo dołem i cenowo wychodzi jeszcze drożej:( Co by Ci tu poradzić...? Za 1600zł do wyrwania REL T5. Taniej Tannoy TS 8. Może znajdziesz JBL Sub 550p lub Roth KH2. Do samej muzyki ja bym polecał zamknięte, i nie muszą być bardzo mocarne bo mają jedynię wypełnić to co kolumny nie są w stanie odtworzyć, ale wystarczająco szybkie żeby się nie gubić przy dynamiczniejszej muzie. Pomyśl, czy przypadkiem nie lepiej sprzedać RF 52 i dolożyć kasy do RF 62?
 

d_grabol

New member
Witam
szukam aktywnego suba do mojego zestawu:
- amplituner HK AVR 265
- kolumny JBL seria E fronty E80, centralny E25, sourand E20
pomieszczenie około 20mkw co proponujecie??
 

adamos1

New member
Witam wszystkich, nie chciałbym tworzyć osobnego wątku żeby nie zaśmiecać forum więc postanowiłem podpiąć się tutaj. Mam dylemat dotyczący suba, mój zestaw to monitor audio rx8 + centralny + rxfx (czarny połysk). Poszukuję suba przede wszystkim do kina, budżet do 8.000tyś. Po kilku miesiącach rozglądania się oraz czytania zdecydowałem się już prawie na amerykańską firmę svs i ich sub pb-13 ultra, jedyny problem tkwi w jego wymiarach bo to prawdziwe monstrum. Tak sobie pomyślałem że może lepiej było by kupić dwa mniejsze suby, chciałbym zapytać się Was co o tym myślicie, czy lepiej jeden wypasiony sub do kina czy dwa mniejsze?
pozdrawiam
 

adamos1

New member
Dzięki za propozycję ale to chyba nie dla mnie, nie ten budżet no i konstrukcja zamknięta a do kina to chyba lepiej celować w konstrukcję otwartą
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To,że konstrukcja zamknięta to nie znaczy, że do kina się nie nadaje. Ten Paradigm fajny. Na "12" Cię stać na pewno. Zerknij też na Velodyne SPL-1200 Ultra. Suby SVS też bardzo cenione. Ja pewnie bym wolał jeden, a porządny.
 
Ostatnia edycja:

sebol81

New member
Taki SVS to moje marzenie do uzupełnienia kina domowego. Kiedyś o powyższym egzemplarzu czytałem wiele bardzo pozytywnych opinii. 70 kilo prawdziwej wagi, realne 14 Hz.
I widzę, że teraz suby SVS są już dostępne w Polsce - jeszcze jakiś rok temu trzeba je było samemu ściągać z USA. Przecie tego suba Velodyne SPL-1200 Ultra to on zdmuchnie jak biedronkę :)
Skonfrontowałbym go jeszcze z tym Paradigmem 15'ką, ale ostatecznie chyba by padło jednak na SVS :)
 

Remipl

Member
Witam wszystkich, nie chciałbym tworzyć osobnego wątku żeby nie zaśmiecać forum więc postanowiłem podpiąć się tutaj. Mam dylemat dotyczący suba, mój zestaw to monitor audio rx8 + centralny + rxfx (czarny połysk). Poszukuję suba przede wszystkim do kina, budżet do 8.000tyś. Po kilku miesiącach rozglądania się oraz czytania zdecydowałem się już prawie na amerykańską firmę svs i ich sub pb-13 ultra, jedyny problem tkwi w jego wymiarach bo to prawdziwe monstrum. Tak sobie pomyślałem że może lepiej było by kupić dwa mniejsze suby, chciałbym zapytać się Was co o tym myślicie, czy lepiej jeden wypasiony sub do kina czy dwa mniejsze?
pozdrawiam

Kilka m-cy temu, zadałem identyczne pytanie jak Ty teraz ;) ja zdecydowałem się na VELODYNE SPL 1200 ULTRA. Jak chcesz to napisz do mnie na priv. przedstawię Ci kilka argumentów za ;)

SEBOL81 Gdzie są dostępne żebym mógł jechać zobaczyć, posłuchać ??? Robiłeś porównania skoro mówisz, że "on zdmuchnie jak biedronkę" ??
 
Ostatnia edycja:

adamos1

New member
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, widzę jednak że wszyscy są jednak za jednym porządnym subem, nikt się nie wypowiedział na temat opcji dwóch subów, domyślam się że nikt z Was nie miał styczności z taką konfiguracją. Do kolegi Remipl, nie posłuchasz svs w polsce, dostępne są tylko w jednym sklepie wysyłkowym, szczerze to gdybym szukał konstrukcji zamkniętej to napewno bym rozważył spl-1200, natomiast porównywanie go do svs13-ultra chyba nie ma sensu bo to zupełnie różne konstrukcję, szkoda że w Polsce tak ciężko odsłuchać niektóre marki
 

Grisza HD

New member
Taki SVS to moje marzenie do uzupełnienia kina domowego. Kiedyś o powyższym egzemplarzu czytałem wiele bardzo pozytywnych opinii. 70 kilo prawdziwej wagi, realne 14 Hz.
I widzę, że teraz suby SVS są już dostępne w Polsce - jeszcze jakiś rok temu trzeba je było samemu ściągać z USA. Przecie tego suba Velodyne SPL-1200 Ultra to on zdmuchnie jak biedronkę :)
Skonfrontowałbym go jeszcze z tym Paradigmem 15'ką, ale ostatecznie chyba by padło jednak na SVS :)

14 Hz jest w ogóle słyszalne przez nasze ucho prawidłowo?
 

sebol81

New member
Może co niektórzy usłyszą te 14 Hz, ale idzie to w parze z dużym ciśnieniem generowanym przez głośnik subwoofera - i te wartości się przede wszystkim CZUJE przy oglądaniu filmów.
I to jest piękne :) Ten masaż żołądka, ta gęsia skórka...
 

artur83

New member
Jak PB13 Ultra za duży to możesz pomysleć o 2x SB2000, ewentualnie 2x PB2000, zależy jakie pomieszczenie i jak głośno słuchasz. Dosyć nowe kontrukcje. Ja zamówiłem jednego SB2000 do frontów Mini Monitor v4 Paradigma, ale to do małego pokoju 12m2.
 
Ostatnia edycja:
Do góry