Pytanie o Sony KLV-V40A10E - LCD

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
poczytaj w innych wątkach
Zapraszam na pokaz - stają wszytkie które są w kręgu Twojego zaintresowania.
pozdrawiam
 

ela

New member
Wybór technologii i telewizora

Niestety za daleko mam żeby dojechać na pokaz, a wydaje mi sie , że forum jest dobrym miejscem do uzyskania odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, tylko , że nie ma chętnych by dać miwyczerpujące odpowiedzi :?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytanie do kikiego

witam
SONY V 40 A 10 - nowoczesny design, wiekszosci bardzo sie podoba . Porównanie dotyczyło jakości LCD 40" . Ponieważ w tej klasie są tylko dwa modele - staneły obok siebie.
Samsung M 61 błyszcący - nawet przetarcie lekką szmatka zostawia za soba smugę oraz Sony - majestatyczny dostojny /prezentuje sie elegancko/
Obraz -kolorystyka tła dokładnie taka sama jak Samsunga , te same odcienie, ten sam chłodny odcień .Wieksza paleta barw w Samsungu.
Lekki brak czerwonego ,ale przy obrazach dynamicznych - różnice nieistotnie.
Cieplejsze barwy ma Sharp z GD 7 i Loewe Xelos
Czerń identyczna Samsung i Sony / lepiej - znów w 37"/
Ale dla zwolenników Sony podłączony po HDMI - pokazuje pazurki.
Obraz wyraźny albo bardzo wyrażny.
Przy zatrzymanym obrazie pal - gdy sygnał był tragiczny z jakejś stacji afrykanskiej - wyszły pixele na wszystkich prawie ekranach. Prawie - bo tylko Loewe nie pokazał pixeli .
Ale wyrazistość i czystość obrazu w Sony - jest znakomita.
Jedyny mankament - nierównowiernie podświetlona matryca .
Extra działa nawet z najtanszym dvd z HDMI/ Thomsona/ . Osoby które miały małą styczność z HDTV - gdy kazałem im zamknąć oczy i kilkukrotnie przełaczłam wejście - twierdziły ,ze obraz po HDMI - to właśnie HDTV.
Ten element - działa super.
pozdrawiam
 

ela

New member
Którą wybrać ?

kiki

Dziękuję za odpowiedź.

Martwi mnie ten "Jedyny mankament - nierównowiernie podświetlona matryca" czy to jest poważna wada ?

Czy Samsung M 51 ma też taką błyszczącą ramkę ? i jak wypada w porównaniu z Sonym ?

Pozdrawiam
 
Do góry