Pytanie o porade

feko

New member
Witam, mam dylemat dotyczący zakupu {odświeżenia ampli tunera} ONKYO TX-NR6100 czy może trochę starszy ale ciągle dobry ONKYO TX-NR838. Wiem ze nie jest to ten sam poziom ale w perspektywie czasu jak maja do siebie?

 

Santino

New member
Witam,
Podbijam pytanie o Onkyo TX-NR838 vs TX-RZ720 vs NR-6100. Założenie najlepsza jakość dzwieku kina domowego 5.1.2 - video leci na osobnym hdmi bezposrednio do projektora wiec hdr i ogolnie video nie maja znaczenia.

Z góry dzieki za odpowiedź.
Pozdrawiam
 

Santino

New member
Witam,
Uściślając powyższy post - „najlepsza jakość dźwięku” biorąc pod uwagę powyższe modele - przesiadam sie z Onkyo 626 dla atmosa przy okazji chciałem wejść w troche wyzsze modele nie wydajac przy tym pierdyliona (zachowuję zestaw glosnikowy Klipsch z serii Synergy - króre po dostosowaniu pokoju nabrały nowego brzmienia).

Będę wdzięczny za szybkie odpowiedzi poniewaz na obecna chwile mam dostęp do 3 modeli.

Pozdrawiam
 

blademaster

New member
Hej Santino,
używasz w tym momencie rozwiązania video jednym kablem HDMI do projektora a audio drugim kablem do Onkyo, czy dopiero masz zamiar?
Bo ja mam taki setup (TV, nie projektor) , TV jest 4K a Onkyo NR609 obsługuje 1080p. To jest koszmar z synchronizacją A/V.
Jeden film ma przesunięcie 250ms a inny 330ms, trzeba za każdym razem ręcznie wpisać w setupie Onkyo, a najpierw metodą prób i błędów znaleźć.
Chyba że używasz takiego ustawienia i masz jakiś dobry sposób na to.
Puszczenie jednym kablem do amplitunera i potem do TV jest znacznie wygodniejsze.
 

Santino

New member
Witam,

Przy secie - projektor(tylko obraz)/konsola(jako zródło) i ampli(tylko audio) - uzywam wyjscia hdmi ARC dla dzwieku (polaczenie ampli projektor) a obraz idzie osobnym hdmi (konsola - projektor). Nie zauwazylem nigdy przy tym połączeniu aby rozjezdzal sie dzwiek z wizją. W moim przypadku projektor przepuszcza dzwiek - z konsoli do kina (opcja passthrough).

Więcej detali puściłem na priv.
Pozdrawiam,
M
 
Do góry