Pytanie o podswietlenie...

abezus

New member
Witam... Chcialem sie zapytac o jedna rzecz... wczoraj bylem u znajomej ktora ma telewizor LCD Samsung modelu nie pamietam i zobaczylem cos ciekawego... Mianowicie po zgaszeniu swiatla w pokoju gdy na ekranie telewizora byl czarny obraz czyli nic... widac bylo podswietlenie... w kazdym rogu taka jasna poswiata idaca od rogu do srodka telewizora... Ciekawe bylo w tym to ze takie podswietlenie wydawalo sie rowne... z kazdego rogu wychodzilo dokladnie takie samo biale podswietlenie... i teraz pytanie... Tak ma byc ?? Kazdy egzemplarz tak ma?? Czy to po prostu jakas wada jej egzemplarza... I Kolejene pytanie... Czy telewizory z podswietleniem LED tez maja takie przypadlosci. Pozdrawiam.

echh no nie wierze zeby fachowcy ktorzy sa na tym forum nie znali odpowiedzi na moje pytanie... poswieccie piec minut i odpiszcie. Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

premek111

Active member
Bez reklam
widocznie ma nierowno podswietlona matryce.zdarza sie w LCD.
ja mam Samsunga 40786 na LED i podswietlenie mam idealne
pozdrawiam :)
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Tak na upartego to można doszukac się nierównomiernego podświetlenia chyba w każdym LCD , to jest technolgia która ma pewne mozliwosci ale też nie wszystko da się dograc do końca.Miałem kilka LCD i żaden nie miał idealnego podświtlenia - albo poświata w rogach co się zdarza najczęściej albo biała chmura na środku.
 
Do góry