Pytanie o odtwarzacz

newbie007

New member
Witajcie,

Jestem zwyklym uzytkownikiem z b.dobrym laczem i slabym komputerem ;)
Kupilem sobie ostatnio TV LG42LG5000 i jestem b. zadowolony. Jak na moje potrzeby zupelnie wystarcza. Telewizja w HD zyleta. Ale, ze bardzo lubie filmy, a telewizji specjalnie nie ogldam TV byl kupiony z mysla o filmach HD. Z dostepem do filmow HD z internetu nie ma problemu ;)
Kupilem sobie dtwarzacz DVD z portem USB i obsluga DivX HD, ale jak sie pozniej okazalo filmow w DivX HD jest bardzo malo. Najwiecej w *.mkv, x264 etc..

no i tego moj odtwarzacz juz nie lyka. Przerobienie filmu w moim przypadku trwa 2x dluzej niz sciagniecie tych 4-8 Gb. No i na slabych kompach poprosu nie da sie chyba dobrze skonwertowac *.mkv na *.avi (dziwiek sie rozjezdza). Wiec chcialbym cos co pomoze mi cieszyc sie filmami w HD z internetu, musialo by tez czytac napisy. Dysku miec nie musi. Co polecacie w rozsadnej cenie?
 

Marek.x

Member
Pliki MKV przerabiam na avi programem MediaCoder
dźwięk się rozjeżdza tylko przy DTS gdy jest w dolby digital
to jest ok -oczywiście na DVD po przeróbce
Słaby komp moim zdaniem nie ma nic do rzeczy ad.braku
synchronizacji dzwięku z obrazem efekt występuje tylko
na DVD i słabym kompie sprawdź sobie dany plik na dobrym komputerze i zobaczysz.Problemem jest czas
przetwarzania filmu -czym słabszy komputer tym wolniej.
Odnośnie sprzętu do divx HD to testowałem mantę,fergusona teraz mam LG DVS450 wszystkie te odtwarzacze mają podobnej jakości procesor obrazu
tzn. co się tnie na jednym to i na pozostałych.

Rada-WD TV HD MediaPlayer koszt 400zł plus twardy dysk
LG BD 370 koszt 1000zł -na nich odtworzysz MKV
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

newbie007

New member
Kupilem eGreat M34A

Jak narazie jestem zachwycony. Mozliwosci konfigurowania prawie nieskonczone, do tego mozliwosc przegladania serwisow WWW :>

Jedyny minus to brak obslugi napisow *.txt
 

Lord Rayden

New member
newbie007 napisał:
Kupilem eGreat M34A

Jak narazie jestem zachwycony. Mozliwosci konfigurowania prawie nieskonczone, do tego mozliwosc przegladania serwisow WWW :>

Jedyny minus to brak obslugi napisow *.txt

Zamiana TXT na SRT to kwestia sekund w programie SubEdit Player. Żaden problem. Więc nie jest to powód to narzekania. I minus sie eGreatowi nie należy
 

newbie007

New member
Zamiana TXT na SRT to kwestia sekund w programie SubEdit Player. Żaden problem. Więc nie jest to powód to narzekania. I minus sie eGreatowi nie należy


Dla Ciebie i dla mnie nie. Ale z odtwarzacza korzysta tez moja lepsza polowa i dla niej zamiana na SRT to juz problem - musze robic to ja. Inna sprawa,ze jak masz np. 5 sezonow jakiegos serialu (24 odcinki sezon) to jest to poprostu upierdliwe. Oczywiscie mozna zrobic to hurtowo w Subtitle Workshop, ale znow trzeba znalezc odpowiednie FPS napisow , zainstalowac kolejna aplikacje ktora tak naprawde jest niepotrzebna etc..
Mimo coraz wiekszej milosci jaka darze to urzadzenie :> dla mnie to ewidentny minus. Obsluga plikow TXT to nie jest nic nadzwyczajnego i nie wymagalaby pewnie zadnych zmian hardware'owych a tylko odrobine programowania.
 

bany

New member
Obsluga plikow TXT to nie jest nic nadzwyczajnego i nie wymagalaby pewnie zadnych zmian hardware'owych a tylko odrobine programowania.[/quote]





Dvico Tvix M6500 obsłyguje plii tekstowe w formacie txt (srt i inne też)
 

newbie007

New member
Jesli masz aplituter do normalnie DTS odtwarza. Ac3 bez problemow.
To jest tak naprawde popcorn, tylko w odrobine zubozonej wersji - obudowa bez chlodzenia - dysk montuje sie na zewnetrz
 

luk007

New member
newbie007 napisał:
Jesli masz aplituter do normalnie DTS odtwarza. Ac3 bez problemow.
To jest tak naprawde popcorn, tylko w odrobine zubozonej wersji - obudowa bez chlodzenia - dysk montuje sie na zewnetrz

Jak jest z jakością dźwięku, bo popcorn podobno pod tym względem spisuje się kiepsko.
 

luk007

New member
arcoss napisał:
Jakoś nie narzekam. Popka mam podłączonego pod głośniki Logitech Z-5500.

Widać nie masz wysokich wymagań co do jakości dźwięku. Poza tym na komputerowych głośnikach to se można oceniać. A opinię na temat bardzo kiepskiej jakości dźwięku wyczytałem na frazpc.
 

matkol

New member
Nie wiem czy mozna wymagac cudow w jakosci dzwieku od NMT, chyba rozsadniejsze jest zakupic nawet najtanszy amplituner z full dekoderami ( od 400zl juz sa ) i cieszyc sie z bardzo dobrej jakosci.
Ja kupilem EGreat M34A ze wzgledu na cene, wysoka jakosc i komfort obslugi.
Co do napisow w txt, naprawde nie jest to problem bo programow jest masa, a najprostszy jaki znam to http://www.cdrinfo.pl/download.php?...eo-niezbednik/srt.zip&id=4346180650&baza=soft

No i podobno nastepny update softu bedzie mial format txt, ale to tylko podobno bo ten format jest stosowany glownie u nas i u ruskow, reszta swiata stosuje srt bo daje wiele ciekawych mozliwosci.
 
Do góry