Pytanie o Monitor Audio Rx6 czy Infinity classia

mislav

New member
Witam serdecznie.
Przymierzam się do zakupu kolumn (narazie frontów reszta zestawu w pózniejszym terminie) do KD(40%) i słuchania muzyki(60%, muza w stylu pop, dance, troche muzyki filmowej i radia) w pomieszczeniu ok 25m. Amplituner - coś z HK lub ONKYO (jeszcze nie wybrałem konkretnego modelu), ale z ukierunkowaniem na HK ze względu na lepsze stereo(wiedza zaczerpnięta z tutejszego forum). Które z wyminionych frontów polecacie do takiego pomieszczenia i rodzaju muzyki, bo w kinie zagrają raczej podobnie(chyba że się mylę), a może jakieś inne fronty?
 

damian820927

New member
Bez reklam
Jaki budżet masz na ampli + fronty ???
Na pewno obie propozycje godne uwagi najlepiej odsłuchać te kolumny, jak będziemy znali budżet można coś więcej doradzić.
 

kret020573

New member
Witam serdecznie.
Przymierzam się do zakupu kolumn (narazie frontów reszta zestawu w pózniejszym terminie) do KD(40%) i słuchania muzyki(60%, muza w stylu pop, dance, troche muzyki filmowej i radia) w pomieszczeniu ok 25m. Amplituner - coś z HK lub ONKYO (jeszcze nie wybrałem konkretnego modelu), ale z ukierunkowaniem na HK ze względu na lepsze stereo(wiedza zaczerpnięta z tutejszego forum). Które z wyminionych frontów polecacie do takiego pomieszczenia i rodzaju muzyki, bo w kinie zagrają raczej podobnie(chyba że się mylę), a może jakieś inne fronty?

witam,
zastanów sie jeszcze nad marantz-em np. 5004 kupisz go w podobnej cenie co Harmana moim zdaniem Marantz zagrał sporo lepiej niż Harman dlatego ja wybrałem Marantz-a. Teraz Marantz ma 3 lata gwarancji a nie 1 rok jak Harman a to dodatkowy plus. Co do RX to jeśli myślisz w przyszłości o kinie to nie wchodz w RX6 tylko RX1 lub RX2 + dodatkowo sub. Nie ma sensu kupowania RX6 bo właśnie RX1 i 2 mają wszystko to co najlepsze z RX6 i RX8 a kasa ta sama.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Infinity mają bassreflex z tyłu, RX6, RX8 też.

W porównaniu obu Infinity popiszą się basem i większą mocą od RX6.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Budżet to ok 6 tyś, oczywiście wiem że odsłuch to podstawa.Czy te infinity mają bass reflex tylni?

Mają bass reflex z tyłu, do tego jakiś H/K 360/460 z tym, że 460 będzie super, z Onkyo 807/808.
Z tymi ampli powinieneś się zmieścić w zamierzonym budżecie.
Infinity to kawał kolumny zagra lepiej z dobrym amplitunerem od RX6, ja stawiałbym na odsłuch RX8 i Infinity z powyższymi amplitunerami.
 

don111

Banned
z MA jeśli nie RX8 to lepiej się rozejrzyj za BX6 zamiast RX6 bo wcale nie grają gorzej, zostanie jeszcze na fajny wzmacniacz stereo używkę (Harman gra nienajgorzej jak na amplituner, ale nawet do przeciętnego wzmacniacza nie ma startu)
 

mislav

New member
Tak właśnie myślałem że te Infinity mają bassreflex tylni - a szkoda bardzo fajne kolumny, gdyby miały tylni i przedni to brałbym w ciemno, ze względu na warunki mieszkaniowe muszę się mocno zastanowić na nimi. Przeglądając wczoraj skąpca wpadły mi w oko jeszcze MA Rs8, z tego co wyczytałem na forum wiem żeto starszy model od Rx, czy są one jeszcze gdzieś do dostania, czy raczej ciężko będzie
 

damian820927

New member
Bez reklam
Tak właśnie myślałem że te Infinity mają bassreflex tylni - a szkoda bardzo fajne kolumny, gdyby miały tylni i przedni to brałbym w ciemno, ze względu na warunki mieszkaniowe muszę się mocno zastanowić na nimi. Przeglądając wczoraj skąpca wpadły mi w oko jeszcze MA Rs8, z tego co wyczytałem na forum wiem żeto starszy model od Rx, czy są one jeszcze gdzieś do dostania, czy raczej ciężko będzie


RS8 też warto posłuchać to właśnie starsza wersja RX8, tylko z odsłuchem może być problem ja osobiście w Krk dawno ich nie widziałem. A do Infinity się nie zrażaj najpierw je odsłuchaj, niestety bass reflex tylko z tyłu :( za to w MA tył i przód i tak jak kolega pisze powyżej warto również odsłuchać niższa serię MA RR6/BX6. Dla twojej wiadomości RX8 w okleinie można mieć w okleinie za około 3800zł.
 

mislav

New member
O MA Rx8 nie myślałem tylko i wyłącznie ze względu na cenę w sklepach, ale w takiej cenie jak podaje kolega damian to chyba wyłania się faworyt jak dla mnie. Kolego damian ta cena jest z allegro(jest osoba która oferuje w przybliżonej cenie), czy masz jakieś inne dojścia?
 

damian820927

New member
Bez reklam
Właśnie ta wczoraj jeden z forumowiczów pytał mnie właśnie o kontakt i zadzwonił zaproponował mu cenę 3800zł za okleinę niestety gloss już nie miał, mi udało się kupić jeszcze taniej od niego w lakierze. Można się targować z nim i wyrwałem super ceny za sprzęt, na drugi dzień masz kolumny w domu. Na priv podałem Ci numer tele.
 
Do góry