Pytanie o komputer

muszyna2

New member
Witam takie pytanko związane z obróbką filmów. Co lepiej mocniejszy procek czy słabszy plus oddzielna grafika? Np.Intel Pentium Dual Core P6100 2x2,0GHz, 3MB Cache, 64bit, 6GB pamięci RAM DDR3, NVIDIA GeForce GT420 z 1GB DDR3 pamięci własnej czy Intel Core i5 430M 2x2,26GHz, 3MB Cache, 32nm, 64bit, Hyper-Threading Turbo Boost 2,53GHz, Intel HD Graphics do 1.7 GB? Pozdrawiam
 

marder

Member
Witam takie pytanko związane z obróbką filmów. Co lepiej mocniejszy procek czy słabszy plus oddzielna grafika? Np.Intel Pentium Dual Core P6100 2x2,0GHz, 3MB Cache, 64bit, 6GB pamięci RAM DDR3, NVIDIA GeForce GT420 z 1GB DDR3 pamięci własnej czy Intel Core i5 430M 2x2,26GHz, 3MB Cache, 32nm, 64bit, Hyper-Threading Turbo Boost 2,53GHz, Intel HD Graphics do 1.7 GB? Pozdrawiam
Własnie sęk w tym, że i CPU, i GPU są przydatne i nie warto rezygnować z dobrej grafiki, szczególnie nvidia, ponieważ większość programów do montażu filmów HD (H.264) wspomaga się GPU dzięki technologii CUDA. Ty podałeś trochę zbyt ekstremalne konfiguracje. Nie mógłbyś kupić komputera z trochę lepszym procesorem np. i3 lub chociaż Core 2 Duo i jednocześnie grafiką nvidii?
 

muszyna2

New member
Dzięki za szybka odpowiedź. Jestem ograniczony kwota max 2tys-zł. To ma być laptop dla żony ale ja go wybieram i przy okazi korzystam z tego :). Opcja z i5 kosztuje niecałe 1900zł natomiast druga opcja jest o 100zł tańsza. Jadę zaraz do sklepu więc zobaczę co mi jeszcze zaoferują.
 

muszyna2

New member
Dzięki za szybka odpowiedź. Jestem ograniczony kwota max 2tys-zł. To ma być laptop dla żony ale ja go wybieram i przy okazi korzystam z tego :). Opcja z i5 kosztuje niecałe 1900zł natomiast druga opcja jest o 100zł tańsza. Jadę zaraz do sklepu więc zobaczę co mi jeszcze zaoferują.
To jeszcze jedno pytanko w takim razie lepiej by było od tej wersji i5 coś takiego: Procesor Intel Core i3-350M 2,26GHz+ Karta graficzna Nvidia GeForce G310M 1GB?
 

marder

Member
To jeszcze jedno pytanko w takim razie lepiej by było od tej wersji i5 coś takiego: Procesor Intel Core i3-350M 2,26GHz+ Karta graficzna Nvidia GeForce G310M 1GB?
Myślę, że to dobry kompromis miedzy dwoma poprzednimi - procesor nowszej generacji i jednocześnie dobra karta graficzna obsługująca CUDA. Ja do montażu filmów, z tych trzech, wybrałbym właśnie ten.
 

fiacior

New member
A co powiedzie o małym subnotebooku z AMD Brazos z procesorem E-350 (1,6GHz) i Radeonem HD 6310 z Windowsem 7 (np. Sony Vaio YB, MSI X-Slim X370 i inne modele). Odtwarzanie FullHD według testów w internecie nie stanowi dla takiego notebooka żadnych problemów, a jakby wygladała obróbka w Pinnaclu 14? Co o tym sądzicie?
 

muszyna2

New member
Wielkie dzieki Kolego Marder za pomoc. Kupiłem packard bell w takiej konfiguracji: i3-380M 2,53GHz, GT420, 4GB ddr3, 500GB hdd. W dodatku w czerwonej obudowie więc żona jest zachwycona :) Pozdrawiam
 
Do góry