Pytanie o kino ...

borkows

New member
Witam Forumowiczów,

noszę się z zamiarem zakupu kina domowego a ponieważ w temaxie jestem laik (no nie taki ostatni, posiadałem kiedyś jedno kino ale dawno i już nie działa), to proszę o pomoc. Cana tego zestawu, nie powinna być wyższa jak 2000 - 2300 PLN i jedna uwaga, najlepiej gdyby głośniki były 'bezprzewodowe'. I tutaj pytanie jak one się sprawują, czy jest to warte zainteresowania (nie mam słuchu absolutnego, więc nie będę słyszał niuansów) ... przeznaczenie to głownie filmy i pewnie muzyka ...

Dzięki za odpowiedzi ...

Szymon
 

adek1978

New member
podczłączam sie do pytania kolegi, tez nie mam za bardzo możliwosci zabawy z kablami. Moze macie jakies propozycje ,,cieńszych"wersji głosników
 

redlum

New member
Bez reklam
głośniki bezprzewodowe nie są takie do końca "bez" bo trzeba je podłączyć do gniazdka - a to czasami jest wiekszy problem i rzucenie paru metrow kabla

jeśli sie ciągle upierasz na bezprzewodowe i nie masz w domu sieci WIFI to sprawdź Logitech Z-5450 do budżetowego kina domowego w sam raz
 

Skibus

New member
Nie ma możliwości by to zagrało choć by w miarę porządnie. Już radio kuchenne zagra lepiej i mam nadziję, że zdajesz sobiez tego sprawę ?
 

borkows

New member
redlum napisał:
głośniki bezprzewodowe nie są takie do końca "bez" bo trzeba je podłączyć do gniazdka - a to czasami jest wiekszy problem i rzucenie paru metrow kabla
czyli po pierwsze - potrzebujemy do każdego takiego głosnika prądu (no niby racja w myśl strosłowiańskiego przysłowia, ze urządzenia elektryczne znacznie lepiej działają po podłaczeniu do prądu :)) ... no to syf o tym nie pomyślalem

redlum napisał:
jeśli sie ciągle upierasz na bezprzewodowe i nie masz w domu sieci WIFI to sprawdź Logitech Z-5450 do budżetowego kina domowego w sam raz
czyli po drugie - jeżeli mam WiFi w domu to już na strcie D.U.P.A. :roll: jeżeli chodzi o takie rozwiazanie?

Skibus napisał:
Nie ma możliwości by to zagrało choć by w miarę porządnie. Już radio kuchenne zagra lepiej i mam nadziję, że zdajesz sobiez tego sprawę ?
pomijając wszystko co napisałem wcześniej jest aż tak źle?


I jeszcze jedno, co myślicie o tym LG LH-RH7506TA? Wiem ze jest to wszystko w jednym a nie amplituner oddzielnie i dvd oddzielnie + głosniki (na takie bajery mnie nie stać).
 
Ostatnia edycja:

mirecore

New member
ja nie widzę problemu z kablami, w moim przypadku zdemontowałem cokoły ułożyłem kablena na styku ściany z podłogą zamontowałem cokoły i gitara
 

ArtS007

New member
Bez reklam
borkows napisał:
pomijając wszystko co napisałem wcześniej jest aż tak źle?
Skibus jest bardzo wymagający i większość rzeczy (nawet te na przewodach) zagra dla niego źle lub niedostatecznie dobrze. Ale w tym przypadku ujął to bardzo dobrze. To zagra, jak radyjko tranzystorowe.

Musisz pamiętać, że dźwięk musi być zakodowany na fali radiowej, a następnie ponownie zdekodowany. Lepiej, gdy jest to postać cyfrowa, ale to i tak nie gwarantuje sukcesu, gdyż wówczas każdy taki głośnik powinien mieć w sobie elektronikę za przynajmniej kilkaset złotych.

ArtS :)
 

borkows

New member
Co w takim razie polcacie? Czy zestaw o którym napisałem wyżej jest OK, czy może coś innego? A jeżeli tak, to co, oczywiście w miarę moich możliwości finansowych, o których napisałem wcześniej, czyli max jakieś 2300.
 

borkows

New member
i jeszcze jedno ... ktory z wymienionej list zestaw jest naj?? Wiem, ze trzy pierwsze to zupelnie inna historia ale czy one sa takie kiszkowwate ?? Plizzzzz pomocy ... ceny to ceny z porównywarki ...

1. LG LH-RH7506TA - to jest z nagrywarką, nagrywarka z dyskiem twardym (w nokaut.pl 2269-2772)
2. SAMSUNG HT-TX250R (nokaut 1811-2457)
3. SAMSUNG HT-TX250 (nokaut 1859-1936)
4. ONKYO HTE 508/405 Classic 9900 (nokaut.pl od 2319,00 PLN do 2799,00 PLN)
5. Onkyo HTE 640/405 TREND 700 (nokaut 2300,00 PLN)
6. Yamaha RXV359+DVD661SR+EMERALD (nokaut 2239,00 PLN )
7. YAMAHA VIRGO 250 [amplituner – Yamaha RX-V361, dvd – Yamaha DVD-S661, zestaw głośników – Yamaha NS-PLC3 5.0] (nokaut 2421,00 )
 

borkows

New member
Pablo1964 napisał:
Czy są kiszkowate? Ależ skąd! Do dziennika telewizyjnego w zupełności wystarczą.

:D:twisted: do czego zatem nie wystarcza ... nie jestem audiofilem ...
Przeznaczenie to ogladanie filmów, muzyka w podziale 70/30...

Co zatem z tej listy ?? A może coś innego w podobnej cenie ...
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Sądzę, że te zestawy z Onkyo są najlepszą propozycją. Wprawdzie 30% muzyki to niewiele ale Yamaha serii 3xx może być za cieniutka.
 

Serdello

New member
http://www.ceneo.pl/314244 - moze cos takiego, dobry ampli i dvd i glosniczki ktore powinny dac sobie rade w filmach a przy takim ampli i muzyka nie bedzie rozczarowywujaca przy nie wielkich wymaganiach i
przy osobie ktora nie sluchala sprzetu za kilkanascie tysiecy do porownania.
http://www.ceneo.pl/313572 - troszke drozszy minimalnie lepsze glosniczki jak na moj gust, tez warty rozpatrzenia, sporo lepsze od tych propozycji wczesniejszych osob a minimalnie jedynie drozsze kwestia +300zl co powinno sie jakos wyskrobac mam nadzieje :)

Co do mnie mam ten amplitunerek z dvd 405 i sprawuje sie b.dobrze wiec dlatego polecam. U mnie gra (jak na moj gust wymiata) to Klipschami :) ale z tymi tez sobie poradzi.
 

borkows

New member
witam ponownie. Dzięki za dotyczchasową pomoc, i jeszcze pytanie co myślicie o takim zestawie: DENON AVR1508 + DVD 1740 i do tego jakiś (no właśnie jaki tak żeby całość zamknąć w 2500) zestaw głośników?
 

borkows

New member
To ja się przypomne ... jak w poście wyżej, co myslicie o takim zestawie, DENON AVR1508 + DVD 1740 i do tego jakiś (no właśnie jaki tak żeby całość zamknąć w 2500-2800) zestaw głośników?
 
Do góry