Pytanie o jambox i ich tunery, jakość

tom607

New member
Witam jestem abonentem jamboxa od roku i faktycznie jakość obrazu jak i oferta kanałowa jest zachęcająca, szkoda że nie można dokupić sobie HBO lub C+ na miesiąc czy dwa. Minusem jest dla mnie jak na telewizję trzeciej generacji brak modyfikowania pakietów przez internet na dany okres rozliczeniowy. Jeśli chodzi o dekodery to istana tragedia!!! nie wspomnę już o programie EPG. Płace co miesiąc dodatkowo 10zł za dekoder z dyskiem a nie mogę nic w sumie nagrać bo prawie nigdy nie ma właśnie EPG mimo niedawnej aktualizacji oprogramowania:/. Jestem więc na chwilę obecną bardzo niezadowolony z usługi. Nie wspomnę że pilot dodawany do motoroli to również porażka przyciski można młotkiem wciskać a i tak nie ma gwarancji zadziałania sprawdzałem dwa egzemplarze mam nadzieję, że teraz dają lepsze. Ogólnie za tą cenę wolałbym wziąć np. Cyfre+ i mieć spokój i możliwość nagrywania kiedy ja mam na to ochotę a nie dekoder.
 

abc1989

New member
zarejestrowałem się tylko po to aby odpisać na ten temat i powiem co nieco, korzystam już od dłuższego czasu z Jamboxa i jestem zadowolony z każdym dniem coraz bardziej, zmienili całkowicie działanie całe "jądro" oprogramowania, buferowanie się zmieniło EPG dziala należycie, nagrywanie również podpinam pendrive 30GB i lecę z tym chcę, jakość obraz i jednej ważnej rzeczy-DŹWIĘKU idzie również w jakości HD, nie ruszajac sie z domu siedac tylko z pilotem dodaje sobie programy jakie chce wykupuje pakiety HBO Canal+ itp Vinsat rowniez dobry pakiet. Posiadam dwa dekodery na dwa pokoje żadnych problemów nie mam i i internet też działa hehe

dobra jest również wypożyczalnia VOD od HBO

bardzo też podoba mi się to że nie mam żadnej anteny za oknem bez względu na warunki pogowe mam zawsze TV, oraz nie muszę męczyć się z anteną
 
Ostatnia edycja:

bzyq

Member
Czy jest na forum może ktoś kto korzysta z Jamboxa w Katowicach a zwłaszcza za pośrednictwem firmy MicoNet z Mikołowa ???? Jestem ciekawy jak prezentuje się jakość ich usług w tym zakresie bo parę lat temu miałem od niech internet i to była porażka :(
 

bzyq

Member
Odświeżam temat.

Ludziska nikt na tym forum nie korzysta z Jamboxa ????

Może jednak ktoś się wypowie, bo dla mnie to ewentualna jedyna opcja dla UPC :x
 

mariusz07

New member
Korzysta, korzysta... :smile: . Jak dla mnie super jakość i przeogromna ilość kanałów prawie ze wszystkich platform cyfrowych do wyboru. Prawdą jest że mogą się pojawiać problemy z dekoderami (starsze modele potrafiły się wieszać - zyxel 1001 HD) lub lokalny dostawca na początku może mieć problemy ze "światełkiem"... ale , nowszy model zyxela - 2101 HD śmiga aż miło (taki mam) a dostawca poprawił "światełko" i jest git. Reasumując, technologia XXI wieku bo oparta na Fiber To The Home (FTTH),z zawrotnym przesyłem danych np około: 25 Mb/s dla Animal Planet HD ( dane od operatora), możliwość dokupienia pakietów i rezygnacji w trakcie trwania umowy, PVR na dowolnym pendrive lub dysku usb a oprócz tego na pewno lokalny dostawca zaoferuje także niedrogiego neta.:krol:
 

bzyq

Member
Dzięki za odp :blagam:

Szkoda tylko, że po telefonie do teoretycznego dostawcy usług okazało się, że pomimo iż na ich stronie pisze, że jestem w zasięgu usługi to po telefonie okazało się zupełnie inaczej :-x

Nie pociągli jeszcze światełek i nie pozostaje nic innego jak tylko czekać :|
 

Alundro

New member
Mam pytanie czy jest ktoś z Was z Łodzi i jest klientem dostawcy 4web oferującej podobno telewizję Jambox ( może powiedzieć coś o jakości ) ?
 

vivamachine

New member
Witam, po chyba setnej awarii jambox w tym roku postanowilem wpisac w googlu fraze "jambox opinie" jestem przerażony co tu sie wypisuje. Jestem z Krakowa - korzystam niestety z jamboxa od prawie roku i jeszcze przez miesiace. Uwazam, że jezeli cos dziala dobrze to nikt naturalnie nie wejdzie na forum wypisywac pochwal jaka dana usluga jest zbawienna dla jego rozrywki, a wejdzie dopiero w momencie gdy irytuje go tak jak jambox mnie.

Nie bede sie rozpisywał ale:
- jambox zalezy od łącza providera - a te lacza sa awaryjne = nie macie neta i tv
- jambox ma legendarna lepsza jakosc bo jest super cyfrowy a nie jak inne sieci w polowie, lub konwertowane z analoga - bullshit - zadnej roznicy w obrazie na plus.
- dekodery kupujesz sam - placisz 100-300 zl za sprzet, ktory w zwyklej kablowce dostajesz za darmoche. EPG NIE DZIALA (mam dekoder za prawie 300 zł motoroli) i moge nagrac film dla kazdego kto napisze na priv
- co najgorsze: telewizja tnie, wiele zalezy od obciazenia sieci, w ktorej macie go podlaczonego. jezeli wasz provider oleje temat - mecz obejrzycie wsystemie watch per slajd a nie zwykly obraz.
- moje wrazenia co do ceny: jest nizsza niz u monopolisty o 10 zl miesiecznie ale: nie zawiera nic, puuustkaaaa - sorry ale sama prawda - za wszystko trzeba zaplacic 5,99 miesiecznie/szt albo 20 zl pakiet kilku kanalow.

Serio, jezeli zastanawiasz sie nad polaczeniem jamboxa i dalej sie wahasz to przypomnij sobie czasy modemów, SDI lub żenujących sieci radiowych i wymówek administratorów:
- to tylko u Pana - reszta działa ok
- to nie nasza wina - polsat zgubil sygnal
- niech pan zresetuje dekoder (laczy sie kilka minut - ja chce cos obejrzec, a to i tak nic nie daje)
- dodatkowo polecenia zresetowania wszystkiego w domu,od routera, po kuchenke i idiotyczne pytania typu: czy nie zrekonfigurowal pan routera, nie wyrzucil go przez okno lub utopił w rzece.
Najlepsi sa technicy: goscie wydaja sie byc rownie zaskoczeni dzialaniem dekoderow co ty, co lepsze, nie znali ich obslugi podczas instalacji co wygladalo dosc żenująco.

Masz normalna kablowke w zasiegu? zaplac tą dyche wiecej albo kup talerz i zyj spokojnie.

NEVER JAMBOX
 
Ostatnia edycja:

bzyq

Member
Masz całkowitą rację z tym, że działanie Jamboxa zależy od providera. Jak poczytałem, że u mnie ta usługa ma być realizowana przez firmę, którą kiedyś dostarczała (a raczej udawała, że dostarcza :twisted:) mi net to sobie dałem z tym spokój. Od kilku lat mam UPC i na szczęście żadnych poważnych awarii nie uświadczyłem. Szkoda tylko, że proponowane przez nich kanały upchnięte tylko w dwa pakiety nie do końca mi odpowiadają :neutral:
 

giertus

New member
Witam, po chyba setnej awarii jambox w tym roku postanowilem wpisac w googlu fraze "jambox opinie" jestem przerażony co tu sie wypisuje. Jestem z Krakowa - korzystam niestety z jamboxa od prawie roku i jeszcze przez miesiace. Uwazam, że jezeli cos dziala dobrze to nikt naturalnie nie wejdzie na forum wypisywac pochwal jaka dana usluga jest zbawienna dla jego rozrywki, a wejdzie dopiero w momencie gdy irytuje go tak jak jambox mnie.

Nie bede sie rozpisywał ale:
- jambox zalezy od łącza providera - a te lacza sa awaryjne = nie macie neta i tv
- jambox ma legendarna lepsza jakosc bo jest super cyfrowy a nie jak inne sieci w polowie, lub konwertowane z analoga - bullshit - zadnej roznicy w obrazie na plus.
- dekodery kupujesz sam - placisz 100-300 zl za sprzet, ktory w zwyklej kablowce dostajesz za darmoche. EPG NIE DZIALA (mam dekoder za prawie 300 zł motoroli) i moge nagrac film dla kazdego kto napisze na priv
- co najgorsze: telewizja tnie, wiele zalezy od obciazenia sieci, w ktorej macie go podlaczonego. jezeli wasz provider oleje temat - mecz obejrzycie wsystemie watch per slajd a nie zwykly obraz.
- moje wrazenia co do ceny: jest nizsza niz u monopolisty o 10 zl miesiecznie ale: nie zawiera nic, puuustkaaaa - sorry ale sama prawda - za wszystko trzeba zaplacic 5,99 miesiecznie/szt albo 20 zl pakiet kilku kanalow.

Serio, jezeli zastanawiasz sie nad polaczeniem jamboxa i dalej sie wahasz to przypomnij sobie czasy modemów, SDI lub żenujących sieci radiowych i wymówek administratorów:
- to tylko u Pana - reszta działa ok
- to nie nasza wina - polsat zgubil sygnal
- niech pan zresetuje dekoder (laczy sie kilka minut - ja chce cos obejrzec, a to i tak nic nie daje)
- dodatkowo polecenia zresetowania wszystkiego w domu,od routera, po kuchenke i idiotyczne pytania typu: czy nie zrekonfigurowal pan routera, nie wyrzucil go przez okno lub utopił w rzece.
Najlepsi sa technicy: goscie wydaja sie byc rownie zaskoczeni dzialaniem dekoderow co ty, co lepsze, nie znali ich obslugi podczas instalacji co wygladalo dosc żenująco.

Masz normalna kablowke w zasiegu? zaplac tą dyche wiecej albo kup talerz i zyj spokojnie.

NEVER JAMBOX

Czas płynie a jAMBOx się nie zmienia ! - ..Never Jambox.. zawsze aktualne :twisted:
 

knopiczka

Member
TV Jambox jako samo Jambox to coś idealnego , jakość, cena i oferta na 10 daję 10!! a reszta to zależy od dostawcy internetu czyli firmę która udostępnia można powiedzieć tą usługę , jaką ona ma sieć Ja ma SYRION
Syrion - internet światłowodowy i ona niema kłopotu z Jamboxem śmiga jak miód . I Tak jeśli sieć jest do bani to i Jambox też będzie ale tylko co do jakości , ale jeśli twój dostawca to porządna firma ma zaplecze to będzie OK samo Jambox Polecam miałęm UPC i bym ich w łyżce wody utopił tragedia duża firma i olewa małe miasteczka oferta programowa a dokładnie pakiety z pożądnymi programami wciskają śmieci ,tak więc tylko Jambox
 
Ostatnia edycja:

simbart

New member
Dzięki za uwagi!
Szczególnie dla vivamachine za niezły i mimo wszystkiego pełen humoru post.
Ciekawy jestem ile się zmieniło, bo w 2013 roku jest tylko jeden chwalący Jamboxa ;)

Generalnie chyba się na razie nie zdecyduję, ponieważ usługodawca internetu (ASK telekomunikacja) po rozmowach, opiniach ludzi itd. nie wydaje się żeby dostarczał stabilne łącze... może i szybkie, ale niestabilne, a przecież to podstawa...

Niestety, co zrobić jak nie czekać nadal.
Pozdrawiam.
 
Do góry